6 Praktycznych porad, żeby stworzyć zniewalającą łazienkę | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

6 Praktycznych porad, żeby stworzyć zniewalającą łazienkę

homify.Pl homify.Pl
Minimalistyczna łazienka od Angelina Alekseeva Minimalistyczny
Loading admin actions …

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji podzielimy się z Wami sześcioma wskazówkami, których być może nie znaliście, a które pomogą Wam przenieść Wasze łazienki na zupełnie inny poziom.

Łazienka jest pomieszczeniem dość wymagającym w kwestiach konserwacyjnych. Ze względu na złożoność jej funkcji, wyjątkowość elementów, których używamy w tym miejscu i konieczność zaangażowania w projekt hydraulika – łazienka wyróżnia się od innych pomieszczeń w domu swoimi niepowtarzalnymi cechami.

Wyzwaniem są kwestie dekoracyjne, ponieważ bardzo łatwo jest stworzyć w tym pomieszczeniu zimną i surową atmosferę. Łatwo jest popaść w skrajny funkcjonalizm i stworzyć pomieszczenie spełniające funkcję czysto praktyczną, ale któremu daleko będzie od bycia atrakcyjnym pod względem designu i kreatywności.

Celem jest stworzenie łazienki, która spełnia wszystkie wymagania, dla których została utworzona, przy jednoczesnym utrzymaniu przyjemnej atmosfery, gdzie możemy spędzić te pojedyncze chwile w ciągu dnia poświęcone wyłącznie dla nas samych.

Nie wahajcie się i dołączcie do nas na wycieczkę po 6 łazienkach, które na pewno Was zainspirują do stworzenia podobnych przestrzeni we własnych domach.

​Wyjątkowa umywalka

Wyjątkowa umywalka, która nie stosuje się do standardowych kanonów na pewno sprawi, że w naszej łazience zapanuje oryginalna i twórcza atmosfera. Umywalka jest elementem wyposażenia łazienki, który oprócz swojej specyficznej funkcji, ma potencjał na bycie najbardziej ciekawym i zdobnym elementem w naszej łazience.

​Gra blasku

Nowoczesna łazienka od homify Nowoczesny

Bawiąc się kształtami luster i stosując szkło w dekoracji, tak jak w łazience na zdjęciu powyżej – projekt agencji Carbone Fernandez Arquitectos, możemy stworzyć bardzo atrakcyjne efekty optyczne, oprócz wizualnego powiększenia powierzchni. Możemy użyć dwóch lub więcej luster, wykorzystać ozdoby lub ramki o szklanej powierzchni, które podzielają tę odblaskową cechę. Refleksy, odblaski i błyski – pełna elegancja. 

Szczególnie mając małą łazienkę, warto pamiętać o lustrach i szklanych elementach, które optycznie powiększą przestrzeń.

​Romantyczna zasłona

Zasłona prysznicowa może być sposobem na stworzenie ozdobnego manifestu będącego w pełnej harmonii z resztą pomieszczenia. Jeżeli chcemy stworzyć romantyczną łazienkę, nie znajdziemy nic lepszego niż zasłona ze zdjęcia powyżej. Taka zasłona będzie doskonale wyglądała w połączeniu z meblami w tym samym stylu.

​Półki na widoku

W tej łazience, problem przechowywania przyborów łazienkowych został rozwiązany za pomocą półek, które poza aspektem funkcjonalnym, przykuwają również uwagę pod względem estetycznym. Ręczniki, urocze słoiki i butelki nie muszą być zawsze trzymane poza zasięgiem wzroku. Mogą za to być ciekawym elementem dekoracyjnym przestrzeni.

​Niech nie braknie w łazience ciepła

Drewno jest najcieplejszym materiałem budowlanym i wykończeniowym jaki można znaleźć. Tradycyjnie, nie był to jednak materiał powszechnie stosowany w łazienkach, ponieważ jest bardzo wrażliwy na wilgoć cechującą to pomieszczenie. Prawda jest taka, że przy odpowiednim rodzaju drewna i przy użyciu właściwych środków konserwujących, można w bardzo łatwy sposób włączyć je w projekt łazienki, tworząc w tym pomieszczeniu przytulną przestrzeń, która przypomina nam nasze ulubione spa.

​Miejsce na przechowywanie poza zasięgiem wzroku tego, czego nie chcemy pokazywać

Tak jak są przedmioty, które bardzo dobrze wyglądają na widoku, tak inne lepiej zachować zamknięte w szufladach i szafkach. Komoda, jak ta ze zdjęcia, gwarantuje, że nasza łazienka będzie zawsze czysta i uporządkowana, gdzie środki czyszczące, makijaż i inne przedmioty nie mające w sobie nic atrakcyjnego, będą zawsze poza zasięgiem wzroku.

Z której ze wskazówek już korzystacie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu