8 pomysłów na minimalizm do każdego domu! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

8 pomysłów na minimalizm do każdego domu!

Wirginia Nieckarz Wirginia Nieckarz
od homify Nowoczesny
Loading admin actions …

Wszyscy ostatnio mówią o minimalizmie, ale jak naprawdę wygląda styl minimalistyczny? Czy jest on przeznaczony do stosowania na co dzień czy tylko głównie dla osób, które lubią zawsze mieć doskonały porządek i wszystko na swoim miejscu?

Wierzymy, że za pomocą kilku sztuczek każdy z nas może czerpać to, co najlepsze ze stylu minimalistycznego. Za pomocą 8 przykładów chcielibyśmy przybliżyć Wam ten szlachetny styl i zademonstrować, na co należy zwracać uwagę podczas jego stosowania.

Minimalizm

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Styl minimalistyczny charakteryzuje się wyraźnymi formami i prostotą, która idzie w parze z wybraną mieszkanką kolorów. Fasada zaprezentowanego na zdjęciu budynku tworzy wspaniałe wejście do minimalistycznego rodzinnego domu, który składa się z dwóch połączonych sześcianów. Jeśli jesteście ciekawi jak wygląda wnętrze tego domu, możecie je zobaczyć  w projekcie Bauhaus in Blankenese.

Salon

od homify Minimalistyczny

Minimalizm oznacza przede wszystkim rozważne zastosowanie mebli i dekoracji, dzięki czemu wnętrza pomieszczeń nie zostaną zapełnione niepotrzebnymi rzeczami, a tym samym nie utraci się piękna rzeczywistych mebli. Ogólnie mówiąc umieszcza się w pokojach to, co niezbędne. Aby zastosować ten styl, istotne jest by zapewnić wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie. W aranżacji przedstawionej przez studio USM Haller zastosowano idealne rozwiązanie w postaci półki pod telewizor, z jednej strony cechuje się ona ponadczasową klasą, a z drugiej strony zapewnia wiele miejsca na przechowywanie rzeczy, których nie chcemy pozostawić na widoku.

Jeśli ktokolwiek sądzi, że wprowadzając styl minimalistyczny trzeba zrezygnować z komfortu – jest w będzie. Dowodem na to jest chociażby powyższe zdjęcie salonu. Za pomocą takich elementów wystroju, jak np. duży puszysty dywan, do wnętrza tego znajdującego się w miejskim lofcie salonu, wprowadzono wiele ciepła i przytulnego charakteru.

Kuchnia

Kuchnia – miejsce w którym często dominuje chaos. Niezliczone opakowania po produktach i naczynia zalegające na półkach czy blatach tworzą nieuporządkowany wizerunek. Aby zaradzić tej sytuacji można zdecydować się na prosty model kuchni, który zaopatrzony jest w wiele zamykanych szafek i innych miejsc na przechowywanie. Poza dużą pojemnością szafek ważne także jest, aby wszystko miało swoje miejsce i było tak uporządkowane, by w gorączce gotowania zawsze znajdowało się w zasięgu ręki. Biały kolor w tym wypadku stanowi idealne rozwiązanie – jest on prosty, uniwersalny i ponadczasowy.

Jadalnia

od homify Nowoczesny

Kolejnym omawianym pomieszczeniem jest jadalnia. W tym wypadku ze względu na stare budownictwo zastosowano łagodniejszą formę minimalizmu. Meble w stylu minimalistycznym sprawiły, że we wnętrzu zapanowała świeża atmosfera a cały wystrój pokoju stał się bardziej współczesny. Szczególną uwagę należy zwrócić na symetryczne ustawienie mebli, które dzięki temu nadają pomieszczeniu strukturę. Znajdujące się po obu stronach wysokie regały gwarantują sporo miejsca na przechowywanie.

Minimalistyczne pomysły dla małych pomieszczeń

od homify Minimalistyczny

Każdy kto ma małe mieszkanie wie, że nie jest łatwo schować w nim wszystkich swoich rzeczy. Na okrągło coś się poniewiera po kątach, a czasem rzeczy zalegają tak, że można się o nie łatwo potknąć. Łóżko na antresoli jest rozwiązaniem, które upiecze dwie pieczenie na jednym ogniu. Z jednej strony zagwarantuje dużą oszczędność miejsca, dzięki czemu można powiększyć część dzienną, z drugiej strony umożliwia stworzenie dodatkowego miejsca na przechowywanie pod schodami.

Minimalistyczne półki

Jak już zauważyliście, miejsca na przechowywanie rzeczy są niezwykle istotne w stylu minimalistycznym. Jednakże, nie muszą one ograniczać się wyłącznie do zamykanych szafek. Mogą one także występować w postaci niewielkich mebli, takich jak półki, które w tym samym czasie będą wyglądały niemalże jak dzieła sztuki.

Minimalistyczny sen

Styl minimalistyczny jest szczególnie odpowiedni dla sypialni, ponieważ w pomieszczeniu tym potrzebne jest uporządkowanie, które pozwoli nam na wyłączenie się i wyciszenie. Wszelkie poniewierające się ubrania i zbędne meble powinny zostać wykluczone z tego obszaru, tak, by nic nie zakłócało nam odpoczynku. Łóżko najlepiej umieścić w centrum pokoju a szafa powinna być na tyle pojemna, by bez problemu pomieściła wszystko to, co potrzeba. Nie ma nic bardziej irytującego niż przepełnione półki, gdzie w momencie gdy coś dołożymy, rzeczy spadają na ziemię.

Dekoracje

Minimalistyczny styl nie oznacza, że trzeba wyrzec się dekoracji. Należy jednak je stosować rozważnie i przypisywać im funkcje. Najlepiej więc używać takich produktów, w których forma podąża za funkcją. Poduszka poza swoją rolą zwiększenia wygody, może posiadać także funkcję dekoracyjną. Stosując ten styl nie trzeba także wyrzekać się kolorów, można je wykorzystać np. do ozdabiania ścian, jednakże powinny być one ograniczone do maksymalnie dwóch kolorów.

Co myślicie o stylu minimalistycznym? Podzielcie się z nami swoją opinią w komentarzu!
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu