11 sposobów, aby ponownie zakochać się w swoim domu

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Living Room, Pixers Pixers Eklektyczny salon Niebieski
Loading admin actions …

Aranżacja wnętrz to arcytrudne i niezwykle odpowiedzialne zadanie, bowiem zdecydowana większość z nas od tego uzależnia odpowiednią atmosferę we wnętrzu – i prawidłowo. Jasne, pełne ciepłych barw wnętrza prezentują się energicznie, dynamicznie i pomysłowo, z kolei wnętrza o chłodnych i ciemnych odcieniach określają przestrzeń jako wyrafinowaną, elegancką i szykowną. W zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać taki odcień dobieramy do naszej prywatnej strefy. Dziś chcielibyśmy podpowiedzieć Wam co zrobić, aby ponownie zakochać się w Waszych mieszkaniach i na nowo cieszyć się pozytywną atmosferą we wnętrzu. 

1. Znajdź swój styl

Na początku naszej drogi musimy zdefiniować nasz styl, a więc określić się czy wolimy wnętrza o przemysłowym charakterze czy przestrzenie przepełnione ciepłymi, romantycznymi dodatkami. Umożliwi to nam zaaranżowanie pięknego wnętrza, właściwie dopasowanego do nas samych.

2. Indywidualność jest kluczem

Sea Side Pixers Nowoczesna sypialnia Wielokolorowy beach,sea,ocean,wall mural,wallpaper
Pixers

Sea Side

Pixers

Biel wcale nie musi być nudna i zachowawcza. Przede wszystkim liczy się pomysł i indywidualne podejście. Jedni cenią sobie minimalistyczne, jasne wnętrza, natomiast drudzy wolą jasną aranżację okraszoną własną formą, tak jak na zdjęciu powyżej. 

3. Spójna koncepcja kolorystyczna

Harmonijna kolorystyka jest kluczem do pięknych, zrównoważonych wnętrz. Skoncentrujcie swoją uwagę na dwóch, góra trzech kolorach i miksujcie ich odcienie. W ten sposób uzyskacie ciekawy i wyrazisty wygląd w Waszej przestrzeni prywatnej.

4. Ilość ozdób – nieparzysta

Gorgeous Feathers Pixers Eklektyczny salon Niebieski poster,posters,frame,wall decor,wall decor
Pixers

Gorgeous Feathers

Pixers

Jedna z zasad dekorowania wnętrz mówi, że ilość tych samych ozdób powinna być zawsze w liczbie nieparzystej- jeden, trzy lub pięć. To zdecydowanie lepiej wygląda, a co najważniejsze wprowadza harmonię. Zobaczcie na tę nieparzystą dekorację ścienną, czyż nie prezentuje się zjawiskowo w takiej liczbie? 

5. Oaza spokoju

Aby czuć się dobrze w swoim domu powinniśmy także postawić na klimat i naturalne materiały, takie które określą wnętrze jako ciepłe, domowe i ekologiczne, a przy tym spokojne, łagodne i odprężające. Z pewnością drewno do takich materiałów należy, dlatego zawsze powinniśmy z niego korzystać!

6. Porządek

Kolejnym ważnym elementem w naszych wnętrzach jest porządek. W dzisiejszych czasach praca wypełnia niemalże sto procent naszego wolnego czasu, w takiej sytuacji ciężko zadbać nam o utrzymanie ładu, jednak pamiętajcie, że jest to warunek konieczny, który decyduje nie tylko o wyglądzie naszego wnętrza, ale także atmosferze i klimacie. 

7. Rośliny

Jeśli zależy Wam na ożywieniu wnętrza i dodaniu mu atrakcyjnego wyglądu to koniecznie wykorzystajcie w tym celu naturalne rośliny bądź świeżo ścięte kwiaty. Wprowadzą nie tylko ciepłą i przytulna atmosferę do domu, ale także określą przestrzeń jako kolorową i żywiołową. 

9. Zainwestuj w jakość

Wiadomo, że większość z nas kieruje się ceną oraz okazyjną ofertą z popularnych sklepów meblowych, jednak czasami warto postawić na produkt zdecydowanie lepszej jakości niekonieczne z popularnego sklepu wnętrzarskiego. Wystarczy odwiedzić targ staroci, przeszukać aukcje internetowe, a z pewnością znajdziemy coś zdecydowanie bardziej oryginalnego i trwalszego. Jakość nie zawsze idzie w parze z ceną. 

10. Zadbaj o wygodę

Komfort jest ważnym czynnikiem, który decyduje o naszym samopoczuciu. Dlatego warto zainwestować o miękkie tkaniny, ciepłe kolory oraz ciekawe faktury, które nie tylko wizualnie poprawią wygląd naszego mieszkania, ale także zadbają o właściwy komfort. Chyba każdy z nas zdecydowanie lepiej czuje się otoczony miękkimi tkaninami, aniżeli chropowatymi i szorstkimi. 

11. Światło

Architekci wnętrz są zgodni w tej kwestii – światło jest podstawowym czynnikiem w naszych wnętrzach. Decyduje nie tylko o funkcjonalności danych przestrzeni, ale także klimacie i atmosferze. Ciepła barwa światła dodaje kameralnego, przytulnego nastroju, z kolei jaskrawy odcień światła sztucznego doskonale nadaje się do pracy. 

Czy pomogły Wam nasze pomysły? 

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu