6 nowoczesnych technologii niezbędnych w Twoim domu! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

6 nowoczesnych technologii niezbędnych w Twoim domu!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
Casa GG Nowoczesne domy od Alventosa Morell Arquitectes Nowoczesny
Loading admin actions …

XX wiek był najbardziej przełomowym czasem w dziejach rozwoju ludzkości. Jego początek i koniec cechowała ogromna przepaść w tamtejszych realiach. Dotyczył najważniejszych sfer życia, takich jak odzyskanie wolności osobistej człowieka, narodowej oraz niezaprzeczalnie, także postępu technologicznego. To okres, który w czasie pokoju, dzięki wykorzystaniu cennych zasobów naturalnych i ludzkich, zapoczątkował wielkie idee, a także pozwolił na ewolucje techniki, która dziś niezwykle pomaga nam w odkrywaniu świata, lepszemu jego poznawaniu, a co nas najbardziej tu interesuje, szczególnie ułatwia nam codzienne funkcjonowanie w domu!

Dom ze standardowym wykończeniem lub wyposażeniem jest już teraz bardzo nowoczesny, patrząc na przykład z perspektywy niewielu ponad 15 lat. Jednak współczesne rozwiązania dostępne na rynku budowlanym kryją przed nami możliwości, których sami do końca jeszcze nie jesteśmy świadomi. Dom high – tech z elementami wystroju najnowszej generacji lub designu z ostatniego krzyku mody jest drogi, jednak ich wysoka cena i popyt stosunkowo szybko po powstaniu maleje z uwagi na pojawiające się w zawrotnym tempie, coraz to bardziej udoskonalone substytuty. W tym wydaniu chcielibyśmy przedstawić kilka nowoczesnych pomysłów na to,jak stworzyć dom high – tech, którego nie powstydziłyby się nasze wnuki.

Przykład nowocześnie urządzonego domu znajdziecie w Katalogu Inspiracji Jak urządzić nowoczesny dom – przykład z Włoch. Zapraszamy!

Sprzęt audio visual

Dom high – tech nie może obyć się bez odpowiedniego, najnowszego sprzętu telewizyjnego i nagłaśniającego. Powoli standardem już są w naszych mieszkaniach płaskie telewizory, które zabierają znacznie mniej miejsca w salonie, można je powiesić, przez co są znacznie wygodniejsze oraz do tego dużo ładniej wyglądają i lepiej komponują się z otoczeniem. Oprócz telewizora dom high – tech musi mieć kinowe nagłośnienie z prawdziwego zdarzenia! Ważne jest, by głośniki były odpowiednio ustawione tak, by dźwięk rozpraszał się w możliwie jak najszerszym strumieniu, a jego centralny punkt przecięcia znajdował się tam gdzie siedzimy. Czyli następująco rozstawiamy równomiernie dwa głośniki surround za lub tuż obok foteli lub kanapy. Skierowane powinny być do siebie pod mniejszym kątem niż głośniki przednie, ustawione naprzeciwko. Centralny głośnik musi stać dokładnie naprzeciw nas oraz na wysokości naszych uszu. Głośnik najniższych częstotliwości, tak zwany subwoofer, odpowiedzialny za bass, umieszcza się z przodu, lecz jego położenie nie jest ściśle określone. Można go ustawić w dogodnym dla nas miejscu naprzeciwko.

Bardzo ważnym aspektem przy doborze takiego sprzętu jest wielkość pomieszczenia. Tak samo jak nie zaleca się kupna ogromnego telewizora, zajmującego połowę miejsca na ścianie w małym salonie, tak głośniki także muszą być odpowiednio dostosowanej wielkości, gdyż za duże będą emitować nieprzyjemny, przytłaczający dźwięk. Szczegóły wymiarowe poda Wam każdy wyspecjalizowany doradca w sklepie RTV. Natomiast odległość tych urządzeń od środka powinna być jednakowa – najlepiej gdy jest to 38% długości pokoju.

Do przestronnych pokojów lub salonów polecamy kino domowe z projektorem i wysuwanym z sufitu ekranem! Taki dom high – tech sprawi, że prędko nie odwiedzimy kina na mieście, a stworzymy prywatne, luksusowe kino dla nas i naszych przyjaciół.

Oświetlenie

ADAMAS od Isaac Light Nowoczesny

Dom high – tech przewiduje w sobie też oryginalność designu niezbędnych, w każdym mieszkaniu elementów, takich jak oświetlenie. Nietuzinkowe, futurystycznie wyglądające lampy, żyrandole, kinkiety to sposób na dom high – tech w pełnej krasie! Co się szczegółowo tyczy oświetlenia, to wykorzystanie najnowszych, energooszczędnych rozwiązań, takich jak żarówki ledowe, których zastosowanie cieszy się coraz większą popularnością w naszych korytarzach, kuchniach, łazienkach czy pokojach. To akcesoria funkcjonalne, które szybko rzucają się w oczy po przekroczeniu progu domu oraz które mają niesamowitą, sprawczą moc aranżacji, przypieczętującego nasze wrażenie ultranowoczesności wnętrza. Oświetlenie wybieramy raz na długi czas, wybór jest niezwykle trudny przy mnogości opcji i wariantów, więc  warto zastanowić się nad większym wydatkiem do tego celu. Pięknie oświetlony dom high – tech nie tylko wewnątrz, ale też na zewnątrz to wizytówka naszej świadomości nowoczesnych czasów postępu, w jakich obecnie żyjemy.

Pamiętajmy, że ważne jest nie tylko samo światło, ale też jego kolor, natężenie i obszar w jaki sposób je obejmuje! To wszystko to składowe domu na miarę XXI wieku!

Modułowa kuchnia

W kuchni nie tylko nowoczesne urządzenia elektryczne odgrywają ważną rolę. Chodzi także o dom high – tech pod względem zabudowy meblowej. W kuchni najczęściej znajdują miejsce zaskakujące, funkcjonalne rozwiązania na wyposażenie, skrojone na miarę małych i dużych pomieszczeń. Mowa to u modułowych szafkach kuchennych z wyciąganymi i obracanymi blatami na wyspie, zabudowie meblowej we wnęce, którą można całkowicie ukryć za przesuwnymi drzwiami i odseparować od reszty pomieszczenia, zamykanymi zlewozmywakami i tak dalej. Pomagają nam w tym technologie, które umożliwiają zapalanie światła nad blatem roboczym na wyczucie ruchu, dotykowe ekrany na lodówkach i wiele innych. Dom high – tech nie obędzie się bez nowoczesnego podejścia do projektowania kuchni!

Nowoczesny ogród

​Back garden at Bedford Gardens House. Nowoczesny ogród od Nash Baker Architects Ltd Nowoczesny
Nash Baker Architects Ltd

​Back garden at Bedford Gardens House.

Nash Baker Architects Ltd

… ogród! Nowoczesne technologie w ogrodzie zapewne pojawią się także w oświetleniu lub sposobie sadzenia, nawadniania roślin oraz ich pielęgnacji. Koniecznie muszą znaleźć się tam proste w formie, ale wygodne meble, takie jak te na powyższym przykładzie. Dom high – tech, czyli dom przyszłości powinien mieć pasujące do siebie otoczenie. Dlatego minimalizm i porządek w ogrodzie to najlepszy wariant, który świetnie współgrać będzie z inteligentnym wnętrzem domu.

Naturalne źródła ciepła

Kolejnym aspektem, wartym wspomnienia jest dom high – tech ogrzewany w nowoczesny sposób. Od grzejników wbudowanych w podłogę zaczynając, kończąc na specjalistycznych piecach, opalanych różnymi materiałami. Synonimem nowoczesności jest teraz ogrzewanie domów z wykorzystaniem pomocy natury, czyli czerpanie energii z mocy słońca. Kolektory słoneczne na dachach to trend wzmagający się z każdym rokiem. I nie tylko chodzi tu o dbałość o ekologię, ale również oszczędność pieniędzy.

Modułowy dom high – tech

Konstrukcja domu z wykorzystaniem najnowocześniejszych, energooszczędnych materiałów to tajniki budownictwa. Jednak sam pomysł na dom high – tech może rodzić się już w samej idei. Takie są domy modułowe, które możne szybko zbudować, w niewiele ponad miesiąc, nawet na trudnym podłożu. Szkielet domu modułowego w 80% przygotowywany jest w fabryce. Są to elementy w kształcie sześcianów, które instaluje się na wcześniej zbudowanych fundamentach w danym miejscu. Jest to recepta na szybkie i mniej kosztowne zamieszkanie na własnej działce, z dala od sąsiadów.

Czy dom high – tech to miejsce Waszych marzeń, czy może wolicie tradycyjne rozwiązania?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu