11 przykazań, dotyczących pokrywania ścian

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

11 przykazań, dotyczących pokrywania ścian

homify.Pl homify.Pl
od Ranka Follaje Sintético Nowoczesny
Loading admin actions …

Pokrycia ścian w znacznej mierze decydują o wyglądzie budynku – zarówno tym zewnętrznym, jak i wewnętrznym. Na szczęście szeroki wybór materiałów i wzorów ściennych dostępnych na rynku umożliwia szybkie i bezproblemowe zrealizowanie marzeń. Niektóre kolory i tekstury idealnie komponują się praktycznie ze wszystkim i na pewno spełnią nawet najbardziej wygórowane oczekiwania. Innych lepiej po prostu unikać. W niniejszym Katalogu Inspiracji postanowiliśmy podsunąć Wam kilka – naszym zdaniem – ciekawych pomysłów na pokrycie i udekorowanie domowych ścian. Ich realizacja z pewnością sprawi, że oryginalne ściany staną się ulubieńcami zamieszkujących pomiędzy nimi ludzi i ich gości. Jeżeli nie boicie się nowoczesności, zapraszamy do lektury!

Przykazanie 1: Dbajcie o drewno

Elewacja - drewno naturalne od EcoTeak Kompozyt Drewa
EcoTeak Kompozyt Drewa

Elewacja – drewno naturalne

EcoTeak Kompozyt Drewa

Drewniane ściany? Czemu nie! Jednak warto pamiętać, że drewno zawsze powinno być zadbane i należycie pielęgnowane, zwłaszcza gdy wykorzystano je jako pokrycie ścian zewnętrznych. Tylko odpowiednia dbałość i regularne czyszczenie zapewnią ścianom nowoczesny wygląd.

Przykazanie 2: Nie usuwajcie roślin

Zieleń pasuje do każdego stylu architektonicznego. Co więcej, jest zawsze mile widziana i dodaje domowi nowoczesności, o którą przecież nie raz różnego rodzaju sposobami usilnie zabiegamy.

Przykazanie 3: Postawcie na prostotę i symetrię

Jednym z najefektywniejszych sposobów unowocześnienia obiektu jest postawienie na prostotę i symetrię, jak na załączonym zdjęciu. Konstrukcja w pełni symetryczna spełnia wszystkie wymogi nowoczesnych budowli.

Przykazanie 4: Nie poprawiajcie tam, gdzie nie trzeba

Niezależnie od materiału wybranego do pokrycia ścian, czasem odczuwamy pokusę, aby zwieńczyć dzieło kilkoma dodatkami. Jednak dążąc do nowoczesności powinniśmy wystrzegać się takich posunięć w nadmiarze. Nawet same farby mogę często zaszkodzić, choć według założeń miały pomóc.

Przykazanie 5: Rozsądnie wykorzystujcie dowolność

Nowoczesne ściany i podłogi od homify Nowoczesny Płyta wiórowa

W stylu nowoczesnym wszystkie chwyty i materiały do pokrycia ścian są dozwolone. Oczywiście zasada ta ma zastosowanie jedynie o tyle, o ile wszystko, co wybraliśmy, współgra z otoczeniem, w którym się znajduje.

Przykazanie 6: Nie zapominajcie o teksturze

Nowoczesne ściany i podłogi od homify Nowoczesny Płyta wiórowa

Wybierając materiał do pokrycia ścian, nie można pominąć kwestii tekstury. Tekstura uwypukla ścianę nadając jej często niepowtarzalnego i oryginalnego charakteru.

Przykazanie 7: Tapety są zawsze mile widziane

tapeta MYB od Wzorywidze.pl Klasyczny
Wzorywidze.pl

tapeta MYB

Wzorywidze.pl

Projekty pełne dynamizmu i zdominowane przez geometryczne wzory, perfekcyjne pod względem linii i doboru barw, to projekty wysoce nowoczesne. Jednakże samodzielne próby osiągnięcia takiego efektu. bez pomocy na przykład architektów, często mogą skończyć się niepowodzeniem. Gotowe tapety to zwykle strzał w dziesiątkę!

Przykazanie 8: Grajcie liniami

Linie to sedno stylu nowoczesnego, dlatego warto zatrzymać się nad nimi chwilę dłużej. Projektując ściany spróbujcie pobawić się nimi. Dzięki temu nie tylko mile spędzicie czas, ale i możecie osiągnąć ciekawy efekt. Pamiętajcie – przede wszystkim prostota i elegancja.

Przykazanie 9: Nie zasłaniajcie ścian

Nowoczesne ściany i podłogi od homify Nowoczesny Płyta wiórowa

Kilka bardzo delikatnych i skromnych dekoracji (takich, jak zdjęcia), niczym wisienka na torcie, może dodać uroku już wykończonej ścianie. Jednak umiar to domena stylu nowoczesnego i o tym na każdym kroku pamiętajmy. Nie po to męczymy się ze ścianami, aby zasłaniać efekty naszych prac!

Przykazanie 10: Znajdźcie równowagę

Po raz kolejny – strońcie od nadmiaru! Równowaga i subtelność – tylko mając to na uwadze jesteśmy w stanie stworzyć przestrzeń nowoczesną!

Przykazanie 11: Wykorzystajcie różnorodność

Jedynie styl nowoczesny pozwala nam na zabawę z różnymi wysokościami i wypukłościami. Dlaczego zatem nie skorzystać z takiej możliwości?! Nie wszystko musi być zawsze tej samej wielkości! Tylko różnorodność jest w stanie dodać naszej posiadłości dynamizmu i wyrafinowania.

A jak Wy udekorowaliście ściany w swoim domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu