Bajeczne poddasze o powierzchni 35 m²

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Bajeczne poddasze o powierzchni 35 m²

mszpakowska mszpakowska
Projekty,   zaprojektowane przez Olivier De Cubber - Architecture d'intérieur, design & décoration
Loading admin actions …

Dzisiaj wyruszamy do Belgii, aby przyjrzeć się realizacji ambitnego planu, który został stworzony pod okiem architekta Oliviera de Cubber. W malowniczym miasteczku Braine-Le-Château znajduje się dom, w którym powstało funkcjonalne poddasze pełne prostoty i elegancji.

Wnętrze dopracowane jest w najdrobniejszym szczególe, mimo że początkowy stan pomieszczenia nie obiecywał tak wspaniałego efektu.

Przyjrzyjmy się bliżej skrywanym pod dachem 35-ciu metrom kwadratowym, które stały się pięknym miejscem, które jest spełnieniem marzeń domowników.

Przed : zagracone i źle zaizolowane

Dach był słabo zaizolowany, co skutkowało niskimi temperaturami wewnątrz zimą, oraz prażącym upałem w lecie.

Przestrzeń choć nie jest zbyt duża, właściciele budynku postanowili ją wykorzystać i stworzyć tutaj pokój, który będzie oazą spokoju.

Przyjrzyj się bliżej pracom naszego architekta. Gwarantujemy, że wynik Ci się spodoba!

Po: książęca sypialnia

Wynik jest oszałamiający! Architekt zdecydował się na pozostawienie pierwotnej konstrukcji strychu, aby w jej oparciu stworzyć jasne, luksusowe i wygodne wnętrze.

Odsłonięte belki nadają pomieszczeniu rustykalny charakter i doskonale zdobią białe wnętrze sypialni. Ceglany komin jest wspaniałym nawiązaniem do tradycji, jednak przemalowanie na biało dodało mu nowoczesnego smaku.

Liczne schowki

W pokoju znajdziemy wiele drewnianych szafek, które idealnie komponują się z przestrzenią oraz pozwalają na zoptymalizowanie przestrzeni.

Takie schowki to idealne rozwiązanie dla skośnych dachów. W podobnych pomieszczeniach jest wiele trudnodostępnych miejsc, których byłoby żal nie wykorzystać.

Biblioteka

W przypadku biblioteczki napotkaliśmy ten sam problem, który dotyczył szafek.

Jednak zawsze możemy liczyć na genialne pomysły naszych projektantów. Znajdziemy tutaj uniwersalny wymiar biblioteki, która doskonale pasuje do gabinetu, schodów oraz do podzielenia pokoju na dwie strefy.

Całość

Na ostatnim zdjęciu możemy dostrzec naturalne, dębowe podłogi, które doskonale komponują się z resztą pomieszczenia. Dach został odpowiednio ocieplony, a szafki pozwalają na łatwe przechowywanie wszystkich drobiazgów.

Podłoga jest idealnym dopełnieniem belek stropowych oraz ceglanego muru. Strych jest uosobieniem stylu projektanta, który łączy prostotę z elegancją oraz odrobiną tradycji.

Zobacz również Połączenie klasyki z nowoczesnością – czyli o tym, jak niemożliwe staje się możliwe!

Jak podoba Ci się metamorfoza poddasza?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu