6 kroków budowy domu z prefabrykatów | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

6 kroków budowy domu z prefabrykatów

mszpakowska mszpakowska
Nowoczesne domy od Technowood srl Nowoczesny
Loading admin actions …

Domy modułowe i prefabrykowane mają wiele zalet pod względem budowy. Jedną z najbardziej cenionych jest szybkość tworzenia konstrukcji. Ponadto, są tańsze, oferują nowoczesne wzornictwo oraz stworzone są z materiałów przyjaznych środowisku.

Prefabrykowane konstrukcje z betonu lub drewnianych paneli można ukończyć w błyskawicznym czasie i już po dwóch miesiącach przekroczyć próg swojego domu. W dzisiejszym artykule jak doskonale może wyglądać dom, którego budowa jest daleka od tradycji. Krok po kroku przekonasz, że domy z prefabrykatów są przyszłością budownictwa.

Wybór gruntu, projektu i materiałów

Jeśli zastanawiasz się jaki grunt wybrać pod swój dom, musisz wiedzieć, że najlepiej wybrać teren pozbawiony stoków, który pozwoli cieszyć się większą przestrzenią i daje większe pole do popisu.

Jeśli jesteś już właścicielem działki pomyśl o doborze materiałów. Warto zdecydować się na ekologiczne produkty, gdzie emisja dwutlenku węgla jest niższa, co może mieć duży wpływ na projekt na przestrzeni lat. Bardzo ważne jest również dobranie materiałów do swojego budżetu.

Konstrukcja domu

Jeśli powyższe decyzje zostały już podjęte, czas na rozpoczęcie budowy, która rozpoczyna się od fundamentów i określenia ram domu. Gleba powinna być czysta i dobrze zagęszczona kruszonymi kamieniami, odpowiednio wypoziomowana,  fundamenty powinny być zbudowane z materiałów wysokiej jakości. To one mają za zadanie utrzymać całą konstrukcję.

Jeśli decydujesz się na firmę, która zbuduje Twój dom, powinieneś rozejrzeć się wcześniej, ponieważ popyt na podobne domy jest co raz wyższy. Co więcej, koniecznie skonstruuj umowę na piśmie i zawrzyj tam wszelkie wymagania.

Styl domu i projektu

Firmy zajmujące się domami prefabrykowanymi dysponują profesjonalnymi architektami, który doradzą Ci, jak najlepiej podejść do tematu budowy. Możesz stworzyć przeróżne konstrukcje, od klasyki do nowoczesności, musisz jednak pamiętać, że domy modułowe złożone są z gotowych elementów. Wszystkie materiały i panele powinny być dostosowane do preferencji, a także do finalnego momentu, jakim będzie wykończenie.

Ekologiczne i cenne materiały

Drewno jest bardzo popularne w domach tego typu, ponieważ jest przyjazne środowisku, lekkie i ekonomiczne, jedna beton nie pozostaje daleko w tyle. Dobrze jest pracować na materiałach, które gwarantują trwałość poszczególnym komponentów, zwłaszcza, jeśli stawiamy dom w krótkim czasie.

Otwarte przestrzenie i detale odgrywają tutaj bardzo ważną rolę, ponieważ pozwalają stworzyć niepowtarzalne wnętrze. Neutralna paleta kolorów sprawi, że dom będzie wydawał się jeszcze przestronniejszy

Wartość nasłonecznienia

Decydując się na dom musisz pamiętać o uszanowaniu orientacji pomieszczeń względem wchodu i zachodu słońca. Jeśli chcesz, aby budziły Cię ciepłe promienie porannego słońca, zdecyduj się na sypialnię ukierunkowaną na wchód. Ciepło domu, przewiewność oraz światło zależą od orientacji konstrukcji względem świata zewnętrznego.

Wysoki pułap

Niskie sufity nie są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ utrudniają wentylację. Gorące powietrze gromadzi się tuż nad naszymi głowami, w związku z czym możemy odczuwać lekki zaduch i nie czuć się komfortowo w swoim wymarzonym domu.

Dodatkowe wydatki

Budżet budowy powinien przewidywać instalację gazową, elektryczną sanitarną, armatury oraz ceramiczne wykończenie ścian. Pozostałe elementy, jak meble kuchenne i wystrój zależą od Twej wyobraźni oraz możliwości.

Niedrogi i niezwykle przyjemny 67-metrowy domek w rustykalnym stylu.

Co sądzisz o domach z prefabrykatów?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu