Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Fantastyczny dom na wąską działkę!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Loading admin actions …

Budując nasz wymarzony dom możemy spotkać na naszej drodze wiele trudności. Spadki terenu, małe lub wąskie działki, konieczność dostosowania projektu budynku do istniejącej zabudowy… W takich sytuacjach zbawienna okazuje się pomoc doświadczonego architekta, który przeszkody traktuje jak wyzwania, tylko stymulujące jego kreatywność!

Dzisiaj zobaczymy, jak profesjonaliści homify z Finger Haus poradzili sobie z wąską działką. To szczególne wyzwanie! W Polsce z reguły od granicy sąsiada muszą dzielić nasze mury z otworami okiennymi lub drzwiami 4 metry, a mury bez otworów – 3 metry. Wyjątkiem są te najwęższe z działek, o szerokości poniżej 16 metrów. Tam mury bez otworów postawić można w odległości 1,5 metra od granicy działki sąsiada. Problemem może okazać się tutaj także dostateczne doświetlenie wnętrz, praktyczne rozmieszczenie pomieszczeń, zachowanie prywatności domowników…

A jednak naszym ekspertom udało się zaproponować całkowicie nową jakość! Czas wybrać się do Niemiec…

Przeszłość w służbie teraźniejszości!

Zaczynamy od małej niespodzianki. Czeka nas dzisiaj spacer po wąskim domu, na którego tyłach znajduje się… stara stodoła! Jej konstrukcja została wzmocniona, dzięki czemu możne ona teraz stanowić schronienie dla koni mechanicznych, innymi słowy – stała się praktycznym garażem. Ta wiekowa konstrukcja prezentuje się zaskakująco harmonijnie z naszym białym budynkiem!

Trzypiętrowa konstrukcja

Projekty,  Dom prefabrykowany zaprojektowane przez FingerHaus GmbH - Bauunternehmen in Frankenberg (Eder)
FingerHaus GmbH – Bauunternehmen in Frankenberg (Eder)

Frei geplantes Kundenhaus – Ein Hoftor sorgt für Privatsphäre

FingerHaus GmbH - Bauunternehmen in Frankenberg (Eder)

Biała fasada i dwuspadowy dach kryty czerwoną dachówką. Gdyby nie trzypiętrowa konstrukcja, budynek ten byłby klasycznym domem jednorodzinnym. Jednak ostre spady dachu podkreślają jeszcze jego niecodzienną wertykalność. Podobnie działają także okna, z których ostatnie ma orientację pionową, a pozostałe dwa poziomą. Dodatkowo podział ramy okna parteru jeszcze intensywniej podkreśla ten układ poziomy, przez co kontrast staje się jeszcze mocniejszy.

Nowoczesna fasada od ogrodu

Projekty,  Dom jednorodzinny zaprojektowane przez FingerHaus GmbH - Bauunternehmen in Frankenberg (Eder)
FingerHaus GmbH – Bauunternehmen in Frankenberg (Eder)

Frei geplantes Kundenhaus – Der Clou: die Dachterrasse

FingerHaus GmbH - Bauunternehmen in Frankenberg (Eder)

Tylna część domu ma dwa poziomy i płaski dach, który jest jednocześnie podłożem tarasu trzeciego piętra. Ogromne przeszklenia tej części pozwalają na znakomite doświetlenie wnętrz. Znalazło się tutaj także miejsce na taras w ogrodzie z jadalnią na świeżym powietrzu. Dom prezentuje się nowocześnie i świeżo. Jesteśmy pewni, że jego fasada od ulicy bardzo Was zaskoczy!

Starszy brat

Projekty,  Dom prefabrykowany zaprojektowane przez FingerHaus GmbH - Bauunternehmen in Frankenberg (Eder)
FingerHaus GmbH – Bauunternehmen in Frankenberg (Eder)

Frei geplantes Kundenhaus – Das Fertighaus ist an die Umgebung angepasst

FingerHaus GmbH - Bauunternehmen in Frankenberg (Eder)

Na osiedlu wąskich domów jeden się wyróżnia, przewyższając inne budynki niczym starszy brat. Jest to właśnie kreacja niemieckiej firmy budowlanej Freitag Haus, bohater dzisiejszego Katalogu Inspiracji. Trudno uwierzyć, że to ten sam dom, którego garażem jest wiekowa stodoła! Niepozorna biała fasada kryje w sobie świetliste wnętrze z pięknymi aranżacjami w nowoczesnym stylu. Zaraz sami się o tym przekonacie…

Przytulne wnętrza

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez FingerHaus GmbH - Bauunternehmen in Frankenberg (Eder)
FingerHaus GmbH – Bauunternehmen in Frankenberg (Eder)

Frei geplantes Kundenhaus – Esszimmer

FingerHaus GmbH - Bauunternehmen in Frankenberg (Eder)

Na parterze znajdziemy przestrzeń otwartą, w której mają swoje miejsce kuchnia, jadalnia oraz salon. Strefa publiczna budynku jak zwykle znajduje się w miejscu najłatwiej dostępnym. Postawiono tutaj na neutralne kolory: brązy, beż i biel, z przemyślnie wprowadzonymi akcentami czerni. Dzięki temu powstała przytulna przestrzeń z charakterem. Strefa salonu odpowiada ogromnym przeszkleniom, które poznaliśmy przed chwilą – nawet w brzydką pogodę możemy się tutaj cieszyć widokami ogrodu. A tam czeka na nas spora niespodzianka…

Eleganckie kontrasty

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez FingerHaus GmbH - Bauunternehmen in Frankenberg (Eder)

Trzypiętrowa konstrukcja wymaga przemyślanego systemu komunikacji. Odbywa się on za pomocą imponujących drewnianych schodów w ciemnym brązie, które wspaniale kontrastują z bielą i beżem ścian oraz jasnymi parkietami. Chociaż nasz dom jest niezwykle wąski, powyższe zdjęcie udowadnia, że naturalne światło wręcz go zalewa!

Prywatne miejsce wypoczynku

Na pierwszym piętrze znalazł swoje miejsce wielofunkcyjny pokój. Może on służyć jako prywatne miejsce wypoczynku. Na domowników czeka tutaj wygodna biała sofa, w neutralnym otoczeniu kremowych ścian i drewnianego parkietu. To idealna przestrzeń do nadrabiania literackich zaległości, chwili relaksu z dala od harmidru rodzinnego życia.

Przestronna łazienka

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez FingerHaus GmbH - Bauunternehmen in Frankenberg (Eder)
FingerHaus GmbH – Bauunternehmen in Frankenberg (Eder)

Frei geplantes Kundenhaus – Badezimmer

FingerHaus GmbH - Bauunternehmen in Frankenberg (Eder)

Powyższa łazienka zawiera w sobie wszystko, co potrzebne. Na wejściu, pod podłużnym lustrem znajduje się umywalka, a za nią praktyczna szafka. Dalej w głębi znajdziemy toaletę oraz wannę. Panuje tutaj minimalistyczny wystrój, oparty na kontraście bieli i czerni. Został on ocieplony lampami o starodawnym designie.

Praktyczne miejsce do pracy

Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez FingerHaus GmbH - Bauunternehmen in Frankenberg (Eder)
FingerHaus GmbH – Bauunternehmen in Frankenberg (Eder)

Frei geplantes Kundenhaus – Clevere Lösung: der Flur dient als Arbeitszimmer

FingerHaus GmbH - Bauunternehmen in Frankenberg (Eder)

Wchodzimy na poddasze. U szczytu schodów czeka na nas praktyczne miejsce pracy. Dobrze jest wydzielić je poza sypialnią, wtedy nic nie zakłóca naszego relaksu. Jednocześnie jego bliskość pozwala na załatwienie koniecznych spraw jeszcze przed snem. Przy ścianie zamontowano prosty blat, a przy nim postawiono wygodne biurowe krzesła.

Przytulna sypialnia

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez FingerHaus GmbH - Bauunternehmen in Frankenberg (Eder)
FingerHaus GmbH – Bauunternehmen in Frankenberg (Eder)

Frei geplantes Kundenhaus – Schlafzimmer im Dachgeschoss

FingerHaus GmbH - Bauunternehmen in Frankenberg (Eder)

Na koniec: sypialnia-marzenie! Jedynym meblem jest tutaj małżeńskie łoże z wezgłowiem pełniącym funkcję nocnej szafki. Stojące na nim lampki zachęcają do lektury przed snem. A za wezgłowiem okno, przez które wpadają co rano promienie słońca, by obudzić domowników. Przy tak ograniczonym wystroju poszewki na pościel stają się głównym elementem dekoracyjnym.

Czeka Was budowa wąskiego domu? Koniecznie sprawdźcie ten Katalog Inspiracji: Tak się buduje na wąskiej działce!

Czy ten wąski domek spełniłby potrzeby Waszej rodziny?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu