Mały dom parterowy dla każdego | homify

Mały dom parterowy dla każdego

Alicja Olko Alicja Olko
Projekt domu HomeKONCEPT 38 HomeKONCEPT | Projekty Domów Nowoczesnych
Loading admin actions …

Jeżeli marzy Wam się mały, ale wygodny dom jednorodzinny, nie szukajcie dalej! Przedstawiamy Wam projekt, który zadowoli nawet tych najbardziej wymagających. Odznacza się kompaktowym rozmiarem, klasyczną parterową bryłą oraz praktycznym układem wnętrz. Projekt domu wykonała polska pracownia Home KONCEPT, udowadniając, że nasza rodzima architektura stoi na naprawdę wysokim poziomie.

Bryła

Jest to dom parterowy o powierzchni 105 metrów kwadratowych. Klasyczną bryłę budynku urozmaica wysunięty do przodu, dwustanowiskowy garaż. Budynek odznacza się także ciekawą elewacją, którą pokrywa kombinacja następujących materiałów: kamień elewacyjny, beton architektoniczny oraz biały tynk. Dach pokryto dachówką ceramiczną lub cementową i kolorystycznie świetnie wpisuje się w projekt.

Od strony ogrodu

Tak prezentuje się dom od strony ogrodu. Także i od tej strony klasyczna bryła budynku została przełamana- taras wcina się w nią, wpływając także na charakter wnętrz, o czym przekonacie się na kolejnych zdjęciach.

Rzut poziomy

Oto szczegółowy plan wnętrz. Po prawej stronie wejścia znajduje się kotłownia, toaleta oraz garaż. Z przedpokoju przechodzi się prosto do otwartej strefy dziennej, na której połączono ze sobą obszary kuchni, jadalni i salonu. W prawej części domu mamy trzy sypialnie- dwie identyczne dla dzieci, oraz jedną główną dla rodziców. Znajduje się tam także niewielka, ale wygodna łazienka.

Otwarta strefa dzienna

Przyjrzyjmy się propozycji zaaranżowania wnętrz domu. Urządzono je w stylu nowoczesnym, posługując się jasną kolorystyką, meblami o współczesnym designie i modnymi dodatkami. Strefa dzienna jawi się przestronnie i korzysta z hojnie wpadającego przez duże okna naturalnego światła. Zachwyca paleta kolorów- dominacja bieli i szarości przełamana została morskim odcieniem zieleni.

Modny salon

Wyposażenie salonu wprawić może w zachwyt. Króluje tutaj wygodny wypoczynek w kolorze morskiej zieleni, udekorowany szarymi i białymi poduszkami. Świetnie dopasowano biały stolik kawowy oraz jasnoszare, zwiewne zasłony. Wielkoformatowe okna otwierają wnętrza na ogród.

Kuchnia

Równie nowoczesną propozycję stanowi aranżacja kuchni. Biała, niska zabudowa o gładkich frontach gwarantuje mnóstwo miejsca na przechowywanie przyborów i akcesoriów kuchennych. Po lewej stronie zabudowa jest wysoka- to właśnie tam umieszczono wszystkie sprzęty AGD, estetycznie wkomponowane w drewniane i szklane fronty.

Podoba Wam się propozycja aranżacji wnętrz?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu