Przed i po: od normalnego mieszkania do luksusowego apartamentu | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3566:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Przed i po: od normalnego mieszkania do luksusowego apartamentu

Alicja Olko Alicja Olko
Eklektyczne domowe biuro i gabinet od 3rdskin architecture gmbh Eklektyczny
Loading admin actions …

Dzisiejszy projekt przebudowy stanowi inspirację dla wszystkich tych, którzy powątpiewają w to, iż ich zwyczajny i sztampowy apartament przeistoczyć można w mieszkanie zupełnie wyjątkowe. Biuro architektoniczne 3rdSkin Architects z Wiednia udowadnia, iż nie ma takiego wnętrza, w które nie można tchnąć nowego życia. Tym razem transformacji poddano tradycyjne poddasze, które odnowiono i przebudowano, czyniąc z niego apartament klasy lux.

Zdjęcia poprzedniego wcielenia apartamentu dodatkowo zmotywują Was do przedsięwzięcia swoich własnych renowacji- dobitnie uwydatniają one oszałamiające efekty tej spektakularnej metamorfozy! Zapraszamy!

Mieszkanie we wcześniejszym wcieleniu

Przed remontem apartament ten był zwyczajnym mieszkaniem na poddaszu- zupełnie normalnym, sztampowym, a można nawet rzec nudnym. Zdecydowanie brakowało tu czegoś, co wywołałoby efekt WOW! Niektóre z elementów starego mieszkania zdecydowano się jednak zachować, nadając im nowy look i powierzając nową rolę. Tak stało się na przykład z kolumnami podpierającymi sufit, które widoczne są na zdjęciu.

Staromodna kuchnia

Zanim przejdziemy do zdjęć po remoncie, zobaczmy jeszcze jeden dowód na to, jak nijakie było to mieszkanie. Kuchnia stanowiła jedno z jego pomieszczeń, które wymagało zdecydowanej interwencji. Swoje dni chwały miała już ona dawno za sobą- o jej staromodnym charakterze świadczyły nie tylko użyte materiały, ale także wulgarne i niemodne już kolory. Kombinacja barw i tekstur materiałów po prostu raziła w oczy!

Kuchnia po przebudowie

Ciężko w tym wnętrzu dostrzec podobieństwo do tego, jak wyglądało ono wcześniej. Nacisk położono na jasną kolorystykę i futurystyczny design, co razem tworzy unikatową kombinację. Projekt renowacji tego apartamentu nosi nazwę „Gniazdo”- już na pierwszy rzut oka widać nawiązanie do tej nietypowej inspiracji, zwłaszcza w projekcie balustrady schodów.

Prawie całą długość tego apartamentu zajmuje podłużny blat, który, poza tradycyjną rolą jako powierzchnia robocza w kuchni, spełnia także funkcję stołu oraz miejsca do przechowywania.

Schody

Schody, stanowiące jeden z głównych elementów tego apartamentu, mają niezwykle ciekawą formę. Za blatem znajduje się dalsza część schodków, które, aby zaoszczędzić przestrzeń, schować można do specjalnej wnęki w szafce. Aby wejść na wyższe piętro, należy najpierw wysunąć mniejsze schody, wejść na blat, a stamtąd na właściwe schody, prowadzące już prosto na piętro. Tak zaprojektowane schody z pewnością najbardziej podobają się najmłodszym, gdyż pozwalają im w końcu beztrosko chodzić po meblach.

Kolorystyka, światło i forma

Centralnym elementem aranżacji wnętrz tego apartamentu jest futurystyczne użycie kolorów i kształtów. Neonowa żółć jest niezwykle śmiałym wyborem, jednak w tym przypadku została użyta w korzystny sposób, wyróżniając konkretne obszary mieszkania. Białe elementy przewijają się stale przez wszystkie powierzchnie mieszkaniowe, nadając im neutralny i stonowany charakter. Co dodatkowo wprowadza wyjątkowy klimat do tego wnętrza, to gra świateł, ich rozmieszczenie w strategicznych punktach mieszkania i intensywny blask przez nie wydzielany, spotęgowany dominującą bielą i żółcią.

Ciemne kontury schodów stanowią intrygujący kontrast do dominującej jasnej kolorystyki, wprowadzając przestrzenne i strukturalne zróżnicowanie. Prostolinijne i geometryczne kształty mebli wprowadzają do wnętrza ponadczasową klasykę i elegancję.

Piętro

Na wyższym poziomie znajduje się prywatna przestrzeń mieszkaniowa. Sypialnia ulokowana jest w przytulnej wnęce pod dachem, co czyni z niej pomieszczenie doskonałe na niczym niezakłócony sen. Także tutaj dostrzegamy elementy, czyniące z tego mieszkania harmonijną i spójną aranżacyjną całość, zwłaszcza jeżeli chodzi o przytłumione światło, wprowadzające wyciszony klimat.

Łazienka przed remontem

Jak bardzo razi nas widok apartamentu przed remontem! Zwłaszcza po obejrzeniu zdjęć efektów po. Jednak musimy dokładniej przyjrzeć się temu, jak łazienka wyglądała w poprzedniej wersji, aby zrozumieć, jak diametralną transformację przeszła. Wcześniej było to pomieszczenie o charakterze praktycznym, urządzone bez polotu, ale z nastawieniem na wypełnianie swojej głównej funkcji. Klienci chcieli jednak uczynić z niego swojego rodzaju oazę, gdzie codzienne zabiegi pielęgnacyjne byłyby przyjemnością.

Oszałamiający efekt po

Pomieszczenie na zdjęciu jest zupełnie nierozpoznawalne! Po remoncie łazienka jest ekskluzywną oazą wellness, z której korzystanie to prawdziwa przyjemność. Część ścian i podłogi pokryto drewnem, wprowadzając do wnętrza przytulny klimat. Centralnym punktem łazienki jest wanna, umieszczone pod baldachimem z luster.

Obszar, gdzie usytuowana została wanna, może być oddzielony zasłoną. Na zdjęciu zasłona została odsłonięta, czyniąc z wanny centralny element mieszkania. Z jej perspektywy dostrzec można wejście na taras.

Inne inspirujące projekty typu „przed i po” znajdziecie w naszym magazynie!

Co myślicie o efektach po tego remontu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu