10 zjawiskowych siedzisk, które staną się bohaterami Twojego domu

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 zjawiskowych siedzisk, które staną się bohaterami Twojego domu

A.D. A.D.
od SMMARQUITECTURA Minimalistyczny
Loading admin actions …

Wszystko, co dziś pokażemy, nie jest niczym nowym. Ale za każdym razem gdy mamy do czynienia z wyborem siedziska do salonu czy sypialni, pojawiają się dylematy i wątpliwości. Wybór krzeseł, kanap i foteli jest bardzo duży. Jak połapać się w tym gąszczu ofert?

Podczas zakupu nowej sofy najważniejszy jest nasz komfort i styl. Chociaż inwestycja nie jest stosunkowo duża, to pewny jest fakt, że ten mebel będzie nam towarzyszyć przez długi czas w naszym życiu. A co najważniejsze uczyni nas szczęśliwymi i da nam satysfakcję dlatego wybierzcie mądrze. 

W homify, jesteśmy świadomi jak trudny wybór stoi przed Wami dlatego przygotowaliśmy ten katalog inspiracji, aby przeprowadzić Was przez to ciężkie zadanie. Przygotowaliśmy dziesięć propozycji, które ilustrują wszechstronność projektowania. Zobaczcie…  

Wszyscy razem

Jeśli często przyjmujecie gości wygodnym rozwiązaniem będzie duży i miękki narożnik, który zintegruje ze sobą wszystkich mieszkańców. Bez problemu zachowacie minimalistyczny styl mebla, a jeśli zapragniecie zmiany, zawsze możecie dorzucić kilka energetycznych poduszek w intensywnym kolorze.

Projekt architektów z  Gutman + Lehrer Architekci.

Francuskiego pochodzenia

Szezlong to mebel, który był niezwykle popularny we Francji w XVIII i XIX wieku. Jest rodzajem kanapy w kształcie wydłużonego fotela. Podparcie nóg umożliwia odpoczynek w pozycji półleżącej. Jego miękkie i zaokrąglone kształty zapraszają do relaksu.

To idealny wybór dla osób poszukujących ponadczasowej elegancji i komfortu.

Wygoda na pierwszym miejscu

Model Eames Lounge to klasyczny fotel klubowy zaprojektowany w 1956 roku. Nadal doskonale odnajduje się w wielu aranżacjach nadając im swój ponadczasowy charakter i elegancję.

W tym meblu można zakochać się od pierwszego wejrzenia. Anatomiczna budowa sprawia, że jest ono wyjątkowo wygodne, a to wszystko za sprawą projektantów Ray i Charles Eames. Satysfakcja  gwarantowana.

Zmieniające się

od Dekape Nowoczesny

Oczywiście na pierwszym miejscu zawsze jest styl i komfort, ale można także do nich dodać funkcjonalność. Ta sofa będzie tym, czego potrzebujecie – z łatwością można ją rozłożyć, tworząc wygodne łóżko. Wasi goście zostaną chyba na dłużej. 

Motyl

Kolejny kultowy mebel zaprojektowany w 1938 roku przez zespół projektantów z Argentyny. Nazwę butterfly czyli motyl fotel zawdzięcza swojej lekkiej konstrukcji i formie przypominającej skrzydła motyla. 

W wersji współczesnej krzesło przybiera różne kolory, faktury materiału i desenie. Doskonale sprawdza się w nowoczesnych i eklektycznych wnętrzach. Nam, wyjątkowo przypadło do gustu to w wersji z krowiej skóry. 

Ekologiczny mebel z palet

Wraz z nadejściem drewnianych palet w świecie uprzemysłowionym, nastała nowa era w dziedzinie dekoracji wnętrz i meblarstwa. Drewniane palety dumnie wkroczyły do ogrodów, sypialni a także salonów. Doskonale wyglądają w nowoczesnych pomieszczeniach i to nie tylko jako sofa czy siedzisko. Zobaczcie co jeszcze można z nich wyczarować: 44 pomysłów na meble z palet, które możesz od razu kopiować

Super fotel

od homify Eklektyczny

Fotel to rodzaj siedziska z oparciem na plecy wraz z podłokietnikami. Siedzisko fotela jest zwykle usytuowane niżej niż siedzisko krzesła (36–45 cm) i jest również od niego zdecydowanie szersze (50–55 cm). Właśnie dlatego ten mebel jest synonimem komfortu.

Nie musi zawsze kojarzyć się z babcią, dzisiaj,  istnieje wiele wersji przemysłowych i nowoczesnych, które Was pozytywnie zaskoczą. 

Oryginalny indywidualista

od DJEM Nowoczesny

Czasem, jeden detal, ozdoba czy mebel może przesądzić o wyglądzie całego pomieszczenia. Jeśli lubicie takie rozwiązania koniecznie wybierzcie coś oryginalnego dla Waszego wnętrza. Z pewnością zyskacie niepowtarzalny i niebanalny charakter pomieszczenia.

Z pazurem

Początkowo ten mebel był zarezerwowany tylko dla mężczyzn, którzy korzystali z niego w swoich klubach społecznych. Dziś, nie ma wątpliwości, że kanapa Chesterfield jest klasykiem. Nikt nie zaprzecza, że zdobyła swoje miejsce jako ikona projektowania.

W nowoczesnej wersji postawcie na żywą tapicerkę w modnym, intensywnym kolorze. 

Eklektyczne

Jak już zauważyliście wystrój wnętrza, w dużej mierze zależy od charakteru mebli jakie do niego dobierzecie. Prawda jest taka, że eklektyzm jest zawsze dobrym rozwiązaniem, ponieważ pokazuje otwartość i kreatywność. Odważni są Ci, którzy nie boją się miksować starego z nowym, mieszać style, kolory aby w końcu znaleźć swój własny komfort.

A co powiecie na klasyczny szezlong w nowoczesnym pomieszczeniu? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu