Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Od stacji benzynowej do stylowego domu

Alicja Olko Alicja Olko
Google+
Projekty,   zaprojektowane przez Rotbunt
Loading admin actions …

Co zrobić ze starą, opuszczoną stacją benzynową? Niewielu z pewnością wskazałoby na zagospodarowanie jej na dom jednorodzinny. A jednak- architekci z pracowni Rotbunt wpadli na taki właśnie pomysł. Co byście powiedzieli na zamieszkanie na stacji benzynowej? Po obejrzeniu tych zdjęć mamy pewność, że wielu z Was chętnie wprowadziłoby się jeszcze dzisiaj!

Widok z zewnątrz

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Rotbunt
Rotbunt

Tankstelle Wohnhaus

Rotbunt

Inwestorom zależało, aby zachować oryginalny charakter stacji benzynowej. Dlatego też z zewnątrz niewiele się zmieniło- usunięto oczywiście dystrybutory paliwa. Zadaszenie oraz główny budynek pomalowano na biało i czerwono, a od strony wjazdu pozostawiono wielkoformatowe przeszklenia. Kolorystyka nadaje kompleksowi budynków charakter retro- tego właśnie oczekuje się od domu w miejscu starej stacji benzynowej.

Wnętrza

Projekty,  Okna i drzwi zaprojektowane przez Rotbunt
Rotbunt

Schiebetür

Rotbunt

Wnętrza zaaranżowane zostały pomysłowo i funkcjonalnie. Ważną rolę odgrywały wielkopowierzchniowe okna, przez które do wnętrza wpada mnóstwo naturalnego światła. W środku zainstalowano przesuwane drzwi, które pozwalają osiągnąć wrażenie otwartej przestrzeni. Taki zabieg czyni wnętrza przestronniejszymi, gwarantując jednocześnie prywatność i intymność.

Salon

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Rotbunt
Rotbunt

Regal für Kunstbände

Rotbunt

Salon urządzono wyjątkowo szykownie. Jest to nie tylko strefa wypoczynkowa, ale także domowa galeria sztuki oraz biblioteczka. Jasne materiały wykończeniowe pokrywają ściany i podłogi, a na ich tle niezwykle elegancko prezentują się meble w kolorze pudrowego różu. Ogrom przestrzeni, wielkoformatowe przeszklenia i neutralna kolorystyka potęgują wrażenie jasności we wnętrzu.

Oszczędzanie przestrzeni

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Rotbunt
Rotbunt

Raumtrenner

Rotbunt

W każdym z pomieszczeń domu wykorzystano rozwiązania architektoniczne, które pozwalają zaoszczędzić cenną przestrzeń. Na przykład w tej sypialni regał na książki wbudowano w ścianę, nie tracąc cennych metrów kwadratowych.

Sypialnia

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Rotbunt
Rotbunt

Masterbedroom Einbauschrank

Rotbunt

W drugiej sypialni także dostrzec można pomysłowość architektów. Króluje tutaj ogromna, wbudowana w ścianę garderoba, o gładkich, wtapiających się w ścianę drzwiach. Całe wnętrze wykończono białymi materiałami, przełamując monotonię kolorystyczną czerwonym fotelem.

Łazienka

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Rotbunt
Rotbunt

Masterbad

Rotbunt

Niezwykle stylowy efekt osiągnięto w łazience, której ściany wyłożono mozaiką w tysiącach odcieni beżu i brązu. Nowoczesna armatura i odpowiednio dobrane, klimatyczne oświetlenie czynią to wnętrze niezwykłym.

Moglibyście zamieszkać na stacji benzynowej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu