6 sekretów na utrzymanie porządku w sypialni

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

6 sekretów na utrzymanie porządku w sypialni

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Nowoczesna sypialnia od CLC Arquitectura & Diseño de Interiores Nowoczesny
Loading admin actions …

Niewielu z nas przepada za sprzątaniem – zdecydowanie wolimy, gdy wszystko już jest posprzątane, a my możemy w spokoju zająć się czymś bardziej interesującym. Jednak są takie sytuacje, gdzie nawet największe lenie muszą w kilka chwil ogarnąć cały bałagan. Często spieszymy się rano, nie zaścielimy łóżka – już robi się rozgardiasz. Później wybieramy bluzkę z szafy, ta nie pasuje, tamta też nie bardzo, a ponieważ z rana zawsze czas szybciej upływa niż byśmy chcieli, to bluzki zamiast z powrotem na wieszakach lądują na łóżku, na krześle lub w najgorszym wypadku – na podłodze. Myślimy wtedy, że bałagan uprzątniemy po powrocie do domu, ale co, jeśli nagle okaże się, że mamy niezapowiedzianych gości lub ktoś wstąpi do nas na kawę po drodze z pracy? 

Jak utrzymać porządek w sypialni? Spróbujemy Wam pomóc!

Trzymaj ubrania w szafie

W większości sypialni znajduje się magiczne krzesło lub fotel, który wieczorem przejmuje funkcję magazynu odzieżowego – rzucamy na niego dosłownie wszystko. Zawsze mówimy sobie: rano posprzątamy, jednak ta sytuacja powtarza się znów kilka razy i w rezultacie mamy stertę nieposkładanych ubrań. Pierwszym krokiem do wprowadzenia porządku i organizacji wnętrza jest zadbanie o to, aby wszystkie przedmioty i elementy garderoby miały swoje miejsce. W najlepszej sytuacji znajdują się posiadacze osobnej garderoby w której mogą do woli układać i segregować odzież. Dokładnie przejrzyjmy zawartość naszej szafy i niepotrzebne ubrania oraz obuwie – oddajmy lub spróbujmy sprzedać np. urządzając wyprzedaż garażową!

Pościel łóżko

Oakland Bedroom Collection Wiejska sypialnia od The Cotswold Company Wiejski Drewno O efekcie drewna
The Cotswold Company

Oakland Bedroom Collection

The Cotswold Company

Łóżko stanowi centrum sypialni i nie możemy się oszukiwać – czasem zapominamy o jego pościeleniu. Każdemu może się to zdarzyć, bo przecież w nerwowy poranek nie będziemy sobie zaprzątać głowy ścieleniem łóżka! A niektórzy z nas wychodzą z założenia, że nie musimy tak naprawdę się tym przejmować, bo przecież wieczorem znów do niego wrócimy i przykryjemy się kołdrą po uszy. Jednak w przypadku nieoczekiwanej wizyty gości, jeśli chcemy uprzątnąć sypialnię, zawsze powinniśmy zacząć od łóżka. Wystarczy, że szybko narzucimy kołdrę i pled na w miarę prosto ułożone poduszki – i gotowe! Przez to, że łóżko stanowi centrum sypialni, nawet jeśli w kątach mamy niezły bałagan, to i tak w całości pomieszczenie będzie się prezentować względnie czysto.

Otwieraj okno

Nie ma niczego gorszego niż nieprzyjemny zapach w pokoju i wirujący w powietrzu kurz. Jeśli chcemy szybko odświeżyć wnętrze, to w nawet najlepiej wysprzątanym pokoju powinniśmy zadbać również o panujący w nim zapach. Podczas sprzątania oczywiście otwieramy okno, aby wpuścić nieco świeżego powietrza, a miłą woń możemy rozpylić używając specjalnie przeznaczonego do tego aerozolu lub jeśli nie dysponujemy niczym, co mogłoby poprawić reakcje naszego nosa po wejściu do pokoju… możemy zapalić świeczkę! Nie jest to najlepszy sposób, ale świeczka wydziela własny, delikatny zapach topiącego się wosku, a przy tym chłonie nie przyjemne zapachy.

Pochowaj niepotrzebne rzeczy

Schowanie wszystkich porozrzucanych przedmiotów może stanowić niezłe wyzwanie!  Książki odkładamy na półki, drobiazgi możemy schować do szuflady lub do pudełka, a wszystkie ubrania kierujemy do szafy. W ten sposób, nawet  w momencie, gdy zapomnieliśmy o umyciu okien, odkurzeniu podłogi i starciu kurzu, względny porządek będzie wyglądał całkiem schludnie. 

Czysta podłoga

Podłoga w sypialni zdecydowanie nie musi znosić tak wiele, jak ta w salonie, czy kuchni – nie chodzimy po niej tak często, nie rozlewamy zupy, czy kawy, a okruszki nie sypią się z blatu. Jednak powinniśmy dbać również o dobry stan podłogi w sypialni, ponieważ w momencie, gdy przyjdzie do szybkiego sprzątania, czysta podłoga będzie dla nas ulgą – jedne punkt mniej do ogarnięcia! Ze względu na charakter pomieszczenia, zazwyczaj podłoga wymaga odkurzenia lub zamiecenia, ale jeśli nawet na to nie mamy czasu – pozostaje nam szybko pozbierać wszystkie porozrzucane na podłodze przedmioty i położenie dywanika (o ile taki mamy).

Regularność

od MINBAI Minimalistyczny

Nikt nie lubi długich godzin spędzonych na sprzątaniu. Aby tego uniknąć, lepiej jest poświęcić codziennie kilka minut na ogarnięcie bałaganu – możemy sobie ustawić minutnik na telefonie i przeznaczyć na to np. 10 minut. W tym czasie skupiamy się wyłącznie na sprzątaniu.

Szukacie zachwycających aranżacji? Sprawdźcie tutaj:Piękna i przytulna sypialnia!

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu