11 fantastycznych kuchni pod skosami | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

11 fantastycznych kuchni pod skosami

A.D. A.D.
Nowoczesna kuchnia od PARTNER Aktiengesellschaft Nowoczesny
Loading admin actions …

Każdy z nas definiuje swoją wymarzoną kuchnię inaczej. Ale dla wszystkich jest to centralne miejsce w domu – tutaj  jemy pijemy, śmiejemy się i rozmawiamy. Aranżacja kuchni na poddaszu jest utrudniona, gdyż jego skosy komplikują funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni, nie jest jednak niemożliwa. Niepowtarzalny klimat mają zarówno skosy, które determinują kształt i zabu­dowę pomieszczenia, jak również okna dachowe, które pięknie wypełniają wnętrze światłem dziennym.

 Zobaczcie, jak projektanci pomysłowo radzą sobie z aranżacją takiej przestrzeni. Mamy dla Was 11 cudownych zdjęć kuchni, z podpowiedziami, jak urządzić to pomieszczenie. Chodźmy!

1. W stylu loft

Zaczynamy od koncepcji kuchni, gdzie powierzchnia jest bardzo obszerna, a i wysokość niemała. Ale przestrzeń jest ograniczona przez ostre skosy dachowe i wiele belek stropowych. Dlatego, projektanci wnętrz postawili na piękną białą zabudowę znajdującą się na płaskiej ścianie.Ponieważ wyspy kuchenne są nie tylko w modzie, ale również wyglądają doskonale i są funkcjonalne, białe centrum dowodzenia stanęło pod spadzistym dachem. Kolorystyka jest spokojna i stonowana, z mocnym czarnym akcentem. 

2. Na otwartym planie

Mieszkania na poddaszu wołają o otwarte kuchnie. Takie rozwiązanie pozwala na dopływ naturalnego światła do obszaru roboczego. Aby wszystko w kuchni było starannie ukryte, niezbędna jest idealna zabudowa z mnóstwem schowków i skrytek. Najlepiej w nowoczesnym, błyszczącym odcieniu bieli.

Usytuowanie sprzętów na poddaszu jest łatwiejsze w przypadku dachów dwuspadowych, gdzie w pomiesz­czeniach zawsze pojawiają się pełne ściany. W przypad­ku wielu skosów i niskich ścianek kolankowych warto przemyśleć zabudowę części pod skosem np. dodat­kową płytą gipsowo-kartonową, w celu podniesienia ścianek kolankowych.

3. Pod ścianą kolankową

Determinujące znaczenie przy projekcie kuchni na poddaszu ma wysokość ścianki kolankowej. Ścian­ka kolankowa to prostopadła do podłogi ścianka, biegnąca wzdłuż połaci dachowej. Na niej oparta jest konstrukcja więźby dachowej. To właśnie od wysokości ścianki kolankowej zależy wysokość pomieszczeń na poddaszu.

W tym przykładzie, wysokość niesławnej ściany jest na tyle wysoka, że można bez problemu zaaranżować kuchnię. Dwa okna dachowe zapewniają mnóstwo naturalnego światła, które dodatkowo jest rozproszone przez jasne kolory wnętrza. 

4. Rustykalne i przytulnie

Aby poradzić sobie z ograniczeniami wynikającymi z ograniczonej powierzchni potrzeba trochę kreatywności.Wysokie szafki kuchenne lub meblościanki są tutaj absolutnie nie wskazane. Mamy do czynienia z niewielką, ale bardzo przytulną kuchnią.  Sufit jest zarezerwowany dla drewnianych belek. Stołki barowe i blat zostały wykonane z jasnego drewna, takiego samego jak piękny stół. Patelnie i naczynia są po prostu zawieszone na drewnianych belkach. 

5. Jak w starej fabryce

Gigantyczna przestrzeń jest ogromnym atutem tego miejsca. Kuchnia pod antresolą jest urządzona w nowoczesnym stylu, cały charakter wnętrza tworzy ściana z odsłoniętym murem. Industrialna stylistyka to doskonały wybór w wypadku tak przestronnego miejsca. Projektanci zadbali także o idealne oświetlenie, tworząc spora ilość świetlnych punktów usytuowanych w podwieszonym suficie. Doskonałym przełamaniem kolorystycznym jest mocny zielony akcent w postaci wysokich taboretów. 

6. Pod dachem dwuspadowym

Usytuowanie ciągu szafek kuchennych pod ścianą kolankową wiąże się z dobrym zagospodarowaniem przestrzeni, niskie szafki pasują tutaj idealnie ale niestety ma to także słabe strony. 

Ponieważ górne szafki nie były możliwe do zawieszenia w tym przypadku, zostały bezpośrednio włączone trzy moduły kuchni. W jednym miejscu jest barowy stolik, w innym miejsce do gotowania a w jeszcze innym, do mycia naczyń. Stwarza to maksymalną elastyczność. Pięknie rozproszone światło podkreśla krawędź sufitu poprzez pasek LED.

7. Lustrzane odbicie

Ta kuchnia musiała być nie tylko dostosowana do skosów, ale także zainstalowana na najmniejszej przestrzeni. Dlatego została pomysłowo zaprojektowane w kształcie litery U. Dzięki temu pomieszczenie wykorzystuje maksymalną możliwą przestrzeń i pomimo ciasnoty oferuje możliwości ruchu. Okno dachowe doskonale sprawdza się nad kuchenką, dzięki niemu jest dużo światła podczas przygotowywania posiłków. Nam szczególnie wpadł w oko lustrzany bok szafki. Nie od dziś wiadomo, że lustra to doskonały sprzymierzeniec małych powierzchni. 

8. W dogodnym kształcie

Nowoczesna kuchnia od Test1 Nowoczesny

Najlepszym rozwiązaniem do wnętrza ze skosami jest zabudowa w kształcie litery L albo U. . Pozwoli ona na praktyczne rozmieszczenie szafek, ponieważ po stronie pełnej ściany możemy swobodnie zawiesić szafki lub półki na ścianie, zaś pod skosem zastosować wyłącznie szafki dolne. Pod skosem można również stworzyć wygodny kącik jadalniany, montując do ściany długi blat, przy którym siedzi się w jednym rzędzie.

Tutaj, zastosowano szafki pod wymiar, dzięki czemu skosy nie tworzą właściwie żadnej różnicy. 

9. Bardzo wysokie sufity

Tu ściany są naprawdę proste. Jedynie dach, który rozpościera się nad kuchnią jest nietypowy. Przez dwa okna w dachu, wpada ogromna ilość dziennego światła. Dominującym elementem kuchni jest ciekawa fioletowa ściana i okap ze stali nierdzewnej. 

Kuchnie na poddaszu mają jedną, niepodważalną zaletę. Są lepiej oświetlone niż wnętrza znajdujące się na parterze. Dzięki temu pomieszczenia wydają się większe i znacznie bardziej przytulne. To zdecydowanie rekompensuje trud urządzenia kuchni pod skosami.

10. Piękno tkwi w prostocie

Nowoczesna kuchnia od DREER2 Nowoczesny

Spore okna dachowe doświetlają każdą strefę tej kuchni. Minimalistyczna stylistyka nie wymaga sporej ilości mebli, ozdób ani kolorów dlatego tutaj znajdują się jedynie dolne szafki w białym kolorze. Drewniany parkiet w ciemnym kolorze idealnie koresponduje z blatem roboczym. 

11. Perfekcyjne oświetlenie

Industrialna kuchnia od homify Industrialny

Oświetlenie w kuchni to aspekt niezwykle ważny i to nie tylko ze względów wizualnych. Przygotowując posiłki przy blacie, mamy do czynienia ze sprzętami elektrycznymi i gazowymi, używamy ostrych narzędzi i często przy tym musimy być precyzyjny. Odpowiednie oświetlenie jest więc w tym miejscu kwestią bezpieczeństwa.

Przeczytajcie także: 12 praktycznych pomysłów do każdej kuchni

A Wy chcielibyście mieć taką kuchnię? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu