6 zdjęć, jak urządzić nowoczesne mieszkanie o przytulnym charakterze

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

6 zdjęć, jak urządzić nowoczesne mieszkanie o przytulnym charakterze

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Projekty,  Pokój dziecięcy zaprojektowane przez Traço Magenta - Design de Interiores, Nowoczesny
Loading admin actions …

Dom idealny dla rodziny, to taki który jest dopasowany do potrzeb wszystkich mieszkańców, to także miejsce, które odpowiada naszej indywidualnej estetyce i nie stanowi zagrożenia dla naszych najbliższych. Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam mieszkanie, które jest zarówno stylowe i przytulne, jak i doskonale dopasowane dla rodziny z dziećmi. Brak w nim zbędnych dekoracji czy elementów, które mogłyby zagrażać naszym pociechom. Całość utrzymana jest w nowoczesnym i bardzo gustownym stylu – wnętrze prezentuje się przestronnie, ciepło i nieskazitelnie. Kolorystyka każdego z pomieszczeń została tak dobrana, aby współgrać z każdą strefą mieszkania oraz kreować domowy, subtelny klimat. Poznajcie idealne mieszkanie zaprojektowane specjalnie dla rodziny!

Inteligentny dzielnik pokoju

Projekty,   zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

Sztuką nie jest postawić ściankę działową i wykreować oddzielną, funkcjonalną strefę w mieszkaniu, sztuką jest podzielić otwartą przestrzeń, tak by nie stawiać murów między pomieszczeniami, a wykreować wspólną przestrzeń inteligentnie zagospodarowaną. W tym przypadku fantastycznie sprawdził regał, który oddzielił jadalnię od strefy do pracy. Tego typu dzielnik pokoju to nie tylko funkcjonalny element aranżacji, to także wyjątkowa i atrakcyjna dekoracja, dzięki której możemy stworzyć ciekawą ekspozycję. 

Strefa wypoczynku

Pokój dzienny utrzymano w jasnej kolorystyce, dominują subtelne odcienie beżu, różu i brązu. Odmienne barwy wyposażenia stanowią atrakcyjną kontrę dla śnieżnobiałych, nieskazitelnych ścian. Wszelkie ozdoby czy delikatne akcesoria dekoracyjne zostały ulokowane na wyższych partiach półek tak by nie stanowić realnego zagrożenia dla dzieci. Niewielka ilość mebli pozwala na rozsądne zagospodarowanie przestrzeni co daje nie tylko komfort użytkowania, ale także swobodę poruszania się po pokoju. Ciepła kolorystyka, miękkie tkaniny – to właśnie one są podstawą aranżacji tego wnętrza.

Kącik do czytania

Chwila wytchnienia i relaksu jest potrzebna każdemu z nas. Bez tego tracimy zapał do pracy i radość z codziennych obowiązków, dlatego idealnym rozwiązaniem jest zaaranżowanie przytulnego i komfortowego kącika, w którym możemy oddać się przyjemności czytania czy po prostu relaksowania. Wygodny fotel z miękkim obiciem, lampa z odpowiednio dobraną barwą światła oraz mały stolik kawowy to trzy elementy, których nie powinno zabraknąć w naszej prywatnej strefie relaksu. Jeśli zatem codziennie oddalacie się w wyjątkową podróż z Waszą ulubioną lekturą, to koniecznie musicie rozważyć tę propozycję!

Strefa jadalniana

W części salonu wydzielono strefę jadalnianą, w której skład wchodzi drewniany stół oraz komplet sześciu krzeseł. Aby jasno wydzielić tę część nad stołem zamontowano oryginalne oświetlenie, które wyznacza miejsce do spożywania posiłków. Z kolei kanapa, wchodząca w skład strefy dziennej, została odwrócona i tyłem skierowana do kącika jadalnianego. Dzięki temu wizualnemu podziałowi udało się inteligentnie odseparować przestrzenie i stworzyć funkcjonalne strefy. 

Sypialnia

Główna sypialnia prezentuje się przytulnie, ciepło i przyjaźnie. Najciekawszym jej elementem jest wyrazista wykładzina utrzymana w niebieskim odcieniu. Projektanci wnętrz postawili na mile dla oka kolory, które nie tylko tworzą odpowiedni nastrój, ale także kreują komfortową atmosferę we wnętrzu. Welurowe wezgłowie, miękka wykładzina, dekoracyjne poduchy czy jasne zasłony – to właśnie dzięki tym rzeczom sypialnia nabrała intymnego i kameralnego klimatu. 

Pokój dziecięcy

Aranżację pokoju dla dziecka tworzy przede wszystkim kolorowa tapeta w grochy – to dzięki niej pokój prezentuje się nie tylko przytulnie i kolorowo, ale także wyraziście i oryginalnie. Aby nie przesadzić i nie stworzyć chaotycznej aranżacji, zdecydowano się wykorzystać jednobarwne, jasne meble, które kontrastują z żywą tapetą. Całość prezentuje się bardzo atrakcyjnie i co najważniejsze komfortowo i przestronnie. 

Zaaranżowalibyście tak swoje mieszkanie? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu