Bez tych rzeczy naprawdę możecie obyć się w kuchni... | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Bez tych rzeczy naprawdę możecie obyć się w kuchni…

Aśka Warchał Aśka Warchał
Jane Foster Range od MAKE International Skandynawski
Loading admin actions …

Borykacie się z brakiem miejsca w kuchni? Gotowanie przestaje sprawiać przyjemność przez wszechogarniające uczucie ciasnoty? Brzmi to strasznie! A teraz przyznajcie się… ilu z rzeczy w Waszej kuchni w ogóle nie używacie? Które szafki otwieracie tylko od święta? Czas najwyższy coś z tym zrobić! Ten artykuł zainspiruje Was do drastycznych zmian. 

Nie będzie łatwo, ale czy przestronna kuchnia nie brzmi wspaniale? Bierzmy się za porządki mając tę najlepszą nagrodę przed oczami…

1. Książka kucharska

Blue & Cream Gloss Kitchen, Aberdare, South Wales Nowoczesna kuchnia od Hitchings & Thomas Ltd Nowoczesny
Hitchings & Thomas Ltd

Blue & Cream Gloss Kitchen, Aberdare, South Wales

Hitchings & Thomas Ltd

Ale jak to? Kuchnia bez książki kucharskiej?… jeśli korzystaliście z Waszej w – bądźmy wyrozumiali – w przeciągu ostatniego miesiąca, to możecie ją zostawić. Czy jednak nie wyjmujecie jej tylko w okolicach Świąt, kiedy to trzeba odświeżyć sobie ulubiony przepis babci? Na co dzień używamy Internetu w smartfonach czy na laptopie, nie ma się co oszukiwać!

2. Kubki o niepraktycznym rozmiarze

Jane Foster Range od MAKE International Skandynawski
MAKE International

Jane Foster Range

MAKE International

Szafki, półki, szuflady z kubkami… niby różne, ale możemy się założyć, że i w Waszych domach te najczęściej używane znajdują się najbardziej pod ręką, a te ukryte głęboko już dawno nie zagościły na Waszych stołach. Mogą być pięknie zdobione, w najbardziej fantastyczne wzory lecz jeśli ich rozmiar sprawia, że jest w nich o ten jeden łyk herbaty za mało, czas się ich pozbyć.

3. Siatki, siatki, siatki…

Nie lepiej zastąpić je ekologiczną torbą wielokrotnego użytku? Te kilka groszy mniej podczas zakupów może nie będzie szczególnie odczuwalne, ale – wierzcie nam – odczuje to planeta! A nam będzie łatwiej utrzymać naszą kuchnię w ryzach. Poza tym może funkcjonować jako pojemnik na przypadkowo pojawiające się siatki, reklamówki i papierowe torby.

4. Formy i naczynia do pieczenia

18th Century Manor House with Modern Kitchen Klasyczna kuchnia od homify Klasyczny Drewno O efekcie drewna
homify

18th Century Manor House with Modern Kitchen

homify

Jak często pieczecie ciasto bądź przyrządzacie pieczeń? Niektórzy z nas potrzebują mieć zawsze pod ręką formy do pieczenia czy naczynia żaroodporne, podczas gdy wielu zadowala się potrawami przyrządzanymi szybciej. Jeśli należycie do tej drugiej grupy, to spokojnie schowajcie nieużywane przedmioty na przykład do schowka pod schodami – nikomu nie powiemy!

Jakiekolwiek są Wasze zwyczaje, lektura tego artykułu przyda się na pewno: Jak czyścić i pielęgnować urządzenia kuchenne?

5. Szmaty, szmatki, szmateczki

ferm LIVING Image Photos od ferm LIVING Skandynawski
ferm LIVING

ferm LIVING Image Photos

ferm LIVING

Czy naprawdę potrzebujemy ich aż tylu? Niby nie zajmują dużo miejsca, ale jednak z takim podejściem nie zajdziemy daleko chcąc uporządkować i opróżnić naszą kuchnię. Kiedy jakaś szmatka się zużyje, zastąpmy ją nową, starą wyrzućmy, nie odkładajmy na dno szuflady czy pod obrusy.

6. Napoczęte produkty

Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny

Kto z nas nie podczas zakupów nie skusił się na egzotyczny sos czy luksusową przyprawę niech pierwszy rzuci kamień. Z ciekawości kupujemy różne produkty, degustujemy raz, a potem leżą miesiącami w naszej lodówce czy na półkach, aż wreszcie zdecydujemy się je wyrzucić. Nie dość, że marnujemy jedzenie, to marnujemy miejsce, czas z tym skończyć!

7. Niepotrzebne sprzęty kuchenne

prodotti od KitchenAid Nowoczesny
KitchenAid

prodotti

KitchenAid

Parowar, frytkownica, krajarka do jajek, sokowirówka… Z nimi rzecz ma się podobnie co z egzotycznymi sosami. Może kupiliśmy je pod wpływem impulsu, chcieliśmy żyć zdrowiej, byliśmy po prostu ciekawi jak to działa. A może był to prezent od bliskich. Jeśli minął rok, a my wciąż nic z tym nie zrobiliśmy oprócz pełnego emocji pierwszego razu, to może lepiej oddać dany produkt w dobre ręce, które zrobią z niego użytek.

8. Ozdobne deski

Large Rustic Olive Wood Serving Board od The Rustic Dish Rustykalny
The Rustic Dish

Large Rustic Olive Wood Serving Board

The Rustic Dish

Wygląda pięknie, prawda? Ale żal byłoby nam kroić na tej wspaniałej desce od projektanta chleb… Takie deski służą raczej do prezentacji, podawania jedzenia niż do codziennego użytku. Spokojnie odłóżmy je obok form do pieczenia i naczyń żaroodpornych, a teraz niech zrobią miejsce swoim mniej wyrafinowanym siostrom.

9. Jedzenie w puszkach

Surrey kitchen od Lewis Alderson Klasyczny
Lewis Alderson

Surrey kitchen

Lewis Alderson

Kukurydza czy groszek z puszki może często goszczą na naszych stołach, ale gromadzące się metalowe opakowania zajmują bardzo dużo miejsca. Starajmy się nie przesadzić z kupowaniem jedzenia w puszkach czy gotowych dań w słoikach. Wiadomo, powinny czekać na okazję, kiedy nie mamy akurat z czego przyrządzić obiadu, ale chyba nie spodziewamy się takich sytuacji 5 razy pod rząd… Zdążymy uzupełnić zapasy, a póki co zróbmy trochę miejsca!

10. Plastikowe pojemniki

Set Of 4 Ridged Melamine Stacking Bowls With Lids od Dotcomgiftshop Nowoczesny
Dotcomgiftshop

Set Of 4 Ridged Melamine Stacking Bowls With Lids

Dotcomgiftshop

Plastikowe pojemniki są prawdopodobnie odpowiedzialne na wywoływanie chaosu w naszych kuchniach. Niby praktyczne, niby pozwalające zaoszczędzić na obiadach w przerwie w pracy, ale jakoś co chwila gubimy do nich pokrywki. Ograniczmy się do kilku pojemników w różnych rozmiarach. Reszta może odejść!

11. Lodówka czy tablica informacyjna

Felsted - Essex Nowoczesna kuchnia od en masse bespoke Nowoczesny
en masse bespoke

Felsted – Essex

en masse bespoke

Magnesy z dalekich podróży podtrzymujące rysunki najmłodszych domowników mogą być urocze. Jednak traktowanie lodówki jak tablicy ogłoszeniowej skończy się nieuchronnie wizualnym obciążeniem. Dodatkowo, wiele osób zamiast usuwać stare ogłoszenia czy dzieła sztuki, po prostu tworzy kolejne warstwy…

12. Przepisy na kiedyś

Shaker kitchen by Harvey Jones Klasyczna kuchnia od Harvey Jones Kitchens Klasyczny
Harvey Jones Kitchens

Shaker kitchen by Harvey Jones

Harvey Jones Kitchens

Macie zwyczaj zbierać przepisy od znajomych, rodziców, fryzjera, sąsiadki… ? A potem problem z rozrzuconymi wszędzie papierkami? Nasza rada: przeznaczmy na nie jeden zeszyt. Jeśli nie będzie nam się chciało przepisywać, to będzie oznaczać prawdopodobieństwo ugotowania danego dania jest nikłe.

13. Szklane butelki

Vöslauer od POLKA Minimalistyczny
POLKA

Vöslauer

POLKA

Woda z miętą i cytryną nalewana z pięknej butelki w upalny dzień prezentuje się świetnie. Ale jak trudno potem te liście mięty usunąć, a butelkę dobrze doczyścić! Może czas przerzucić się na dzbanki, które i tak posiadamy, wykorzystując dodatkowo przy innych okazjach.

Czy któryś z punktów z naszej listy "trafił w punkt"?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu