12 najpiękniejszych ścieżek ogrodowych | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

12 najpiękniejszych ścieżek ogrodowych

Alicja Olko Alicja Olko
Traditional Garden Wiejski ogród od Unique Landscapes Wiejski
Loading admin actions …

Każdy właściciel domu jednorodzinnego marzy o otaczającym go, pięknym ogrodzie. Projektując go należy zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj i rozmieszczenie roślin, ale także na materiały, które wykorzystane zostaną do stworzenie ścieżek ogrodowych. Ścieżki służyć będą nie tylko jako praktyczny element ogrodu, ułatwiając przemieszczanie się po nim, ale stanowić mogą także jego istotną dekorację. Obejrzyjcie 12 przykładów ogrodów, w których główną rolę odgrywają ścieżki ogrodowe!

1. Drewniany pomost

Ta ścieżka ogrodowa, w formie drewnianego pomostu, prowadzi do przyjemnej oazy otoczonej zielenią, z elegancką ławką ogrodową- idealnego miejsca, gdzie idyllicznie spędzać można czas.

2. Nowoczesna ścieżka

Taka ścieżka stworzono została na solidnej podstawie- podłożu wyłożonym niewielkimi kamieniami. Kamienne szare płyty prowadzą do strefy wejścia, a samą ścieżkę urozmaicają niewielkie zielone krzewy, rozsadzone w sposób nieregularny. Ta właśnie asymetria i pozorny bałagan nadają temu obszarowi współczesny wygląd.

3. Funkcjonalna prostota

Night time in the Garden od GK Architects Ltd Nowoczesny
GK Architects Ltd

Night time in the Garden

GK Architects Ltd

Ścieżka w tym przypadku jest nieco szersza, a kamienne płyty, które się na nią składają, ułożone zostały w regularny sposób. Podłużna, prosta ścieżka świetna sprawdzi się w ogrodzie podłużnym i wąskim, nadając mu zorganizowany charakter.

4. Z płyt ceramicznych

Traditional Garden Wiejski ogród od Unique Landscapes Wiejski
Unique Landscapes

Traditional Garden

Unique Landscapes

W ogrodzie o charakterze rustykalnym świetnie sprawdzi się ścieżka z płyt ceramicznych. Dobrze komponuje się pod względem kolorystycznym z drewnem, które tutaj wykorzystano do stworzenia dekoracyjnej pergoli.

5. Modna kolorystyka

Szare kamyczki jako podłoże oraz szare kamienne płyty składają się za tę ścieżkę o nieregularnym, asymetrycznym designie. Zachwyca zwłaszcza kolorystyka- modne odcienie szarości pięknie prezentują się w towarzystwie zieleni.

6. Mieszanka materiałów

Serene Gravel Garden Nowoczesny ogród od Cornus Garden Design Nowoczesny
Cornus Garden Design

Serene Gravel Garden

Cornus Garden Design

Tę ścieżkę wykonano z kamieni o różnego rodzaju, odróżniających się nie tylko rozmiarem, ale i kolorem. Efekt jest jednak zachwycający!

7. Wielkomiejski szyk

The Black & White House Minimalistyczny balkon, taras i weranda od Földes Architects Minimalistyczny
Földes Architects

The Black & White House

Földes Architects

Ścieżka ogrodowa, która zawija się, okalając także taras o szklanej balustradzie- w ten sposób obszary tarasu i ogrodu zdają się stanowić jedną spójną całość.

8. Obwód ogrodu

Ta ścieżka zaprojektowana została w taki sposób, aby okalać w całości powierzchnię ogrodu, dzieląc go po środku na dwie części.

9. Z mostem

Mostek może zostać dodany do ścieżki jako wyrazisty element dekoracyjny- i , jak widać, nie musi koniecznie wznosić się nad wodą.

10. Łagodne zakręty

Kręte ścieżki sprawdzą się doskonale w ogrodach na kształcie koła, podkreślając ich obłe kształty.

11. Minimalistyczna ścieżka z kostki

Klasyczny wybór, idealny dla miłośników minimalizmu. Taka ścieżka jest uniwersalna i sprawdzi się w każdym rodzaju ogrodu.

12. Na kilku poziomach

Modern Garden with a rustic twist Nowoczesny ogród od Yorkshire Gardens Nowoczesny
Yorkshire Gardens

Modern Garden with a rustic twist

Yorkshire Gardens

Ścieżka obramowana drewnianą konstrukcją wyłożona została szarymi kamyczkami, wznoszą się płynnie na kilku poziomach ogrodu. Jest to rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale i niezwykłe pod względem estetycznym.

Jaki jest Wasz ulubiony materiał na ścieżkę ogrodową?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu