Mały apartament pełen stylu

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Mały apartament pełen stylu

Aśka Warchał Aśka Warchał
od Martins Valente Arquitetura e Interiores Nowoczesny
Loading admin actions …

Optymalne wykorzystanie przestrzeni nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza kiedy zmusza nas do niego nasz sytuacja mieszkaniowa, a nasze próby nie wynikają z po prostu z potrzeby życia w funkcjonalnej, dobrze uporządkowanej przestrzeni. Pojawia się pytanie, czy jest ono w ogóle możliwe, jeśli zdecydujemy się na styl inny niż minimalistyczny? 

Dzisiejsze mieszkanie z Brazylii przekona nas, że przy ograniczonym metrażu naprawdę można stworzyć luksusową aranżację. Nieprzytłaczającą, funkcjonalną, praktyczną, a jednocześnie stylową. Nie wierzycie? Zobaczcie koniecznie, co przygotowali nasi eksperci od wystroju wnętrz

Tworzenie przestrzeni

Architekci wnętrz w małym mieszkaniu stworzyli nawet… domowe biuro! Jak? Za strefą niezwykle wykwintnego salonu rozsuwane drzwi chowają mały gabinet. Podczas wizyt gości może być schowany, a na co dzień otwarty, zachęcający domowników do zajęcia się obowiązkami.

Powiększyć optycznie

Co najlepiej zwodzi nasze zmysły? Oczywiście lustro! Dzięki jego przemyślanemu usytuowaniu możemy naprawdę powiększyć optycznie pomieszczenie. Wyobraźcie sobie powyższy korytarz ze zwyczajnie otynkowaną ścianą. Wyglądałby wręcz przykro! A tak? Stylowy przedpokój zapowiada mieszkanie pełne stylu.

Lustro będzie oczywiście także odbijać światło. Marzycie o jasnym przedpokoju? Koniecznie zajrzyjcie do tego artykułu: 5 doskonałych sposobów na jasny przedpokój.

Plan otwarty

Po przejściu przez próg od razu stajemy w przestrzeni publicznej na planie otwartym. Zaprojektowana została ona na jednej osi. Znany nam już salon, dalej jadalnia, w którą przechodzi przedpokój, a w głębi kuchnia. Nie zrezygnowano z efektownych mebli, a i tak małe mieszkanie wygląda na przestronne.

Neutralne barwy skłaniają do relaksu, całkowitego wypoczynku. Oprócz tego paleta barw idealnie pasuje do reszty wystroju mieszkania.

Z takim tarasem, mały metraż mieszkania nie przeszkadza chyba nikomu!

Rzućmy jeszcze okiem na kilka zdjęć wyjątkowego wnętrza…

Robi wrażenie, prawda?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu