Gdy nowoczesność spotyka klasykę! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Gdy nowoczesność spotyka klasykę!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Loading admin actions …

Biały dom z dwuspadowym dachem pokrytym dachówką – czy taki budynek może okazać się nowoczesny? W pierwszej chwili wydaje się, że nie, jednak jeśli do tej kompozycji dodamy duże przeszklenia i ciekawe balkony wspierane na słupach, wtedy być może nasze pierwsze wyobrażenie odrobinę się uwspółcześni. Chociaż tak ściśle związane z tradycją, dwuspadowe dachy wciąż są niezwykle popularne dzięki swojej praktyczności w naszej strefie klimatycznej. Zapewniają szybki odpływ wody deszczowej oraz śniegu. Dlaczego by zatem z nich rezygnować, skoro tak dobrze się sprawdzają? 

Jesteście ciekawi, jak biały jednorodzinny dom z dachem z czerwonej dachówki uwspółcześniła firma budowlana Finger Haus? Wybierzmy się zatem na zwiedzanie!

Przerwany dach, przerwany mur

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Bryła domu, który dzisiaj obejrzymy, składa się z dwóch modułów różnej wielkości i wysokości. Spowodowało to, że pomiędzy spadami dachu powstała przerwa, przydająca konstrukcji dynamizmu. Także białe mury fasady od ogrodu zostały przerwane ogromnymi przeszkleniami. Już teraz możemy Wam zdradzić, że zapewniają one wspaniałe doświetlenie przestrzeni publicznej wnętrza. Z tej perspektywy dojrzeć możemy umiejscowiony na dachu niższego modułu panel słoneczny. Właścicielom leżało na sercu dobro środowiska!

Fasada od ulicy

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Fasada od ulicy jest jedną z fasad bocznych budynku, nie stanowi jej przeciwległy mur fasady od ogrodu, którą przed chwilą poznaliśmy. Jest to o tyle zaskakujące, że próżno szukać na niej głównego wejścia. Odnajdziemy je już za moment! Tutaj rzuca się nam w oczy przede wszystkim śnieżnobiała biel ścian oraz nowoczesny balkon podtrzymywany zaledwie przez jeden słup. Z tego miejsca możemy także z bliższa obejrzeć wygodne leżaki na tarasie.

Zaskakujący pas czerwieni

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Znów skręcamy w lewo i w ten sposób poznajemy zadaszenie miejsca parkingowego, a za nim ciekawy pas czerwieni. Jak myślicie, dlaczego architekci chcieli przyciągnąć naszą uwagę właśnie do tego miejsca? Oczywiście dlatego, że pośród czerwieni odnajdziemy główne wejście! Czas przekroczyć jego próg… Ale najpierw zwróćmy uwagę na wspaniały kontrast przeważającej bieli bryły z intensywną zielenią ogrodu!

Stylowy przedpokój

Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od homify Nowoczesny

Zanim poznamy imponującą przestrzeń otwartą parteru, spędzamy kilka chwil w jasnym przedpokoju oddzielonym od niej drzwiami oraz pionowym przeszkleniem. Znajdziemy tutaj starodawną półkę z ciemnego drewna, a na niej ciekawy obraz oraz rodzinne zdjęcia. Taka tradycyjna dekoracja nie zapowiada nowoczesnych przestrzeni, które już na nas czekają…

Efektowna jadalnia

Nowoczesna jadalnia od homify Nowoczesny

Strefą, która wywarła na nas największe wrażenie jest powyższa jadalnia. Do podłużnego drewnianego stołu dobrano odpowiadającą mu ławę oraz eleganckie wiklinowe krzesła z drewnianymi nogami. Ten zestaw mebli jest najcieplejszym punktem całego pomieszczenia, wraz z pomarańczowym dywanem, który mogliśmy zauważyć na poprzednim zdjęciu. Wnętrze utrzymane jest w bieli oraz szarościach. W głębi odnajdziemy niezwykle ciekawy kominek.

Zima zbliża się nieuchronnie, jeśli zastanawiacie się nad kominkiem w Waszym domu, koniecznie zajrzyjcie do tego Katalogu Inspiracji: TOP 10 – najciekawsze kominki!

Przestronna kuchnia

Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny

Taka kuchnia to marzenie niejednego zapalonego kucharza! Jest tutaj tyle miejsca, że spokojnie możemy nawet zatańczyć podczas gotowania. Jadalnia została otwarta na galerię piętra, podczas gdy kuchnia ma już sufit normalnej wysokości. Dzięki dobrze usytuowanym oknom oraz białym frontom mebli nie można tutaj jednak narzekać na brak naturalnego światła! Kluczowym elementem wystroju kuchni jest ogromna wyspa, do której dostawiono krzesło barowe z oryginalnymi nogami.

Wypoczynek na wysokościach

Nowoczesny salon od homify Nowoczesny

W tym domu salon znalazł się na wspomnianej przed chwilą galerii pierwszego piętra. Szklana balustrada ułatwia drogę promieniom słońca. Panuje tutaj już nie reprezentacyjna lecz przytulna i swojska atmosfera. Buduje ją ciemnobrązowy parkiet w połączeniu z miękką kanapą i fotelem oraz wprowadzenie beżowych tekstyliów: poduszek i dywanu shabby chic. Niebieskie obrazy na ścianie przydają aranżacji wyrafinowania.

Stylowa łazienka

Nowoczesna łazienka od homify Nowoczesny

Tuż pod dachem wyższego z modułów budynku znalazła się ta luksusowa łazienka. Skos sufitu w niczym tu nie przeszkadza! Kolory wystroju ograniczono do bieli i czerni, jedynie ręczniki czy kosmetyki stanowią alternację tego klasycznego dialogu. Znajdziemy tutaj dwie umywalki, zabudowaną kabinę prysznicową oraz wygodną wannę. Najbardziej jednak podobają nam się okna, rzadko łazienki są tak doskonale doświetlone!

Zamieszkalibyście w takim domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu