5 nadzwyczajnych narzędzi kuchennych, których potrzebujesz! | homify

5 nadzwyczajnych narzędzi kuchennych, których potrzebujesz!

homify.Pl homify.Pl
​FëlFël, Salt & Pepper Shaker od Mehdi Pour design studio Eklektyczny
Loading admin actions …

Kuchnia jest sercem domu – jest to jądro budynku, którego ciepła, aromatyczna atmosfera przypomina nam smaczne i odżywcze posiłki przygotowane przez kochające ręce w celu zapewnienia dobrego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia rodziny. Jest zatem niezwykle ważne, aby stworzyć tak piękną, atrakcyjną i łatwą w użytkowaniu kuchnię, jak to tylko możliwe. Naszym celem powinno być zminimalizowanie wysiłku, który trzeba włożyć w pracę i zwiększenie satysfakcji z gotowania.

Odpowiednie narzędzia nie tylko sprawią, że gotowanie stanie się czystą przyjemnością, ale mogą również prowadzić do zabawnych rozmów z gośćmi! I to właśnie dlatego dziś będziemy odkrywać przed Wami 5 pomysłów, które dadzą dodatkową porcję zabawy do czasu spędzonego w kuchni! Zobaczmy jakie kąski dla Was przygotowaliśmy.

​1. Krojenie chleba z rozmachem

Uzyskanie idealnej kromki chleba nigdy nie było tak proste! Dzięki tej poręcznej krajalnicy, można pożegnać się z uciążliwymi próbami ręcznego cięcia bochenka na kromki o jednakowej grubości. Co ważniejsze, możemy pożegnać się również z bałaganem i okruchami wszędzie dookoła! Ta niesamowita krajalnica nie tylko pozwala uzyskiwać za każdym razem jednakowe kromki, ale również minimalizuje bałagan i może być w prosty sposób schowana do szuflady.

​2. Ogród ziołowy

Mamy też wyjątkowy drobiazg, który nie tylko umożliwi wygodny dostęp do najczęściej używanych suszonych ziół i przypraw, ale także doda kuchni atrakcyjny i oryginalny akcent. Niewielki pojemnik jak ten, wygląda uroczo – zupełnie jak mały ogród ziołowy. Na każdy słoiczek zakładamy plastikową, zdobioną nakrętkę i gotowe! Plastikowe nakładki to sposób na łatwe otwieranie i zakręcanie pojemniczków, a słoiki doskonale pasują do stworzonych dla nich gniazd. W ten sposób nasze przyprawy są chronione przed działaniem promieni słonecznych. Kto nie chciałby mieć takiego ogródka ziołowego w kuchni? Jest cudowny!

​3. Twórcze podejście do solniczki i pieprzniczki

​FëlFël, Salt & Pepper Shaker od Mehdi Pour design studio Eklektyczny
Mehdi Pour design studio

​FëlFël, Salt & Pepper Shaker

Mehdi Pour design studio

Kto by się domyślił, że te intrygujące pierścienie ceramiczne, które fascynująco przypominają zabawki dla dzieci są w rzeczywistości solniczką i pieprzniczką! Kontrastujące kolory czystej bieli dla solniczki i żywy czerwony dla pieprzniczki od razu ożywiają wygląd stołu. Jest to zabawny element, który z pewnością stanie się łatwym tematem rozmów z gośćmi!

​4. Rozwiązanie dla noży

Pełen entuzjazmu kucharz potrzebuje dobrej jakości noży pod ręką – i to w większej ilości! Przeszukiwanie szuflady zanim znajdziemy odpowiedni nóż za każdym razem gdy chcemy coś przyszykować może być lekko frustrujące. Jednak oto mamy dla Was ciekawy kamienny blat ze specjalnie przygotowanymi szczelinami zapewniający ostre rozwiązanie! Noże są gotowe do użycia, tuż pod ręką, a poza tym, wyglądają bardzo stylowo i oryginalnie!

​5. Praktyczność wysuwanych szuflad

Próba wyciągnięcia czegoś znajdującego się z tyłu szafy lub po prostu próba wyczyszczenia szafki – co za koszmar! Te praktyczne wysuwane szuflady są eleganckie, wygodne do codziennego użytku i łatwe do czyszczenia. Pozwolą nam utrzymać wszystkie przedmioty w kompletnym porządku.

Niby proste rzeczy, a tak inspirujące! Wspomniane tu rzeczy sprawiają, że korzystanie z kuchni i przyrządzanie posiłków staje się czystą przyjemnością! Rzućmy okiem na inne inspirujące pomysły - 6 elementów rustykalnej łazienki

Którą z tych rzeczy zabralibyście do domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu