My się zimy nie boimy! 6 sposobów na ciepły dom | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

My się zimy nie boimy! 6 sposobów na ciepły dom

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Eklektyczny korytarz, przedpokój i schody od Elke Altenberger Interior Design & Consulting Eklektyczny
Loading admin actions …

Zima zbliża się wielkimi krokami. Co zrobić, by przed nią się uchronić? Czas pomyśleć o różnych rozwiązaniach, które sprawią, że nasz dom będzie na tyle ciepły, że nie będziemy musieli chodzić po nim w szaliku i rękawiczkach. Nie ulega wątpliwości fakt, że kiedy jest chłodno nic nam się nie chce. Snujemy się po pomieszczeniach w ciepłym swetrze i najchętniej cały dzień spędzilibyśmy pod kołdrą w sypialni. Aby tego uniknąć wystarczy pamiętać o kilku elementach, które sprawią, że wszyscy domownicy będą mieli ochotę przebywać w rodzinnym gniazdku. Dzisiaj z naszymi ekspertami podpowiemy Wam na co zwrócić uwagę, by cieszyć się przytulnym mieszkankiem, w którym nie ma mowy o tym, by komuś było zimno. Zapraszamy do lektury!

Wyeliminujcie źródła zimna w mieszkaniu

Pewnie większość z Was doświadczyła kiedyś sytuacji, gdzie po powrocie do ukochanego domu, wraz z otworzeniem drzwi, zamiast fali ciepła zastaliście temperaturę taką, jaka towarzyszyła Wam na dworze. Można w prosty sposób uniknąć tego niemiłego rozczarowania. Wystarczy jedynie pamiętać o tym, by wyeliminować wszelakie źródła zimna w domu. Ich głównym przedstawicielem są oczywiście otwarte okna, które często zapominamy zamknąć wietrząc nasze gniazdko. Najgorsza sytuacja jest wtedy, kiedy wychodzimy na cały dzień do pracy i nie mamy okazji wrócić się, by naprawić błąd. Z tego względu warto wziąć sobie do serca to, by dokładnie sprawdzać wszystkie okna, które znajdują się w naszych czterech ścianach.

Sprawdźcie ściany

House for Holidays, 2009 od MFA Architects
MFA Architects

House for Holidays, 2009

MFA Architects

Jednym ze źródeł zimna w domu potrafią być również ściany. Połóżcie rękę na nich, jeżeli są bardzo chłodne jest to sygnał, że dane pomieszczenie jest niedostatecznie ogrzewane. Wtedy z pewnością należy podkręcić kaloryfery. Jeżeli jesteście na etapie budowania swojego domu, koniecznie dobrze zastanówcie się nad kwestią izolacji termicznej. Istnieje wiele metod ocieplania ścian, które warto przedyskutować ze swoim wykonawcą, by uzyskać pożądany efekt. 

Systematyczne porządki

Cafe Style Shutters for Bay Windows od Plantation Shutters Ltd Klasyczny
Plantation Shutters Ltd

Cafe Style Shutters for Bay Windows

Plantation Shutters Ltd

Czasami zapominamy o tym, że zimny i ponury dom to nie jest sprawka jedynie powietrza, które dostaje się z zewnątrz. Ten niepożądany efekt może również wywołać fakt, jeżeli dane wnętrze nie było od dłuższego czasu sprzątane. Osiadający na meblach kurz oraz innego rodzaju brud wchodzący w każdy kącik naszych czterech ścian, zdecydowanie nie sprzyjają wrażeniu ciepłego i przytulnego gniazdka. Postarajcie się przeprowadzić generalne sprzątanie, a na pewno zobaczycie jakościową różnicę.

Monitorujcie temperaturę

Nieodpowiednia temperatura w mieszkaniu to bardzo częsta przyczyna różnych infekcji dróg oddechowych. Co więcej przyczynia się do spadku koncentracji i złego nastroju. Z tego względu wskazane jest systematyczne monitorowanie ilości stopni celsjusza, dzięki czemu nie będziecie często chorować. Istnieje wiele urządzeń, które pozwolą Wam sprawdzić poziom ciepła w Waszym domu. Pamiętajcie o tym, że optymalną temperaturą we wnętrzu jest 21 °C!

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe posiada wielu zwolenników, jak i przeciwników. Jedną z jego zalet jest to, że ciepło oddawane jest równomiernie w całym pomieszczeniu, co jest bardzo funkcjonalne. Niestety koszt tej inwestycji jest wyższy o koło 30-40 % w stosunku do instalacji grzejników. Ci z Was, którzy dysponują odpowiednią ilością środków, koniecznie powinni przemyśleć umieszczenie w swoim domu tego typu rozwiązania, a na pewno będą się cieszyć dużą dawką ciepłą. 

Uroczy kominek

Ostatnią naszą propozycją na posiadanie domu, w którym króluje ciepło jest zaaranżowanie specjalnej strefy z kominkiem! Ten element potrafi stworzyć niesamowity nastrój w każdym domu. Chyba większość z Was zgodzi się z tym, że nie ma nic przyjemniejszego, niż zimą, kiedy za oknem prószy śnieg, usiąść przy swoim kominku i obserwować palące się drewno z kubkiem gorącego kakao. Dobrze przemyślcie umieszczenie kominka we własnych czterech ścianach, a na pewno nie będziecie tego żałować!

Szukacie innych przykładów niezwykłych domów? Sprawdźcie koniecznie:

36 pomysłów na minimalistyczny dom dla koneserów!

Jakie są Wasze sposoby na ciepły dom?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu