Projekt klasycznego domu taniego w budowie | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Projekt klasycznego domu taniego w budowie

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
od DBIOSTUDIO
Loading admin actions …

Budowa oraz stworzenie projektu domu to niezwykle trudne i skomplikowane zadania, z którymi często nie jesteśmy w stanie sobie poradzić. Ogromna presja i wymagania sprawiają, że na naszych barkach ciąży wielka odpowiedzialność, a przy tym stres. Jeśli zatem nie jesteśmy architektami, ani specjalistami w tej arcytrudnej dziedzinie, to najlepiej pozostawić to zadanie profesjonalistom, którzy zadbają o spójny i wyrazisty wygląd naszej budowli, a co najważniejsze dopasują ją do naszych osobistych potrzeb. Dzisiejszy bohater artykułu znajduje się we Włoszech i został zaprojektowany zgodnie z wymaganiami właścicieli. Całość prezentuje się klasycznie z odrobiną ekstrawagancji i oryginalności. Jeśli jesteście ciekawi jak wygląda od zewnątrz i od środka to zapraszamy z nami!

Widok z zewnątrz

Dom utrzymano w jasnej kolorystyce- dominuje biel oraz beż, przez co całość prezentuje się bardzo naturalnie i przyjaźnie. Cała konstrukcja jest bardzo oryginalna, aczkolwiek symetryczna. Na parterze znajduje się ogromny, zadaszony taras, z którego to możemy cieszyć się wszechobecną zielenią. Na piętrze z kolei, znajdują się wyjścia na odkryty taras. Ilość dostępnych przestrzeni na zewnątrz jest ogromna, w ten sposób każdy może cieszyć się własnym kątem na terenie posiadłości.

Wejście

Wejście do naszego domu jest niezwykle ważne, w przypadku mieszkań to przedpokój decyduje o tym jak będziemy odbierać całe wnętrze, natomiast w przypadku jednorodzinnych domów to właśnie brama oraz drzwi wejściowe określają styl i charakter przestrzeni. Dlatego niezwykle ważne jest, aby całość odpowiednio skomponować z wykorzystanymi materiałami budowlanymi, tak by stworzyć zrównoważony i harmonijny krajobraz.

Plac budowy

Powyższe zdjęcie najlepiej obrazuje to jak wiele pracy zostało poświęcone na stworzenie domu jednorodzinnego. Największą zaletą tego projektu było wykorzystanie prefabrykatów, które stanowczo skróciły czas budowy. Domy prefabrykowane możemy postawić już w kilka tygodni, co pozwala na ogromną oszczędność nie tylko czasu, ale także pieniędzy. Za kolejną zaletę można uznać brak wpływu warunków atmosferycznych na prace budowlane. Większość elementów można złożyć w fabryce, dzięki czemu nie jesteśmy uzależnieni od pogody.

Przestrzeń dzienna

We wnętrzu, tak jak i na zewnątrz, dominuje neutralna, subtelna kolorystyka. Drewniana podłoga dodaje ciepłego i wyrazistego charakteru. Różnokolorowa, kamienna ściana podkreśla oryginalny i nieco ekstrawagancki klimat pomieszczenia, natomiast dwukolorowa ściana nawiązuje do dwukolorowej fasady budynku. Całość tworzy harmonijną i spójną kompozycję.

Nowoczesna kuchnia

Kuchnia nie posiada dużej powierzchni, aczkolwiek została tak rozplanowana, aby gospodarze mogli swobodnie poruszać się po jej wnętrzu. Rozkład w kształcie litery L pozwolił na funkcjonalne rozmieszczenie podstawowych sprzętów AGD, dzięki czemu praca w tej przestrzeni staje się łatwiejsza i przyjemniejsza. Drewniane meble kuchenne dodały eleganckiego i wytwornego klimatu przez co wnętrze nabrało szyku i klasy. Brak uchwytów przy szafkach uczyniło wnętrze bardziej minimalistycznym i nowoczesnym.

Łazienka

Kamienna, różnokolorowa mozaika w łazience dodała całej przestrzeni bardziej naturalnego i zrównoważonego nastroju. W tej przestrzeni liczy się przede wszystkim praktyczne zagospodarowanie oraz atmosfera, dzięki której łatwiej nam się zrelaksować i odprężyć. Powyższa łazienka jest doskonałym przykładem na połączenie tych dwóch elementów. Spokojna kolorystyka, transparentne materiały oraz intymna atmosfera sprawiają, że wnętrze jest perfekcyjną przestrzenią dla każdego!

Wolicie klasyczne czy nowoczesne domy? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu