Uniknij tych 7 fatalnych błędów przy dekorowaniu Twojego wnętrza!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Uniknij tych 7 fatalnych błędów przy dekorowaniu Twojego wnętrza!

Alicja Olko Alicja Olko
Hill Top, London NW11 Nowoczesna jadalnia od Studio Duggan Nowoczesny
Loading admin actions …

Choć każdy z nas stara się jako może, rzadko zdarza się jednak, że dekorując wnętrza udaje nam się osiągnąć efekt jak z magazynu. Najgorsze jest to, że, spoglądając na marny rezultat swoich starań, nie mamy pojęcia, co poszło nie tak. Wydaje nam się, że wszystko zrobiliśmy tak, jak należy: pomalowaliśmy ściany na najmodniejsze kolory, wyposażyliśmy wnętrza w meble będące ostatnim krzykiem mody i udekorowaliśmy je dodatkami, które są trendy. A jednak wciąż nie wygląda to tak, jakbyśmy sobie wymarzyli.

Dziś przedstawimy Wam siedem błędów, które odpowiadają za marny efekt końcowy procesu dekorowania wnętrz. Pokażemy też, jak ich uniknąć. Zapraszamy do lektury!

1. Meble w złym miejscu

Błąd: meble ustawione zostały pod ścianą i zwrócone w stronę pustej przestrzeni. Powoduje to, że ma się wrażenie zmarnowanej przestrzeni.

Rozwiązanie: zmień układ mebli, ustawiając je z dala od ściany, w grupach na środku pomieszczenia. Przekonasz się, że zyskasz dodatkową przestrzeń. Pozostawienie kilkunastocentymetrowej wolnej powierzchni pomiędzy meblami a ścianą pozwoli na osiągnięcie wrażenia swobody i przestronności.

2. Zbyt wiele kolorów w jednym pomieszczeniu

Menora Residence Nowoczesna sypialnia od Moda Interiors Nowoczesny
Moda Interiors

Menora Residence

Moda Interiors

Błąd: wnętrze zostało udekorowane meblami, dodatkami i akcesoriami w różnych, często kontrastujących ze sobą kolorach. Taka tykająca bomba barw sprawia, że poszczególne obszary wnętrza przestają się wyróżniać, a samo pomieszczenie wydaje się mniejsze.

Rozwiązanie: pomaluj ściany na neutralny kolor, co pozostawi swobodę w doborze mebli i dodatków. Jeżeli zależy Ci na wrażeniu głębi, pokryj jedną ze ścian wyrazistym kolorem, pozostawiając inne neutralnymi.

3. Ciemne kolory

Błąd: ciemna ściana to rozwiązanie modne i stylowe, jednak często taki wybór powoduje, że pomieszczenie optycznie się kurczy i przytłacza.

Rozwiązanie: jeżeli decydujesz się na ciemną ścianę, wybierz kontrastujące z nią jasne meble. Przełamie to kolorystykę wnętrza i ożywi je.

4. Morze dodatków

Dining Room Nowoczesna jadalnia od Studio Duggan Nowoczesny
Studio Duggan

Dining Room

Studio Duggan

Błąd: dekorujesz swoje wnętrza przy pomocy licznych dodatków, akcesoriów i pamiątek, chcąc zapełnić nimi każdy metr kwadratowy powierzchni. Powoduje to, że pomieszczenia są zagracone, ciasne i tracą na estetyce.

Rozwiązanie: pochowaj większość przedmiotów do szuflad i dekoruj swoje wnętrza sezonowymi kolekcjami. Zmieniając je często pozbędziesz się nie tylko bałaganu, ale i zyskasz dynamiczne, dalekie od monotonii wnętrza.

5. Długość zasłon

od homify Nowoczesny

Błąd: zbyt krótkie zasłony sprawiają, że sufit wydaje się być niżej zawieszony, a co za tym idzie wnętrza jawią się mniejsze.

Rozwiązanie: dłuższe, leżące po części na podłodze zasłony nadają pomieszczeniu dodatkowej wielkości. Innym sposobem jest umieszczenie karnisza tak blisko sufitu, jak to tylko możliwe. Wystrój okien odgrywa w dobrze urządzonych wnętrzach ogromne wrażenie!

6. Za dużo mebli

Błąd: zbyt wiele elementów wyposażenia w domu to problem dotykający wielu z nas. Nie wiedzieć czemu, jednego dnia budzimy się, otoczeni meblami w przytłaczającej ilości. Wnętrza tracą wtedy na przestronności i są niewygodne w użytkowaniu.

Rozwiązanie: przenieś zbędne meble do innych pomieszczeń w domu lub po prostu się ich pozbądź. Lepiej jest mieć mniej mebli, ale lepszej jakości i o bardziej wyrafinowanym designie, niż dużo nieestetycznych gratów.

7. Oświetlenie

Błąd: pokój oświetla tylko jedna lampa. Źle oświetlone wnętrza powodują, że przestrzeń zdaje się być ograniczona, generując poczucie ciasnoty. Przebywając w takich wnętrzach, człowiek czuje się jak w jaskini.

Rozwiązanie: wyposaż wnętrza w większą ilość lamp. Zwłaszcza te, do których naturalne światło nie ma swobodnego dostępu. Ustaw lampy w różnych miejscach pomieszczenia, dbając o równomierne oświetlenie.

Jakie błędy najczęściej popełniacie w swoich wnętrza?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu