Stary dom w nowoczesnym wydaniu | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Stary dom w nowoczesnym wydaniu

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesny basen od Bob Romijnders Architectuur + Interieur Nowoczesny
Loading admin actions …

Coraz częściej architekci podejmują się projektów renowacyjnych starych domów, odnawiając je i przystosowując do współczesnych wymagań mieszkaniowych. Dzięki temu prawdziwe perełki architektury zostają zachowane, a inwestorzy cieszyć mogą się lokum o niepowtarzalnym charakterze. Klasyka i nowoczesność świetnie się ze sobą łączą, gdy zabiorą się za to odpowiedni specjaliści. Tak też stało się w przypadku projektu, który pokażemy Wam dzisiaj.

Z przodu- zagroda gospodarcza

Nikt z nas nie może odmówić uroku tradycyjnej wiejskiej zabudowie. W większości przypadków budynki gospodarcze nie nadają się jednak do zamieszkania. Nie zatrzymało to grupy holenderskich architektów przez podjęciem się renowacji jednego z nich. A efekt? Tylko spójrzcie na to cudo. Zachowano wszystkie tradycyjne elementy architektoniczne- poczynając od zadaszenia, poprzez ramy okiennej, aż po dekoracyjne elementy elewacyjne. Zupełnie inaczej dom ten prezentuje się jednak z drugiej strony.

Z tyłu- nowoczesna oaza luksusu

Tego z pewnością nikt z Was się nie spodziewał! Z drugiej strony dom wygląda niczym najlepszy hotel, z fantastycznym ogrodem, w którym króluje wspaniały odkryty basen. Śnieżnobiała fasada budynku świetnie komponuje się z ciemnym dachem i ceglanymi fragmentami elewacji. Warto zauważyć, że całą powierzchnię dachu od strony ogrodu pokryto panelami słonecznymi, co czyni ten dom, poza stylowym i klimatycznym, także energooszczędnym.

Klasyczne elementy w nowoczesnym wydaniu

Spoglądamy na zewnątrz z perspektywy wnętrza, podziwiając nie tylko piękny widok, ale i kunsztowne drzwi i okna. Klasyczne łukowate otwory zostały zachowane i wypełnione w całości szkłem. Za sprawą tych wielkoformatowych przeszkleń wnętrze otwiera się na zewnątrz, a naturalne światło swobodnie wpada do środka.

Luksus z zewnątrz i w środku

Obszar, z którego przechodzi się nad odkryty basen, przeznaczono na domowe spa. Po lewej stronie dostrzegamy saunę, a po prawej komfortowe miejsce do relaksu. Wyposażenie wnętrz także nawiązuje do charakteru projektu- meble z drewna i wikliny odznaczają się rustykalnym designem w nowoczesnym wydaniu. Naturalne materiały wykorzystano także do wykończenia wnętrz- płytki z naturalnego kamienia wykładają posadzkę, a jasne drewno obramowuje przeszklone ściany sauny.

Energooszczędność

Panele słoneczne zainstalowano nie tylko na dachu, ale i po drugiej stronie ogrodu. Dom ten jest zatem w znacznej mierze zasilany energią odnawialną, pochodzenia naturalnego. Rozwiązanie takie z początku wydaje się kosztowne, jednak na dłuższą metę zdecydowanie się opłaca- jego kosztu zwrócą się już po kilku latach!

Więcej o budowie domu energooszczędnego dowiecie się tutaj.

Jakie są Wasze wrażenie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu