15 fantastycznych bram wjazdowych

A.D. A.D.
Ferforje Bahçe Kapıları, Teknik Metal Ferforje Teknik Metal Ferforje Nowoczesny ogród
Loading admin actions …

Budowa i urządzanie domu to nie lada wyzwanie, na każdym kroku stają przed nami trudne wybory. Wybór bramy wjazdowej to także niemałe wyzwanie. Szukając tej idealnej, kierujcie się funkcjonalnością, ale również estetyką. To dzięki niej, Wasz ogród zyska nowe oblicze. W dzisiejszym artykule chcemy pomóc Wam w tym trudnym wyborze.

Obejrzyjcie te oryginalne i wyjątkowe bramy wjazdowe, które przygotowaliśmy dziś dla Was. 

1. Maksymalna elegancja z żelaza i szkła hartowanego

homify Nowoczesny ogród

Bardzo ozdobna brama, która przyciąga wzrok przechodniów szlachetnym materiałem i bogatym zdobieniem. 

2. Dwa filary z kamienia i drewna posiadające metalowe drzwi w nowoczesnym wzornictwie

Tutaj bardziej spokojna alternatywa. Geometryczne wzornictwo idealnie sprawdzi się w połączeniu z nowoczesną architekturą. 

3. Elegancka

Niezwykle ozdobna brama kuta, przy jednoczesnej elegancji i oszczędności wzorów,  pięknie eksponuje ogród oraz dom, podkreślając klasyczny charakter ogółu. W tym przypadku, stanowi także ozdobną ramę dla krajobrazu poza posesją. 

4. Ze złotymi odcieniami

Brama, w tej samej stylistyce co furtka, stanowi połączenie czerni i złota. Prosty kształt oraz ozdobne materiały tworzą wyważoną kompozycję.  

5. Ze stali nierdzewnej, w białym kolorze

Brama jest dwuskrzydłowa, oraz wyższa o parędziesiąt centymetrów od ogrodzenia, dzięki czemu świetnie wpasowuje się w dworkową estetykę. Robi wrażenie bardzo wytwornej. 

6. Zabudowana

homify Nowoczesny ogród

Taki rodzaj bramy to strażnik prywatności mieszkańców. Zabudowane skrzydła nie pozwalają zobaczyć przechodniom co dzieje się w ogrodzie, jednocześnie same w sobie są na tyle intrygujące, że nikt nie czuje się pokrzywdzony. 

7. Artystyczna

Jeśli jednak nie macie nic do ukrycia wybierzcie częściowo ażurową konstrukcję skrzydeł. Dzięki temu optycznie powiększycie swój ogród, nie zamykając go w ciasnym pudełku. 

8. Kuta ze stali

Jeżeli jesteście właścicielami wymarzonego dworku, a Wasz ogród jest zachowany w klasycznym stylu, ta elegancka brama kuta będzie dopełnieniem perfekcyjnej posiadłości. Wyjątkowa brama projektu specjalistów w dziedzinie kowalstwa Almet Kowalstwo Artystyczne została przemalowana na klasyczną czerń, co tylko dodatkowo dodaje jest wytworności.

9. Z geometrycznym wzorem

Bramy o wzorach geometrycznych, gęstych, świetnie sprawdzą się przy minimalistycznych projektach domów, utrzymanych w chłodnej stylistyce.

10. Ozdobne okucia

Metalowe przęsła produkowane masowo można kupić w supermarketach budowlanych i chociaż dobrze wykonane i estetyczne, artyzmem nie dorównują kutym. Te ostatnie robi się na zamówienie, więc mamy pewność, że nie znajdziemy podobnego.

11. Idealne na dużym terenie

Dla dużej działki czy ogrodu, konieczna jest odpowiednia brama, która będzie stanowiła wizytówkę miejsca i, w pewnym sensie, określała jego poziom. 

12. Proste, stalowe przesła

Prostota broni się sama, bardzo szlachetna brama, która w nienarzucający się sposób przyciąga wzrok. Delikatne ozdobniki w dolnej części to cały jej urok. 

13. Ekstrawagancka

Jeśli lubicie nietypowe rozwiązania poszukajcie oryginalnych bram, które sprawią, że obok Waszego domu nikt nie przejdzie obojętnie.

Drewniana, ażurowa brama z motywem rosnącego drzewa to może być ciekawy akcent do naturalnego, ekologicznego ogrodu w minimalistycznym stylu. 

14. W myśl tradycji

Realizacja ogrodzenia 16, Armet Armet Klasyczny ogród Ogrodzenia i mury

Obecnie najczęściej spotykane są metalowe przęsła między murowanymi słupkami. Takie ogrodzenie to klasyka i elegancja w jednym

15. Awangardowa

Ostatnia brama swoją estetyką wpasuje się w styl nowoczesnych, oryginalnych domów i podwórzy. Jest ona przesuwana, dzięki czemu świetnie sprawdzi się przy małych podwórkach, ewentualnie na terenach nie będących płaskimi.

Koniecznie przeczytajcie także: 11 najciekawszych ogrodzeń na Twoją działkę

Wiecie już, która brama będzie najlepsza dla Waszej działki? 

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu