10 prostych szaf do Twojego domu

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 prostych szaf do Twojego domu

Aśka Warchał Aśka Warchał
Stonowane mieszkanie 45m2 w Dąbrowie Górniczej Minimalistyczna garderoba od Ale design Grzegorz Grzywacz Minimalistyczny
Loading admin actions …

Przechowywanie ubrań – to kwestia, która może nie spędza nam snu z powiek, ale jeśli rozwiążemy ją w sposób nieprzemyślany, konsekwencje tego będziemy odczuwać codziennie. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na przestronną garderobę. Sprawa jednak nie jest stracona! Funkcjonalna szafa może pomóc nam żyć w sposób bardziej uporządkowany. Oczywiście wiele będzie zależało od naszej codziennej rutyny, ale dobrze zaprojektowany mebel też robi swoje. 

Przekonajcie się sami…

1. Wszystko pod ręką

Nie jest to co prawda garderoba z prawdziwego zdarzenia, ale i tak pewnie wielu z nas mogłoby pozazdrościć takiej przestrzeni. Przede wszystkim uwagę zwraca wykorzystanie otwartych półek, brak szuflad – zastąpiono je metalowymi koszami. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy lubią mieć wszystko pod ręką, bo inaczej o tym zapominają. O pralce przy szafie będzie jeszcze mowa…

2. Postaw na biel

Problem z szafami? Zajmują dużo miejsca. Jak optycznie je pomniejszyć? Na przykład wybierając meble w kolorze białym oraz decydując się na umieszczenie ich w korytarzu, zabudowując ścianę od sufitu do podłogi. W tym przypadku stworzono jakby garderobę o planie otwartym, czeka na końcu korytarza. Dwa człony ustawiono pod kątem prostym, a dopełnia je lustro na ścianie.

3. Ciemna przy sypialni

Teraz zaproponujemy coś zgoła odmiennego: bardzo ciemne kolory. Najczęściej proponowane są one w 'męskich' wnętrzach, ale prawda jest taka, że wszystko zależy od indywidualnego podejścia. Ważne jest dobre oświetlenie. Ciemna paleta sprawdzi się w przypadku szaf i garderób połączonych z sypialnią, w których chcemy stworzyć atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi.

4. Z wielkim lustrem

Duże lustro, w której zobaczymy całą naszą sylwetkę, to obowiązkowy kompan każdej szafy. Możemy powiesić je na ścianie obok, naprzeciw, niektórzy może zdecydują się też na szafę z lustrzanymi drzwiami. Jej dodatkową zaletą będzie optyczne powiększenie pomieszczenia, dlatego tego typu szafy często wybierane są do korytarzy.

5. Na całą ścianę

Zastanówmy się nad tym, ile miejsca na odzież nam potrzeba. A potem dodajmy go więcej, bo z pewnością zaniżymy stan naszej garderoby. W końcu pomieścić musimy ubrania na wszystkie sezony. Nie wszystkie półki będziemy użytkować w takim samym stopniu, to oczywiste. Jednak chyba nie chcemy skończyć z kartonami na szafie! Może lepiej zabudować nią od razu całą ścianę?

6. Ściana szafy – dekoracja

Jeśli szafy użyjemy do podziału przestrzeni w naszym mieszkaniu, to nie zapominajmy o tym, że te z jej ścianek, które nie są drzwiami, możemy wykorzystać w kreatywny sposób. Wiele osób powiesi na nich lustra, ale są przecież inne możliwości wystroju powstałego w niecodzienny sposób wnętrza. Na przykład panel z  zielonej trawy…

7. Ażurowa szafa

Jeśli boicie się zmieniać Waszą szafę w kolejną ściankę działową, by nie stracić wizualnie jeszcze więcej miejsca, to co powiecie na takie rozwiązanie? Wejście do tej garderoby przypomina ażurowy płot, co w połączeniu z piękną, drewnianą podłogą wprowadza lekką, rustykalną atmosferę. Naturalne światło, choć ograniczone, wpada do garderoby, a my uzyskujemy pół-prywatną przestrzeń.

8. Z pralką

Minimalistyczna garderoba od homify Minimalistyczny

Obiecaliśmy wrócić do rozwiązania łączącego szafę z pralką. Dlaczego jest tak kuszące? Dzięki niemu wyeliminujemy konieczność posiadania kosza na pranie. Brudne ubrania wrzucamy prosto do pralki, segregując je, tylko kiedy zajdzie taka potrzeba. Szafa z pralką to także wybór dla szczęśliwych posiadaczy pomieszczeń gospodarczych. Ręczniki i środki czystości też trzeba gdzieś przecież magazynować.

9. Z akcentami koloru

Tę szafę wybraną przez naszych profesjonalistów nazwalibyśmy raczej meblościanką. Możemy zdecydować się na najróżniejsze rozwiązania, byle były dopasowane do naszych zwyczajów, dobrze nam służyły. Powyższa meblościanka jest dobrym przykładem na wprowadzenie akcentów koloru do białego, dużego mebla.

10. W stylu lat 40-stych

Minimalistyczna garderoba od fabrè Minimalistyczny

Styl retro nie wychodzi z mody, chociaż oczywiście trzeba go dostosować do współczesnych potrzeb. W tej aranżacji wykorzystano meble z lat 40-tych. Rozsuwane drzwi przedziela pas w kolorze pudrowego różu – niecodzienny kolor na szafę. Metalowe półki to nowoczesny akcent. Punktowe lampki skierowane wewnątrz szafy pomagają szybko znaleźć potrzebną rzecz.

Marzycie nie o praktycznej szafie lecz o przestronnej garderobie? Koniecznie zajrzyjcie tutaj: Garderoba – jak stworzyć świątynię dla naszych ubrań?

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu