Oryginalne i ciekawe pomysły we wnętrzach

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Oryginalne i ciekawe pomysły we wnętrzach

Alicja Olko Alicja Olko
Projekt mieszkania: styl , w kategorii Korytarz, przedpokój zaprojektowany przez Za murami za dachami,Nowoczesny
Loading admin actions …

Wielu z nas, urządzając wnętrza swoich domów czy mieszkań, kieruje się oryginalnością i niekonwencjonalnością rozwiązań aranżacyjnych, które odróżnią nasze cztery ściany od masy innych im podobnych. Staramy się nadać wnętrzom spersonalizowany, indywidualistyczny charakter, obrazujący naszą osobowość, gust i smak. Odżegnujemy się od tak zwanego „pokolenia IKEA”, gdzie wszystko podlega standaryzacji i sztampie.

Nie od dziś wiadomo, że polska kreatywność nie zna granic. Jesteśmy narodem pomysłowym, a w dziedzinach kreatywnych naszym niekonwencjonalnym podejściem często zaskakujemy nie tylko świat, ale i samych siebie. W tym artykule pokażemy Wam sześć niezwykłych pomysłów polskich projektantów wnętrz, wprowadzających do czterech ścian intrygujący element zaskoczenia!

Sześć polskich projektów, sześć wnętrz z pomysłem- zapraszamy!

Pomysł na ekspresywne mieszkanie

Urządzając nasze wnętrza według zasad specyficznego stylu, wykorzystując do tego konkretne meble i dodatki, staramy się wyrazić naszą osobowość i nasze aranżacyjne preferencje. Wnętrza powinny być dopasowane do naszego stylu życia i dostosowywać się do rytmu dnia. Często dostrzec można to w sposobie, w jakim urządzone zostały cztery kąty, spełniając różnorakie funkcje. Innym pomysłem na ukazanie charakteru konkretnego wnętrza i osobowości jego mieszkańców jest ten proponowany przez biuro projektowe Suma Architektów- zasady rządzące życiem tego domu wypisano po prostu na ścianie! Nie tylko pokazano, jaki typ ludzi zamieszkuje ten apartament, ale także uczyniono z tych zasad ciekawy element dekoracyjny. Nowoczesne wnętrze zostało świetnie dopełnione tą swoistą mantrą, wypisaną graficzną czcionką w języku angielskim, która doskonale kontrastuje się z całością białego wystroju.

Pomysł na oznakowanie łazienki

Mieszkanie studenckie: styl , w kategorii Korytarz, przedpokój zaprojektowany przez PB/STUDIO,Minimalistyczny
PB/STUDIO

Mieszkanie studenckie

PB/STUDIO

Biały korytarz, od którego odchodzi kilka par drzwi o tym samym kolorze- można się zgubić, zwłaszcza, jak nie zna się dokładnie rozkładu mieszkania. Jednolite ściany i zlewające się z nimi drzwi nie ułatwiają odnalezienia konkretnego pomieszczenia. Potrzeba matką wynalazków! Wchodzisz do tego mieszkania i zastanawiasz się, którędy do łazienki? W tym ciekawym, pełnym zabawnych akcentów wnętrzu została ona oznaczona czarnym motywem kapiącego prysznica. Pomysłowy sposób o charakterze nie tylko funkcjonalnym, ale i dekoracyjnym.

Pomysł na przechowywanie

Tradycyjne regały, staromodne meblościanki i nudne półki to meble przeszłości. Współczesne miejsca do przechowania w salonie cechuje nie tylko nowoczesny design, ale także zwiększony poziom funkcjonalności, inteligentne rozwiązania i niekonwencjonalne materiały. W projekcie apartamentu na warszawskim Mokotowie zdecydowano się na umieszczenie potężnego, zajmującego całą ścianę regału, nie tylko na książki. Biuro projektowe Shoq Studio Architektura i Wnętrza podstawiło na solidny model z orzecha amerykańskiego, gwarantujący nie tylko dużą atrakcyjność wizualną, ale także solidność i trwałość. Ciekawy sposób ustawienia książek i dekoracji czyni z tego mebla, zwłaszcza, gdy jest wypełniony, niezwykły element dekoracyjny.

Pomysł na oświetlenie

Lampa Misia: styl , w kategorii  zaprojektowany przez Barbórka Design,Minimalistyczny
Barbórka Design

Lampa Misia

Barbórka Design

Nietuzinkowa lampa może wprowadzić do wnętrza więcej czaru i charakteru, niż dziesiątki pomniejszych dekoracji. Produkty z działu oświetlenia to najczęściej te, które są designerskie, ręcznie robione, wykonane z naturalnych lub odnawialnych materiałów. Ta wyjątkowa lampa od Barbórka Dizajn to nie tylko okaz designu z metką „Made in Poland”, ale także produkt o silnej wartości ekologicznej- wykonany został z papieru z recyklingu. Ciekawy kształt, niekonwencjonalny materiał, a przede wszystkim rodzima produkcja czynią z niego idealny pomysł na oświetlenie w każdym pomieszczeniu.

Inne designerskie lampy polskiej produkcji znajdziecie w Katalogu Inspiracji Polski design: niesamowite oświetlenie.

Pomysł dla niezorganizowanych

Apartament SW: styl , w kategorii  zaprojektowany przez PB/STUDIO,Skandynawski
PB/STUDIO

Apartament SW

PB/STUDIO

Jak często zdarza się Wam wyjść z domu, zapominając kluczy, czy to do domu, czy do samochodu? Czy znacie to uczucie, kiedy położyliście je gdzieś w domu, ale zupełnie nie macie pojęcia gdzie? Jeżeli sytuacje te są Wam tak samo bliskie, jak i nam, to znak, iż powinniście wyposażyć swoje wnętrza w funkcjonalne miejsca, w których zostawić można klucze i inne wartościowe przedmioty. Najlepiej umieścić je tuż przy wyjściu, w korytarzu czy przedpokoju, aby były po drodze do drzwi. Bardzo podoba nam się pomysł widoczny na tym zdjęciu- niewielkie kieszonki wykonane z drewna, pomalowane w zróżnicowany sposób na zielono, subtelnie i delikatnie wpisują się w design ściany. Ich strategiczne umieszczenie nad pufą przy wyjściu sprawia, iż spokojnie zostawić można w nich klucze, bez obawy, że następnym razem wyjdziemy z domu bez nich.

Pomysł na urządzenie korytarza

Projekt mieszkania: styl , w kategorii Korytarz, przedpokój zaprojektowany przez Za murami za dachami,Nowoczesny
Za murami za dachami

Projekt mieszkania

Za murami za dachami

Chcesz zaskoczyć swoich gości niekonwencjonalnym wnętrzem już od samego progu? W takim razie musisz skupić się na oryginalnej aranżacji przedpokoju! Pomieszczenie to jest zazwyczaj niezwykle ciężkie do urządzenia- z powodu niedużej powierzchni, niewymiarowego kształtu i braku naturalnego światła. Trzeba także zadbać, aby umieścić w nim te absolutnie niezbędne elementy, do których należą przede wszystkim siedziska, wieszak na płaszcze oraz szafka na buty. Niezwykle pomysłowo do podejścia aranżacji przedpokoju podeszli projektanci z biura Za murami za dachami, umieszczając w nim fotele ze staromodnego kina. Tym samym wprowadzono do wnętrza intrygujący i niepowtarzalny element dekoracyjny o charakterze retro, nie tylko pełniący istotną funkcję, ale także zaświadczający o osobowości mieszkańców tego mieszkania.

Urządzając swoje wnętrza, nie dajcie się sztampie i konwencji!Rozglądnijcie się na inspiracją na wyjątkową aranżację, lub też zwróćcie się o pomoc do profesjonalnego projektanta wnętrz, który wesprze Was w przeistaczaniu Waszych czterech ścian w przestrzeń zupełnie niepowtarzalną! To Was nie przekonało? Zapoznajcie się z 10powodami, dla których warto zatrudnić projektanta wnętrz i z pewnością zmienicie zdanie!

Który pomysł wydaje się Wam najbardziej oryginalny?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu