6 sposobów na mini sypialnie w wielkim stylu

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

6 sposobów na mini sypialnie w wielkim stylu

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Nowoczesna sypialnia od MINBAI Nowoczesny
Loading admin actions …

Sypialnia to miejsce w którym regenerujemy ciało i umysł. Właśnie dlatego powinna być wygodna, komfortowa i odpowiadać nam pod względem estetycznym, tak abyśmy po prostu czuli się w niej dobrze. Pomysłów na aranżację jest wiele, każdy ma swój ulubiony styl, czy wymarzone łóżko, które chciałby w niej postawić. Jednak jak zabrać się za aranżację naprawdę małej sypialni? Na co powinniśmy zwrócić uwagę, żeby móc w niej wypocząć a nie denerwować się nieustającym brakiem przestrzeni?

1. Przestrzeń pod łóżkiem

Nowoczesna sypialnia od MINBAI Nowoczesny Drewno O efekcie drewna

Najpopularniejszym sposobem wykorzystania przestrzeni pod łóżkiem jest zagospodarowanie jej jako  miejsce na przechowywanie rzeczy. Wystarczy kilka pudełek i gotowe! Niektóre łóżka w mają dodatkową skrzynię lub szufladę, która jest jednolitą częścią ramy – w ten sposób mamy od razu przygotowane miejsce na pochowanie drobiazgów i innych szpargałów. Jeśli jest to duża skrzynia, możemy w niej trzymać dodatkową pościel, koce, czy poduszki. Częściej spotykane są ramy łóżek, które nie mają dodanej szuflady i przestrzeń pomiędzy łóżkiem a podłogą jest pusta – wtedy wystarczy, że dodamy kilka pudeł, które będą odpowiadać wysokości ramy – zmieszczą się i nie będą wystawać. Do środka możemy schować wszystko, czego nie używamy codziennie. Zdecydowanie bardziej wolimy korzystać z szafy, komody i regału, niż schylać się po pudełko pod łóżkiem, jednak w ten sposób zyskamy dodatkową powierzchnię na przechowywanie tych rzeczy, które zabierałyby miejsce w szafie, czy kącie pokoju.

2. Składane łóżko

Minimalistyczna sypialnia od MINBAI Minimalistyczny Drewno O efekcie drewna

To pomysłowe rozwiązanie pozwala nam na powiększenie przestrzeni przez… schowanie łóżka w regale! Po prostu możemy je przystawić do ściany i problem mamy z głowy. Jednak wiadomo, że takie rozwiązanie może być dość męczące, bo niecodziennie chciałoby się nam chować ogromne łóżko w ścianie…

3. Idealnie dopasowane

Właściwie czego nam potrzeba więcej do szczęścia niż wygodnego łóżka? Jak widać na tym zdjęciu, może ono być naprawdę dobrze dopasowane do przestrzeni! Pod nim znajdują się szuflady na przechowywanie drobiazgów.

4. Łóżko piętrowe

Łóżko piętrowe z reguły wymaga wysokiego pomieszczenia. Często, szczególnie w starych kamieniach i industrialnych loftach, właśnie takie są pokoje – jeśli chcemy zaoszczędzić na przestrzeni, możemy ustawić łóżko piętrowe. Możemy również w pomysłowy sposób podejść do całej aranżacji i stworzyć prawdziwy azyl spokoju – tak jak widoczna na zdjęciu konstrukcja, która pozwala nam zrelaksować się nieco ponad naszymi codziennymi problemami. Delikatnie schowani przez okalającą całość szafę mamy więcej prywatności, a pod łóżkiem możemy schować naprawdę wszystko – w tak dużych szafkach zmieści się wiele!

5. Biel!

Białe  wnętrze można łatwo zaaranżować poprzez kolorowe dodatki. Jest jak plastelina, którą można dowolnie i bez końca modelować. Wystarczy zmiana pościeli lub samych poduszek, żeby całość została ożywiona. Dominująca biel zapewnia świeży i przejrzysty wygląd, zaś duża ilość światła dziennego optycznie powiększa pokój. Industrialne lampki dodają charakteru skromnie urządzonej sypialni, której centralnym punktem jest solidne drewniane łoże. Projekty sypialni w bieli to popularny trend, który szybko nie opuści naszych mieszań!

6. Barwne dodatki

Aby ożywić sypialnię wystarczy ruszyć naszą wyobraźnię! Chociaż jaśniejsze kolory są preferowane do małych wnętrz, to nie powinniśmy odmawiać sobie kolorowych i barwnych dodatków, które mogą całkowicie odmienić wygląd pomieszczenia.

Inne inspirujące przykłady sypialni znajdziecie w tym artykule: 11 zjawiskowych sypialni.

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu