​Trendy: zjeżdżalnie we wnętrzach

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

​Trendy: zjeżdżalnie we wnętrzach

Alicja Olko Alicja Olko
Projekty,   zaprojektowane przez Paidi, Klasyczny
Loading admin actions …

Po huśtawkach, dziś skupiamy się na kolejnym elemencie placu zabaw- zjeżdżalniach. Aura na zewnątrz przez większą część roku nie pozwala na to, aby się beztrosko ślizgać, ciesząc się dzieciństwem, dlatego też trend ten przenosi się do wnętrz domów i mieszkań, stając się elementem aranżacji i wystroju. Nie tylko dla dzieci, ślizgawki podbijają także serca dorosłych w domach prywatnych, jak i w biurach. Stanowią ciekawą alternatywę dla schodów, wprowadzają do wnętrz element zabawy i radości, przenoszą nostalgicznie do czasów beztroskiego dzieciństwa, a dodatkowo wymuszają ruch i aktywność fizyczną.

Zobaczcie przykłady użycia ślizgawek we wnętrzach- większość z nich znajduje się w pokojach dziecięcych, jednak są też takie, które wkomponowane zostały w ogólną przestrzeń dzienną, a także… .do biura!

Domowy plac zabaw

Ten pokój dziecięcy to marzenie każdego malucha, gdyż jest nie tylko sypialnią, ale także pełnowymiarowym placem zabaw, ze ściankami wspinaczkowymi, mostami linowymi i oczywiście ze ślizgawką. Jest tutaj dużo miejsca do biegania, czołgania się i innych kreatywno-ruchowych zabaw. Całość konstrukcji jest oczywiście odpowiednio zabezpieczona, czyniąc korzystanie z niej całkowicie dla naszych pociech bezpiecznym. Centralnym elementem tego pokoju dla dziecka jest pokaźnych rozmiarów zjeżdżalnia!

Statek piratów

Projekty,   zaprojektowane przez Paidi, Klasyczny

Meble, które są praktyczne, spełniają wiele funkcji, nie zajmują dużo miejsca, a przy okazji są kolorowe i radosne- to najnowszy trend w wyposażaniu pokojów dziecięcych. Pobudzają one do kreatywnego spędzania czasu i są tak dalekie od sztampy, jak to tylko możliwe. To piętrowe łóżko, będące jednocześnie statkiem piratów, wyposażone jest w zjeżdżalnię, z której ześlizgnąć można się, jako alternatywny sposób schodzenia ze schodów. Taki mebel to marzenie każdego małego chłopca!

Inne pomysły na urządzenie pokoju chłopięcego znajdziecie w Katalogu Inspiracji Pokój dla chłopca: 6 inspirujących stylizacji, które pokocha każdy maluch.

Samolot

Inną ekscytującą propozycją na wkomponowanie zjeżdżalni w aranżację wnętrz jest ten mebel-hybryda, spełniający rolę łóżka, jak i kanapy oraz planu zabaw. Niezwykła kombinacja czerpie z wyjątkowej inspiracji- samolotu. W środku znajduje się przytulny kącik do zabawy, a na zewnątrz, na skrzydle miejsce do spania. Niewielka zjeżdżalnia pozwala na krótki ślizg na zewnątrz.

Dom ze zjeżdżalnią

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez LEVEL Architects, Eklektyczny
LEVEL Architects

SLIDE HOUSE

LEVEL Architects

To zdjęcie to tylko jedno w wielu prezentujących dom, w którym zjeżdżalnie zastąpiły tradycyjne schody, przynajmniej jeżeli chodzi o poruszanie się w dół. Łączą one wyższe piętra z tymi niższymi, sprawiając wiele radości nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Usytuowane pomiędzy kluczowymi pomieszczeniami w domu, umożliwiają szybkie (i zabawne) przemieszczanie się po całej powierzchni. Niezwykle ciekawy jest ten architektoniczny zabieg polegający na inkorporacji zjeżdżalni w projekt domu jednorodzinnego. Więcej zdjęć, ukazujących jak to dokładnie wygląda, znajdziecie tutaj.

Nie tylko dla dzieci!

Projekty,  Biurowce zaprojektowane przez LEGO, Klasyczny
LEGO

Indoor Slide

LEGO

Myśleliście, że zjeżdżalnie we wnętrzach to tylko te w pokojach dziecięcych? Nic bardziej mylnego! W obecnej erze tworzenia ciekawych, oryginalnych i przyjaznych miejsc pracy, wiele firm urządza swoje biura z pomysłem, odchodząc od tradycyjnej sztampy i nudy. Najlepszym przykładem biura giganta Google! Inną korporacją, w której siedzibie wnętrza zaaranżowane zostały z przymrużeniem oka, jest LEGO. W oddziale w duńskim Billund 200 projektantów pracuje codziennie nad nowymi produktami firmy, wykazując się przy tym nieustającą kreatywnością. Do takiej pracy potrzebne jest zatem niekonwencjonalne otoczenie- firma LEGA takie z pewnością zapewnia! Ta metalowa zjeżdżalnia łączy kilka pięter biura, czyniąc wizytę w pokojach innych działów prawdziwą przygodą!

Co Wy myślicie o tym trendzie? Umieścilibyście zjeżdżalnię w domu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu