Od stacji benzynowej do stylowego domu

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Od stacji benzynowej do stylowego domu

Alicja Olko Alicja Olko
Projekty,   zaprojektowane przez Rotbunt, Nowoczesny
Loading admin actions …

Co zrobić ze starą, opuszczoną stacją benzynową? Niewielu z pewnością wskazałoby na zagospodarowanie jej na dom jednorodzinny. A jednak- architekci z pracowni Rotbunt wpadli na taki właśnie pomysł. Co byście powiedzieli na zamieszkanie na stacji benzynowej? Po obejrzeniu tych zdjęć mamy pewność, że wielu z Was chętnie wprowadziłoby się jeszcze dzisiaj!

Widok z zewnątrz

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Rotbunt, Nowoczesny Kamień

Inwestorom zależało, aby zachować oryginalny charakter stacji benzynowej. Dlatego też z zewnątrz niewiele się zmieniło- usunięto oczywiście dystrybutory paliwa. Zadaszenie oraz główny budynek pomalowano na biało i czerwono, a od strony wjazdu pozostawiono wielkoformatowe przeszklenia. Kolorystyka nadaje kompleksowi budynków charakter retro- tego właśnie oczekuje się od domu w miejscu starej stacji benzynowej.

Wnętrza

Projekty,   zaprojektowane przez Rotbunt, Nowoczesny Deski kompozytowe Przeźroczysty

Wnętrza zaaranżowane zostały pomysłowo i funkcjonalnie. Ważną rolę odgrywały wielkopowierzchniowe okna, przez które do wnętrza wpada mnóstwo naturalnego światła. W środku zainstalowano przesuwane drzwi, które pozwalają osiągnąć wrażenie otwartej przestrzeni. Taki zabieg czyni wnętrza przestronniejszymi, gwarantując jednocześnie prywatność i intymność.

Salon

Projekty,   zaprojektowane przez Rotbunt, Nowoczesny Deski kompozytowe Przeźroczysty

Salon urządzono wyjątkowo szykownie. Jest to nie tylko strefa wypoczynkowa, ale także domowa galeria sztuki oraz biblioteczka. Jasne materiały wykończeniowe pokrywają ściany i podłogi, a na ich tle niezwykle elegancko prezentują się meble w kolorze pudrowego różu. Ogrom przestrzeni, wielkoformatowe przeszklenia i neutralna kolorystyka potęgują wrażenie jasności we wnętrzu.

Oszczędzanie przestrzeni

Projekty,   zaprojektowane przez Rotbunt, Nowoczesny Deski kompozytowe Przeźroczysty

W każdym z pomieszczeń domu wykorzystano rozwiązania architektoniczne, które pozwalają zaoszczędzić cenną przestrzeń. Na przykład w tej sypialni regał na książki wbudowano w ścianę, nie tracąc cennych metrów kwadratowych.

Sypialnia

Projekty,   zaprojektowane przez Rotbunt, Nowoczesny Deski kompozytowe Przeźroczysty

W drugiej sypialni także dostrzec można pomysłowość architektów. Króluje tutaj ogromna, wbudowana w ścianę garderoba, o gładkich, wtapiających się w ścianę drzwiach. Całe wnętrze wykończono białymi materiałami, przełamując monotonię kolorystyczną czerwonym fotelem.

Łazienka

Projekty,   zaprojektowane przez Rotbunt, Nowoczesny

Niezwykle stylowy efekt osiągnięto w łazience, której ściany wyłożono mozaiką w tysiącach odcieni beżu i brązu. Nowoczesna armatura i odpowiednio dobrane, klimatyczne oświetlenie czynią to wnętrze niezwykłym.

Moglibyście zamieszkać na stacji benzynowej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu