Od stacji benzynowej do stylowego domu | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Od stacji benzynowej do stylowego domu

Alicja Olko Alicja Olko
od Rotbunt Nowoczesny
Loading admin actions …

Co zrobić ze starą, opuszczoną stacją benzynową? Niewielu z pewnością wskazałoby na zagospodarowanie jej na dom jednorodzinny. A jednak- architekci z pracowni Rotbunt wpadli na taki właśnie pomysł. Co byście powiedzieli na zamieszkanie na stacji benzynowej? Po obejrzeniu tych zdjęć mamy pewność, że wielu z Was chętnie wprowadziłoby się jeszcze dzisiaj!

Widok z zewnątrz

Nowoczesne domy od Rotbunt Nowoczesny Kamień

Inwestorom zależało, aby zachować oryginalny charakter stacji benzynowej. Dlatego też z zewnątrz niewiele się zmieniło- usunięto oczywiście dystrybutory paliwa. Zadaszenie oraz główny budynek pomalowano na biało i czerwono, a od strony wjazdu pozostawiono wielkoformatowe przeszklenia. Kolorystyka nadaje kompleksowi budynków charakter retro- tego właśnie oczekuje się od domu w miejscu starej stacji benzynowej.

Wnętrza

od Rotbunt Nowoczesny Deski kompozytowe Przeźroczysty

Wnętrza zaaranżowane zostały pomysłowo i funkcjonalnie. Ważną rolę odgrywały wielkopowierzchniowe okna, przez które do wnętrza wpada mnóstwo naturalnego światła. W środku zainstalowano przesuwane drzwi, które pozwalają osiągnąć wrażenie otwartej przestrzeni. Taki zabieg czyni wnętrza przestronniejszymi, gwarantując jednocześnie prywatność i intymność.

Salon

od Rotbunt Nowoczesny Deski kompozytowe Przeźroczysty

Salon urządzono wyjątkowo szykownie. Jest to nie tylko strefa wypoczynkowa, ale także domowa galeria sztuki oraz biblioteczka. Jasne materiały wykończeniowe pokrywają ściany i podłogi, a na ich tle niezwykle elegancko prezentują się meble w kolorze pudrowego różu. Ogrom przestrzeni, wielkoformatowe przeszklenia i neutralna kolorystyka potęgują wrażenie jasności we wnętrzu.

Oszczędzanie przestrzeni

od Rotbunt Nowoczesny Deski kompozytowe Przeźroczysty

W każdym z pomieszczeń domu wykorzystano rozwiązania architektoniczne, które pozwalają zaoszczędzić cenną przestrzeń. Na przykład w tej sypialni regał na książki wbudowano w ścianę, nie tracąc cennych metrów kwadratowych.

Sypialnia

od Rotbunt Nowoczesny Deski kompozytowe Przeźroczysty

W drugiej sypialni także dostrzec można pomysłowość architektów. Króluje tutaj ogromna, wbudowana w ścianę garderoba, o gładkich, wtapiających się w ścianę drzwiach. Całe wnętrze wykończono białymi materiałami, przełamując monotonię kolorystyczną czerwonym fotelem.

Łazienka

od Rotbunt Nowoczesny

Niezwykle stylowy efekt osiągnięto w łazience, której ściany wyłożono mozaiką w tysiącach odcieni beżu i brązu. Nowoczesna armatura i odpowiednio dobrane, klimatyczne oświetlenie czynią to wnętrze niezwykłym.

Moglibyście zamieszkać na stacji benzynowej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu