Nowoczesna stodoła, jakiej jeszcze nie widzieliście

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nowoczesna stodoła, jakiej jeszcze nie widzieliście

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesny salon od Bureau Fraai Nowoczesny
Loading admin actions …

Czasami ukochane gniazdko przestaje nam wystarczać i nie ma wyjścia, musimy przystąpić do przebudowy domu. Jest to oczywiście ogromna inwestycja oraz wyzwanie logistyczne lecz jednocześnie wielka szansa na uwspółcześnienie budynku, przystosowanie go w pełni do wszystkich naszych potrzeb. Zwłaszcza w przypadku wiejskich rezydencji bardzo modna jest adaptacja starych stodół i budynków gospodarczych. 

Ta nowoczesna stodoła nie tylko zachwyci, ale i zaskoczy nawet największych miłośników tego typu budownictwa…

Wyjątkowa

Robi wrażenie prawda? Spotykające się pod ostrymi kątami drewniane bale przecinają przeszkloną fasadę tej nowoczesnej stodoły. W szklanych taflach odbijają się okoliczne drzewa. Jasny, ciepły brąz drewna wchodzi w dialog czerni i bieli. Prosty taras z betonowych płyt dopełnia minimalistyczny szyk całości konstrukcji.

Dopełnienie całości

Architekci z amsterdamskiego studia Bureau Fraai przemyśleli każdy swój ruch. Nowoczesna stodoła na pierwszy rzut oka wygląda jak nowa, autonomiczna konstrukcja, jednak w rzeczywistości częściowo zakotwiczona w starej szopie, jest też połączona z właściwym budynkiem domu. Nowoczesna fasada przecina widok na dawne obiekty zabudowy farmy, jednocześnie idealnie się do nich dopasowując.

Pełna światła

Wchodzimy do środka, gdzie czeka na nas wnętrze wypełnione bielą. Dzieli się ono na dwie strefy, jadalnię i kuchnię. Patrzymy teraz na szklaną fasadę znad białego, długiego stołu. Można powiedzieć, że nawet woce w nowoczesnej, metelowej misie w pomieszczeniu tak pełnym prostoty stanowią dekorację, przyciągając spojrzenia intensywnymi kolorami.

Wewnątrz czy na zewnątrz

Kolejnym akcentem koloru w jadalni jest wielki bukiet kwiatów w małej strefie wypoczynku. Siedząc w bujanym fotelu – klasyku od znanej pary designerów, Eamesów, trudno stwierdzić, czy znajdujemy się na zewnątrz czy wewnątrz budynku. Przestrzeń mieszkalna jest doskonale zintegrowana z otoczeniem, można tu poczuć bliskość natury, zapach lasu.

Kuchnia-marzenie

Naprzeciwko strefy wypoczynku czeka na nas przejście do kuchni, która jest prawdziwą oazą spokoju oraz gratką dla miłośników minimalizmu i drewna. Prosta zabudowa wykonana z użyciem tego naturalnego materiału prezentuje się po prostu zachwycająco. Zwróćmy też uwagę na posadzkę z polerowanego betonu. Nie straszne jej plamy!

Wolelibyście, aby w  kuchni, podobnie jak w w jadalni, także całkowicie dominowała biel? Lektura tego artykułu z pewnością sprawi Wam przyjemność: Wyjątkowe białe kuchnie.

Plan otwarty

Na koniec pozostawiliśmy dla Was perspektywę, z której bez problemu zrozumieć można usytuowanie pomieszczeń. A nawet dojrzeć prowadzące do reszty domu drzwi w głębi kuchni… Nie mielibyście teraz ochoty zamieszkać w stodole? Cztery świetliki w dachu zapewniają doskonałe doświetlenie, a ono przyjemną, relaksującą atmosferę. Ta nowoczesna stodoła idealnie nadaje się dla młodej rodziny ceniącej sobie współczesną estetykę.

Co sądzicie o takiej przebudowie domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu