Drewniany dom o wielu twarzach | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Drewniany dom o wielu twarzach

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Un Y Berllan Nowoczesne domy od CRSH Architecture and Energy Nowoczesny
Loading admin actions …

Cykl homify 360 co jakiś czas przenosi nas do różnych miejsc na świecie przedstawiając nam fantastyczne domy, z których każdy wyróżnia się czymś wyjątkowym – jeden jest połączeniem stylu klasycznego z rustykalnym, inny posiada oryginalny kształt, natomiast jeszcze inne są przedstawicielami nowoczesnego nurtu w architekturze. Dom, który dziś Wam przedstawimy znajduje się z Walii, położonej w południowo-zachodniej części wyspy Wielkiej Brytanii. Łagodny klimat, gęste lasy oraz piękna roślinność sprawiają, że Walijczycy chętniej stawiają domy, aniżeli blokowiska. Właśnie w takim krajobrazie powstał nasz dzisiejszy bohater – nowoczesny, drewniany dom pełen naturalnego światła i ekstrawaganckiego pazura. Poznajcie wspaniałą posiadłość, która z pewnością skradnie i Wasze serce!

Wygląd z zewnątrz

Im bardziej zbliżamy się do tej wyjątkowej struktury architektonicznej, tym bardziej jesteśmy zaciekawieni i oczarowani jej wyglądem. Przede wszystkim nasz wzrok przykuwa efektowna i naturalna elewacja skonstruowana z desek ułożonych w orientacji pionowej i poziomej. Różnokolorowe drewno dodaje wyrazistości i ciepłego, przytulnego charakteru. Natomiast skośny dach określa dom jako dynamiczną i energiczną strukturę. Z pewnością takiego wrażenia nie odnieślibyśmy gdyby spojrzeć z boku – jasna, biała ściana, niczym nie przyozdobiona, wręcz nudna i zachowawcza prezentuje się surowo i minimalistycznie. 

Szklana ściana

Widok z tyłu może zadziwić zdecydowaną większość, bowiem od tej strony dom nabiera bardziej nowoczesnego i co najważniejsze przejrzystego charakteru. Przeszklona ściana wpuszcza do wnętrza ogrom naturalnego, ciepłego światła, przez co całość może prezentować się bardziej domowo i przytulnie. Architekt, który jest pomysłodawcą tego projektu, chyba trafnie określił to miejsce jako sunspace, czyli przestrzeń pełną słonecznego blasku. Patrząc z tej perspektywy możemy również zauważyć, że cała dolna partia szklanej tafli jest ruchoma, a więc można stworzyć zintegrowaną przestrzeń zewnętrzną i wewnętrzną.

Jadalnia z widokiem

Wyobraź sobie, że to właśnie Ty budzisz się każdego poranka i zasiadasz z kubkiem świeżo zaparzonej kawy przy stole mogąc podziwiać taki widok zza okna. Brzmi jak spełnienie marzeń? I z pewnością tym jest – nieprawdopodobny krajobraz natury, wszechobecnej, bujnej zieleni sprawia, że na naszych twarzach pojawia się uśmiech, radość z życia i satysfakcja. Mając za oknem tak piękny widok grzechem było by zakrycie go jakąkolwiek ścianą czy dekoracjami okiennymi takimi jak zasłony

Korytarz wypełniony światłem

Na piętrze znajdują się cztery sypialnie oraz dwie łazienki wyposażone w wannę oraz kabinę prysznicową. Korytarz, który najczęściej kojarzy nam się z ponurą i zaciemnioną przestrzenią tętni życiem i blaskiem. A wszystko dzięki wąskim oknom zainstalowanym po bokach domu (jeśli wrócicie do pierwszego zdjęcia to z pewnością zauważycie je). Ciepły odcień na ścianie oraz drewno dodają przytulnego klimatu całości. 

Balkon

Na piętrze, oprócz prywatnych przestrzeni właścicieli, znajduje się również mały balkon, z którego możemy podziwiać piękną naturę otaczającą nasz dom. Balkon posiada zadaszenie co sprawia, że jest to miejsce wielofunkcyjne, które może służyć nam nie tylko do podziwiania widoków, ale także wspólnej, romantycznej kolacji przy świetle księżyca czy intensywnej pracy z fantastycznym widokiem. Cały projekt spełnia nie tylko wymogi estetyczne, ale także funkcjonalne. Dom prezentuje się olśniewająco, jest połączeniem stylu rustykalnego i nowoczesnego, to wspaniała konstrukcja, która zachwyca od pierwszego spojrzenia. 

Czy taki dom byłby spełnieniem Waszych marzeń?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu