Trendy: industrialne kuchnie | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Trendy: industrialne kuchnie

Alicja Olko Alicja Olko
Industrialna kuchnia od Studio Mieke Meijer Industrialny
Loading admin actions …

Styl industrialny szturmem podbił świat aranżacji i wystroju wnętrz. Estetyka, kojarzona przez długi czas ze starymi fabrykami, warsztatami i zakładami produkcyjnymi, stała się nagle moda i niezwykle pożądana. Wiele elementów wnętrz urządzonych w zgodzie z wyznacznikami stylu industrialnego pochodzi oryginalnie z takich właśnie przemysłowych budynków, a pozostałe są silnie na takowe stylizowane. Industrialne materiały, takie jak metal, cegła czy beton już na stałe zagościły w kanonie aranżacji wnętrz, stając się synonimem wystroju stylowego i z charakterem.

Choć kuchnie nie należą do pomieszczeń, które pierwsze przychodzą do głowy, gdy myślimy o industrialnej estetyce, to jednak styl przemysłowy wkradł się także do ich aranżacji, nierzadko przynosząc oszałamiające efekty. Obejrzyjcie z nami wyjątkowe przykłady industrialnych kuchni i zobaczcie, jakie elementy są niezbędne, aby je w ten sposób urządzić.

Eklektyczny industrializm

Choć w kuchni tej występują różnorodne akcenty kolorystyczne, to w oczy rzuca się głównie czerń. A to z powodu tego, iż elementy w tym kolorze, takie jak kultowe krzesła Eames czy lampy wiszące nad stołem, są najbardziej widoczne i charakterystyczne. To właśnie te ostatnie nadają tej kuchni industrialnego charakteru, okraszając wnętrze swoim solidnym masywem. Także pokaźnych rozmiarów stół i meble kuchenne utrzymane w jednakowym stylu, przywodzą na myśl zakład rzemieślniczy z poprzedniego stulecia. Inne elementy wystroju, takie jak ściana o trójwymiarowym charakterze, czy ceramiczne kafelki w kwieciste wzory, kontrastują z industrialną surowością, tworząc z nią jednak intrygującą, eklektyczną całość.

Industrializm w stylu pop-art

Industrialna betonowa ściana stanowi doskonałe tło dla tej kuchni. Od razu wprowadza surowy klimat, które jednak przełamany został przez silnie ekscentryczną estetyką o zabarwieniu pop-art. Liczne elementy dekoracyjne i funkcjonalne w tej kuchni czerpią z kultury popularnej, oddając jej hołd, a jednocześnie wykorzystując ją w celu nadania temu wnętrzu stylowego i niekonwencjonalnego charakteru. Tak więc mamy tutaj liczne produkty z logiem Coca-Cola, które poddano recyklingowi i stworzono z nich praktyczne akcesoria kuchenne. Syfonowe butelki przenoszą nas do czasów pierwszych napojów chłodzących, a kolorowy i kształtny sprzęt AGD-lodówka czy okap- do szalonych lat 70-tych. Tym, co dodatkowo zaświadcza o industrialnym charakterze tego wnętrza, są odkryte specjalnie elementy instalacyjne, takie jak rury i przewody.

Industrialne oświetlenie

Wnętrza urządzone w stylu industrialnym rozpoznać można bardzo łatwo rozpoznać dzięki zastosowanemu oświetleniu. Lampy o tym charakterze są najczęściej wykonane z solidnych materiałów, bazują na żarówce o dużym rozmiarze, utrzymane są w ciemnej kolorystyce, operują prostymi kształtami i formami, a przede wszystkim uwidaczniają kabel, który dzięki temu staje się spójnym elementem designu.

W tej kuchni, wykonanej z grafitowych paneli i wyposażonej w czarny sprzęt AGD, uwagę przykuwają głównie lampy. Powieszone na suficie na różnych wysokościach wprowadzają silnie industrialny klimat.

Industrialny minimalizm

Często najprostsze rozwiązania przynoszą najlepsze efekty. W tej niewielkiej kuchni wystarczyło wprowadzić kilka metalowych elementów, aby nadać jej wyjątkowy industrialny charakter. Drewniane meble wykończone aluminiowymi elementami świetnie spełniają swoja rolę, wnosząc minimalistyczny fabryczny czar. Prosty rozkład mebli, bazowa kolorystyka, surowość dekoracyjna- na małej powierzchni o biały ścianach też da się urządzić kuchnię w industrialnym stylu!

Romantyczny industrializm

Romantyzm i styl przemysłowy- słowa te stoją w stosunku do siebie w całkowitym kontraście! A jednak, i taka kombinacja w aranżacji wnętrz jest możliwa. A to dzięki połączeniu industrialnych materiałów, takich jak cegła, z przybrudzoną bielą w stylu shabby chic i ciepłym brązem drewna; industrialnych lamp z delikatnymi dekoracjami i kwiatami. Odpowiednie łączenie pozornych przeciwieństw owocuje takim właśnie romantycznym industrializmem.

Industrialne meble do kuchni

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów stylu industrialnego jest użycie metalu. Bardzo popularnym i modnym jest miedź, zwłaszcza w postaci cienkich rurek wygiętych w fantazyjne, delikatne konstrukcje. Doskonałym przykładem na zastosowanie miedzi w industrialnej aranżacji wnętrz jest ten wysoki stołek barowy, świetnie pasujący do kuchni z blatem pełniącym jednocześnie funkcję stołu. Miedź, choć jest metalem, dzięki swojej ciepłej barwie ociepla każde wnętrze, stając się głównym elementem tak zwanego miękkiego industrializmu, odchodzącego nieco od przemysłowej surowości. Świetnie komponuje się zarówno z betonem, drewnem i kamieniem naturalnym.

Industrialne dodatki do kuchni

Każdą kuchnię wzbogacić można o industrialne akcesoria, które dodatkowo pogłębią jej przemysłowy charakter. Po raz kolejny prezentujemy dowód na to, iż połączenie metalu i drewna stanowi kwintesencję industrializmu. W tym przypadku tych dwóch materiałów użyto do wykonania oryginalnego stojaka na wino, będącego projektem polskich designerów z Nanowo Industrial Design. Jego półki to używane stalowe rury, połączone ze sobą na wzór sześcianu i obramowane drewnianą sklejką. Prosto, ekologicznie i pomysłowo- a na dodatek niezwykle industrialnie!

Dla wszystkich miłośników stylu industrialnego w aranżacji wnętrz polecamy Katalogi Inspiracji:

Styl industrialny made in Poland

Jak urządzać w stylu industrialnym?

Przed i po: industrialny loft w Paryżu

Co myślicie o stylu industrialnym w kuchni?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu