6 popularnych błędów podczas dekorowania DIY

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

6 popularnych błędów podczas dekorowania DIY

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
od homify Eklektyczny
Loading admin actions …

Jeśli uwielbiacie wszelkie dekoracje DIY i samodzielne urządzanie domu, ale czasem po prostu efekt końcowy nie jest zachwycający, to może popełniacie któryś z tych błędów. Następnym razem zabierając się za samodzielną aranżację, przypomnicie sobie ten artykuł, a będzie Wam łatwiej uniknąć dekoracyjnej wpadki! 

Oto najczęściej spotykane błędy oraz sposoby na ich naprawienie lub zamaskowanie.

1. Pozostałości po zaprawie murarskiej na ścianach i wyposażeniu

od homify Eklektyczny

Chcieliście nieco poprawić stan łazienki na własną rękę, ale niestety nieco zaprawy murarskiej chlapnęło na wyposażenie i ściany, a teraz nie możecie się tego pozbyć? 

Wystarczy użyć ciepłej wody, jednak nie zawsze idzie tak łatwo – w trudniejszych przypadkach należy zrobić miksturę octu i wody  w proporcji 1:1. Możecie też spróbować zeskrobać wszystko nożem, ale należy uważać, aby nie zniszczyć wyposażenia.

2. Ściany są jaśniejsze lub ciemniejsze niż planowaliśmy

Właśnie skończyliście malować pokój i z pewnością jesteście zachwyceni efektem, ale po wyschnięciu farby, okazuje się, że kolor jest nieco inny niż chcieliście… Co teraz? Można naprawić ten problem kładąc kolejną warstwę farby lub… powiesić ogromny obraz na tej ścianie. 

Najlepiej byłoby, gdybyście najpierw spróbowali farby i pomalowali fragment ściany, poczekali aż wyschnie i przekonali się, czy kolor nam odpowiada. Dopiero wtedy zabieramy się za malowanie całego pokoju.

3. Za dużo farby

Letnie mieszkanie pod Berlinem od Loft Kolasiński Industrialny Cegły
Loft Kolasiński

Letnie mieszkanie pod Berlinem

Loft Kolasiński

Jeśli podczas malowania nałożyliście za dużo farby na ścianę, to o ile jest ona jeszcze mokra, możecie jej nadmiar wchłonąć w materiał. Pamiętajcie, aby uważać i nie zniszczyć ściany! Zaś przed samym malowaniem powinna ona być dokładnie oczyszczona,.

4. Dziury w ścianie

Modern Living room with an Asian Touch Nowoczesny salon od Rosangela Photography Nowoczesny
Rosangela Photography

Modern Living room with an Asian Touch

Rosangela Photography

Często się zdarza, że podczas robienia dziury w ścianie, aby wbić gwóźdź i zawiesić obrazek, dziura wychodzi większa niż planowo… Aby to naprawić, można sięgnąć po cement i po prostu zalepić wokół. Inaczej obrazek nie będzie zbyt stabilny!

5. Każdy pokój ma inny kolor

Oakland 4ft 6 Double Bed Wiejska sypialnia od The Cotswold Company Wiejski
The Cotswold Company

Oakland 4ft 6 Double Bed

The Cotswold Company

To dość popularne (i średnio trafione) rozwiązanie jeszcze z lat 80-tych. Jeśli już jednak tak bardzo chcecie mieć różne kolory we wnętrzach, to najlepiej jest sięgnąć po bardziej neutralne odcienie, które mogą być ze sobą mieszane, a pikanterii całości dodadzą dodatki! Ważne jest, aby kolory oscylowały wokół podobnych odcieni. Ciemny beż w salonie i jasny beż w kuchni? Dlaczego nie!

6. Zbyt krótkie zasłony

od homify

Jeśli samodzielnie planujecie wykonać zasłony i firanki, to upewnijcie się, że materiał po który sięgacie – nie będzie się kurczyć po praniu. Najlepiej jest najpierw wyprać materiał, a dopiero następnie tworzyć z niego zasłony.

Kilka pomysłów na tanie dekoracje znajdziecie w tym artykule: DIY pomysły za złotówkę!

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu