Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Niesamowita modernizacja domu z lat 30-tych

martt.st martt.st
Loading admin actions …

W dzisiejszym artykule z serii homify 360° pragniemy zaprezentować Wam willę nad niemiecką rzeką Ren, wybudowaną w latach trzydziestych.  Renowację posiadłości przeprowadzono w dwóch fazach. Pierwsza z nich miała miejsce w 2001 roku i objęła parter oraz pierwsze piętro. Natomiast druga część odnowy domu została wykonana w 2011 roku i skupiła się na strychu, w którym, między innymi, zamontowano okno w dachu na poddaszu. Ogród willi uległ kompletnej metamorfozie. Zobaczmy zatem jak dom wygląda obecnie. Zapraszamy!

Widok z ulicy

Na tym zdjęciu możemy zobaczyć fasadę willi od strony ulicy. Budynek wygląda ponadczasowo a wysokie krzewy sprawiają, iż jest prawie niezauważalny dla przechodniów. Jedyne co rzuca się w oczy to przebudowany strych ze wstawionym oknem, które wygląda trochę bardziej modernistycznie niż reszta domu. 

W latach trzydziestych z okien tego domu można było podziwiać niczym nieprzysłonięte widoki na Ren. Dlatego też wszystkie pokoje użytkowe zostały umieszczone po tej stronie domu.

Nowoczesna tylna fasada

Patrząc na willę z perspektywy ogrodu może się nam wydawać, że widzimy zupełnie inny budynek. Fasada po tej stronie została prawie w całości przeszklona. Wcześniej ta strona budynku nie posiadała prawie żadnych okien a masywne schody wewnątrz domu torowały dopływ światła. Dlatego też architekci postanowili prawie w całości rozebrać ścianę budynku. Efekt końcowy jest znakomity a willa zyskała nowy, podwójny urok. Frontowa fasada jest subtelna i klasyczna a jej tył nowoczesny i innowacyjny. Firmie architektonicznej, która pracowała nad renowacją budynku udało się mistrzowsko połączyć dwa zupełnie różne style.

Jadalnia

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez Architekturbüro Lehnen
Architekturbüro Lehnen

​Essplatz im zweigeschossigen Wintergarten

Architekturbüro Lehnen

Również wnętrza domu przeszły ogromną metamorfozę. Architekci postanowili przebudować pierwsze piętro i stworzyć emporę.  Dzięki temu jadalnia zyskała na wysokości i stała się przestronniejsza. 

Pośrodku pomieszczeni stoi ogromnych rozmiarów stół wykonany z drewna. Towarzyszą mu krzesła z tego samego materiału. Dom podświetlony jest światłami LEDowymi umieszczonymi punktowo w suficie.  Nad stołem natomiast zwisa pojedyncza lampa będąca dekoracją pomieszczenia. Naszą uwagę w tej przestrzeni zwraca gigantycznych rozmiarów obraz w odcieniach czerwieni, zawieszony na jeden ze ścian. 

Przytulny salon z kominkiem

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Architekturbüro Lehnen
Architekturbüro Lehnen

Wohnzimmer mit Kamin

Architekturbüro Lehnen

Salon przeszedł najmniejszą metamorfozę. Zachowano w nim przepiękny dębowy parkiet, który został odświeżony. Duży kominek, beżowa, wygodna sofa i ogromna biblioteczka zapraszają do relaksu i delektowania się wolnym czasem z ciekawą lekturą w ręce. Idealna sceneria na zimowe wieczory!

Jesteście ciekawi innych pomysłów na wystrój salonu? Jeśli tak to koniecznie zerknijcie na artykuł o aranżacji salonu oraz pomysłach na dekorację salonu.  

Empora

W celu otrzymania jak najbardziej otwartej przestrzeni zamontowano tak zwaną emporę łączącą pomieszczenia na pierwszym piętrze i prowadzącą do schodów oraz ogrodu zimowego. Z empory rozciąga się przepiękny widok na ogród i taras. Dzięki ogromnym oknom do willi wpada duża ilość naturalnego światła. 

Poddasze

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Architekturbüro Lehnen
Architekturbüro Lehnen

​Dachgeschoss mit Glasgaube

Architekturbüro Lehnen

Z poddasza również rozciąga się przepiękny widok na naturę, uzyskany dzięki wstawieniu dużego okna. Dzięki renowacji poddasze stało się dobrze oświetlone i zaprasza do odpoczynku. Nowe okno kusi za to panoramą okolicy. 

Wnętrze zostało udekorowane w odcieniach szarości i brązu. Znajdziemy w nim pokaźnych rozmiarów kanapę, miękki dywan oraz wygodne, skórzane krzesło z podnóżkiem. Z poddasza wyjść można bezpośrednio na taras wyłożony drewnem. Idealnie miejsce na letnie dni!

Taras

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Architekturbüro Lehnen
Architekturbüro Lehnen

Blick über die Terrasse

Architekturbüro Lehnen

Naszą wycieczkę kończymy w ogrodzie.  To właśnie w nim możemy spojrzeć na dom od jego najlepszej strony.  Pod osłoną nocy wygląda on olśniewająco. Transparentna ściana ukazuje podświetlone pomieszczenia, w tym jadalnię, emporę i schody.  Pomieszczenia prywatne, takie jak sypialnie czy łazienki są  skrzętnie ukryte przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów i ulokowane w górnej części domu.  Przy willi znajduje się duży, drewniany taras zapraszający do wypoczynku na słońcu. 

Inne wyjątkowe domy i apartamenty znajdziecie w Katalogach Inspiracji z serii homify 360°!

Jak się Wam podoba ta niemiecka willa po renowacji? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu