Jak uniknąć włamania? 5 rzeczy o, których musicie pamiętać | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jak uniknąć włamania? 5 rzeczy o, których musicie pamiętać

A.D. A.D.
NEMO HOUSE Nowoczesne domy od MOBIUS ARCHITEKCI PRZEMEK OLCZYK Nowoczesny
Loading admin actions …

Jak mówi przysłowie: „Okazja czyni złodzieja’, dlatego, wiedząc o tym, warto, za wszelką cenę zlikwidować okazję, która może być przyczyną różnego rodzaju kradzieży, czy włamań. My, przygotowaliśmy dla Was porady dotyczące zabezpieczania swojego domu w czasie nieobecności. Koniecznie z nich skorzystajcie a unikniecie kłopotów. 

Złodzieje zazwyczaj długo przygotowują się do planowanego rabunku. Po pierwsze upatrują sobie ofiarę – często taką, która zamieszkuje w pięknym domu wybudowanym z rozmachem. Często świadczy to o zamożności ofiary. Kiedy cel jest określony – włamywacz nawet tygodniami potrafi obserwować swoją ofiarę tak, aby poznać jej cykliczne zachowania. Nie dajcie się oszukać czy zwieść, zabezpieczcie się dobrze przed włamywaczami. Oto kilka porad. 

Instalacja rolet antywłamaniowych

Wyjeżdżając, a nawet wychodząc do pracy, bezwzględnie powinniśmy zamknąć wszystkie drzwi i okna. Z pewnością utrudnieniem dla złodziei są rolety antywłamaniowe. Ale jednocześnie, gdy pozostaną opuszczone przez długi czas, będą stanowiły informację, że wyjechaliśmy z domu, pozostawiając go bez opieki. W takiej sytuacji idealnie sprawdzi się system inteligentnego sterowania. 

Więcej na ten temat przeczytacie tutaj: Media domowe w inteligentnym wydaniu!specjaliści w dziedzinie mediów domowych odpowiedzą na Wsze pytania.

Inteligentny dom

METAMORFOZA DOM KOSTKA. ELEWACJA FRONTOWA Nowoczesne domy od PAWEL LIS ARCHITEKCI Nowoczesny Szkło
PAWEL LIS ARCHITEKCI

METAMORFOZA DOM KOSTKA. ELEWACJA FRONTOWA

PAWEL LIS ARCHITEKCI

O zabezpieczeniach antywłamaniowych najlepiej myśleć już na etapie budowy. Skuteczna bronią przed potencjalnymi złodziejami są tak zwane inteligentne instalacje sterujące różnymi urządzeniami w budynku. Centrala sterująca może włączać i wyłączać oświetlenie oraz regulować jego intensywność. Może także o różnych godzinach podnosić i opuszczać wybrane rolety.

Oprócz sterowania czasowego, gdy wszystko odbywa się o zaprogramowanych godzinach, możliwe jest sterowanie na podstawie sygnałów z różnego rodzaju czujników, na przykład natężenia światła. To sprawia, iż jeszcze trudniej się zorientować, że w domu nikogo nie ma.

Klucze pod wycieraczką – pora z tym skonńczyć

Model KB110 od Kobbe Nowoczesny Aluminium/Cynk
Kobbe

Model KB110

Kobbe

Nigdy nie zostawiajcie kluczy w sekretnych miejscach przed domem, np. pod donicą z kwiatami. Włamywacze są sprytni i przede wszystkim będą szukać w takich miejscach. Także kluczy od samochodu nie pozostawiajcie w widocznym miejscu. Rabusie znają wszystkie nasze sztuczki, którymi ułatwiamy sobie życie! 

Nie zostawiaj w sieci informacji o wyjeździe

Nie pozostawiajcie wiadomości o tym, że nie będzie Was w domu na poczcie głosowej swojego telefonu, ani nie informujcie o tym na forum portali społecznościowych, i nie dzielcie się wesołą nowiną o planowanych wakacjach z każdym znajomym, napotkanym na ulicy. Nigdy nie wiadomo do kogo trafi taka informacja.

O wyjazdowych planach swoim znajomym chętnie opowiadają dzieci – wytłumaczcie im czym to grozi i poinformujcie, że powinny się powstrzymać.

Nie zostawiaj rzeczy po których mozna się łatwo wspiąć

M - house Nowoczesne domy od zwA Architekci Nowoczesny
zwA Architekci

M – house

zwA Architekci

Starajcie się nie zostawiać na zewnątrz elementów, po których można się wspinać, jak drabiny czy kontenery na śmieci i inne duże przedmioty, po których włamywacze łatwiej dostaną się do twojego domu.

Lepiej też uniknąć ostentacyjnego pakowania samochodu – jeżeli możemy, zróbmy to w garażu. Za to warto poinformować o wyjeździe sąsiadów, żeby wiedzieli, iż w określonym czasie obecność kogoś w naszym domu będzie podejrzana. Zostawmy im też informację, kogo mogą zawiadomić, gdy coś się stanie. A jeżeli mamy możliwość, to poprośmy kogoś z rodziny lub znajomych, do których mamy zaufanie, żeby raz na jakiś czas zajrzeli do naszego domu.

A Wy macie jakieś sprawdzone sposoby by odstraszyć złodzieja? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu