Najlepsze projekty domów na przedmieściach | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Najlepsze projekty domów na przedmieściach

Alicja Olko Alicja Olko
Wiejskie domy od yücel partners Wiejski
Loading admin actions …

Znane nam z Hollywoodzkich filmów tradycyjne domy na przedmieściach mają w sobie nieodparty czar i urok. Łączą kolonialną architekturę z nowoczesnymi wygodami. Odznaczają się prostą, ale przytulną bryłą, elegancką fasadą i najczęściej zachwycającą werandą. W środku znajdziemy zazwyczaj kilka sypialni, zagospodarowane poddasze, a na zewnątrz zadbany ogród. Architekturę tego typu cechuje harmonia i spójność, rodzinna atmosfera i przytulność. Przekonacie się o tym, oglądając naszą kolekcję najlepszych projektów. Zapraszamy!

1. W nowoczesnym wydaniu

Kolonialne domy od Canexel Kolonialny Deski kompozytowe Przeźroczysty

Ten dom odznacza się tradycyjną bryłą o dwuspadowym dachu, którą unowocześniono wysuniętym do przodu jednostanowiskowym garażem. Styl domu nawiązuje do klasycznego angielskiego, ale zaadoptowano go do amerykańskich standardów.

2. W stylu kolonialnym

Architektura w stylu kolonialnym jest popularna zwłaszcza na północnym-wschodzie Stanów Zjednoczonych, gdzie imigranci z Anglii i Holandii założyli pierwsze miasta. Prosta biała fasada, szara dachówka, charakterystyczne okna oraz urokliwa weranda to najważniejsze wyznaczniki tego stylu.

3. Rustykalne wpływy

Klasyczny dom na przedmieściach odznacza się silnymi wpływami rustykalnymi, widocznymi w drewnianych okiennicach, ceglanej fasadzie części gospodarczej oraz charakterystycznym kominie.

4. W stylu greckim

Największą różnicą pomiędzy klasycznym stylem kolonialnym a tym, w którym wybudowano dom ze zdjęcia, są kolumny- tutaj okrągłe, nie kwadratowe. Budynek emanuje elegancją i klasą.

5. Europejska wersja domu z cegły

Klasyczne domy od ANIMA Klasyczny

Klasyczna bryła w typowo amerykańskim stylu, ale europejska fasada z czerwonej cegły- co za ciekawa kombinacja.

6. Skromność i prostota

Taki dom to opcja na mniejszą działkę i dla tych, dysponujących nieco bardziej ograniczonym budżetem. Jest to dom parterowy, który czerpie jednak z amerykańskiej tradycji architektonicznej- świadczą o tym kolumny przy wejściu oraz ogrodzenie.

7. Wersja w drewnie

Kolejny dom o kompaktowym rozmiarze, tym razem o elewacji wyłożonej horyzontalnymi białymi panelami z drewna.

8. O skomplikowanej bryle

Bryła domu odznacza się skomplikowaną strukturą, która nadaje mu oryginalny, niepowtarzalny charakter. Nie brak tu jednak klasycznych elementów amerykańskiej architektury- werandy, kolumn i poddasza.

9. O jasnej fasadzie

Pokaźnych rozmiarów dom jawi się jednak delikatnie i subtelnie- wrażenie to zawdzięcza jasnej fasadzie oraz klasycznym oknom o białych obramowaniach.

10. Najważniejsze elementy

Najważniejszymi elementami stylu amerykańskiego są charakterystyczne prostokątne okna, kształt dachu, wykusze, weranda lub ganek, a także kolumny. Domy na nim wzorowane powinny zawierać przynajmniej kilka z tych elementów.

11. Podręcznikowy przykład

Na koniec prezentujemy Wam idealny, podręcznikowy przykład domu w stylu amerykańskim. Okazy takiej architektury poruszają naszą wyobraźnię, gdy oglądamy hollywoodzkie produkcje. Uroczy, prawda?

Który najbardziej Wam się podoba?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu