Jak odnowić dom na wsi od A do Z?

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jak odnowić dom na wsi od A do Z?

Alicja Olko Alicja Olko
DOM POD LASEM: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Grzegorz Popiołek Projektowanie Wnętrz
Loading admin actions …

Szczycicie się posiadaniem domu na wsi, jednak zdajecie sobie sprawę z tego, że przydałby mu się generalny remont? Takie przedsięwzięcie wydaje się być syzyfową pracą- ale warto pamiętać, że nie da się wykonać wszystkiego na raz. Konieczne jest działanie krok po kroku- oto one!

Z zewnątrz

Projekty,   zaprojektowane przez ewaa

Najpilniejsze kwestie to zadaszenie, izolacja, nowe okna i drzwi, a także system grzewczy i sanitarny- to właśnie one, gdy w złym stanie, najbardziej uprzykrzają życie w domu na wsi.

Ściany

Metamorfoza domu w Bieszczadach: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez deco chata
deco chata

Metamorfoza domu w Bieszczadach

deco chata

Materiały pokrywające ściany należy usunąć a one same powinny zostać zdezynfekowane i pozostawione na kilka dni wolne, aby mogły się przewietrzyć. Gdy pokryte pleśnią, należy wezwać eksperta.

Dekoracje ścienne

Metamorfoza domu w Bieszczadach: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez deco chata
deco chata

Metamorfoza domu w Bieszczadach

deco chata

Ściany najlepiej jest pokryć płytą gipsową lub tynkiem- materiały te pokryć można warstwą farby. Dobrze sprawdzą się także dekoracyjne kafelki.

Podłogi

W nowoczesnym domu na wsi warto zainwestować w system ogrzewania podłogowego. Dzięki niemu usunąć można grzejniki i uzyskać cenną przestrzeń na ścianach.

Sufit

WAKACYJNY DOM NA PODLASIU - METAMORFOZA: styl , w kategorii  zaprojektowany przez YNOX Architektura Wnętrz
YNOX Architektura Wnętrz

WAKACYJNY DOM NA PODLASIU – METAMORFOZA

YNOX Architektura Wnętrz

Ze starego sufitu należy usunąć warstwy tynku i otynkować go na nową, malując lub wykańczając innym materiałem, na przykład drewnem.

Kuchnia

WAKACYJNY DOM NA PODLASIU - METAMORFOZA: styl , w kategorii  zaprojektowany przez YNOX Architektura Wnętrz
YNOX Architektura Wnętrz

WAKACYJNY DOM NA PODLASIU – METAMORFOZA

YNOX Architektura Wnętrz

Wiejską kuchnię można z powodzeniem wyposażyć w bardziej nowoczesne meble, na przykład w stylu prowansalskim. Także i współczesne sprzęty AGD występują w wersji o designie zbliżonym swoją estetyką do stylu wiejskiego.

Łazienka

WAKACYJNY DOM NA PODLASIU - METAMORFOZA: styl , w kategorii  zaprojektowany przez YNOX Architektura Wnętrz
YNOX Architektura Wnętrz

WAKACYJNY DOM NA PODLASIU – METAMORFOZA

YNOX Architektura Wnętrz

Najważniejszą czynnością, jaką powinno się wykonać w czasie remontu łazienki w wiejskim domu, to zabezpieczenie jej powierzchni przed wilgocią i szkodliwym działaniem wody.

Okna

Wymieniając okna w domu na wsi warto postawić na te nowe w wersji wielkoformatowej. Jedną z największych zalet mieszkania na łonie natury jest stały kontakt z nią- a duże okna z pewnością ułatwią jej swobodny dostęp do środka.

Poddasze

Zaletą domów na wsi, zwłaszcza tych budowanych kilkadziesiąt lat temu, jest obecność zagospodarowanego poddasza. Remontując je należy zwrócić uwagę przede wszystkim na izolację oraz zapewnienie dostępu naturalnemu światłu poprzez instalację odpowiednie ilości okien dachowych.

Tapety

Tradycyjne tapety w wiejskie wzory warto zestawić z bardziej nowoczesnymi materiałami i elementami wyposażenia. Pozwoli to na osiągnięcie ciekawego rezultatu.

Kominek

Instalacją, usunięciem lub odnową kominka powinni bezwzględnie zając się specjaliści.

Dekoracje

Wiejski styl do wnętrz najlepiej wprowadzają odpowiednie wzory i kolory- te ornamentowe, florystyczne i typowo wiejskie. Aby nie przesadzić, należy zestawić je z neutralną kolorystyką.

Wysoki sufit

Chcąc powiększyć wizualnie wnętrze pomieszczeń, warto rozważyć podwyższenie sufitu. Jest to dobry sposób na zyskanie dodatkowej przestrzeni.

Styl salonu

Salon w domu na wsi nie musi być koniecznie urządzony w skostniałym stylu wiejskim. Świetnie sprawdzi się także styl shabby chic czy prowansalski.

Styl kuchni

kuchnia: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez CUBICPROJEKT

W kuchni, gdy nie chcemy mebli masywnych i drewnianych, tak charakterystycznych dla stylu wiejskiego, możemy zastąpić je lżejszymi w stylu skandynawskim lub prowansalskim.

Drzwi

Chcąc nadać wnętrzom wiejskiego domu bardziej nowoczesny charakter, warto zamontować drzwi jasne, drewniane, na przykład białe.

Kolorystyka

W nowych wnętrzach w stylu wiejskim świetnie sprawdzą się jasne kolory- bile, szarości i odcienie beżu. Nie powinno oczywiście zabraknąć delikatnego brązu drewna.

Mała kuchnia

Kuchnia: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez DoMilimetra

Oto świetny projekt małej kuchni, który łączy w sobie wiejski, prowansalski czar z nowoczesnością i funkcjonalnością.

Mała sypialnia

MIESZKANIE WAKACYJNE STYL PROWANSALSKI – AVIATOR – GDAŃSK: styl , w kategorii Sypialnia zaprojektowany przez Anna Serafin Architektura Wnętrz
Anna Serafin Architektura Wnętrz

MIESZKANIE WAKACYJNE STYL PROWANSALSKI – AVIATOR – GDAŃSK

Anna Serafin Architektura Wnętrz

Na koniec sypialnia o niewielkim metrażu, emanująca nowoczesnym wiejskim urokiem, w której przyjemna kolorystyka łączy się ze współczesnym designem.

Odnowilibyście dom na wsi czy zdecydowali się na budowę nowego?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu