Przed i po: kompleksowy remont domu w hiszpańskim Vigo

Alicja Olko Alicja Olko
T Estudio de Diseño
Loading admin actions …

Jedną z rzeczy, których uczymy się od projektów typu „przed i po” jest fakt, iż nie ma takiego wnętrza, którego nie dałoby się przeistoczyć w coś zupełnie pięknego, Bez względu na to, w jak opłakanym stanie znajduje się ono na początku, z pomocą wykwalifikowanych architektów i projektantów wnętrz przeprowadzić można remont, którego efekt zachwyci! Po raz kolejny stajemy się tego świadkami- tym razem w Vigo, w Hiszpanii, gdzie młode małżeństwo nie tylko chciało gruntownie odrestaurować swój historyczny apartament, ale także dostosować go do swojego stylu życia.

Renowacja przeprowadzona przez biuro T Estudio nie tylko zaowocowała zmienionym rozkładem pomieszczeń, ale także wyburzonymi ścianami, zerwanymi podłogami i zdartymi ścianami. Starano się jednak zachować niektóre oryginalne elementy budynku, nie tylko po to, by ograniczyć wydatki, ale głównie, aby zachować historyczny czar i urok w nim panujący.

Zobaczcie przerażające zdjęcia sprzed remontu i jego zachwycające efekty!

Wnętrze przed…

Wyjątkowo niefunkcjonalne wnętrze, które poprzez wydzielenie na niepraktyczne sekcje zupełnie nie spełnia swojej funkcji. Jednym z założeń tego remontu było zatem uczynienie wnętrza bardziej funkcjonalnym, poprzez zniesienie ścian działowych i wytworzenie otwartej przestrzeni. Wyburzono ścianę widoczną na zdjęciu i połączono obszary salonu, jadalni i kuchni w jedną całość.

Przed remontem dokonano inspekcji materiałów i zdecydowano się zatrzymać niektóre z nich, wkomponowując je w nowy projekt wnętrza. Tak też stało się z widocznymi na zdjęciu grzejnikami.

… i po

Kolumna na środku pomieszczenia przypomina nam, gdzie w poprzednim wcieleniu znajdowała się ściana dzieląca wnętrze na dwie części. Choć na otwartej przestrzeni, poszczególne obszary wydzielone są meblami określającymi ich specyficzne funkcje. Białe meble kuchenne stanowią granicę pomiędzy przestrzenią kuchni i salonu, stanowiąc jednocześnie miejsce do przechowywania i magazynowania.

Salon

Z tej perspektywy dostrzegamy, jak zupełnie inaczej prezentuje się część mieszkalna tego apartamentu po remoncie. Znoszenie ścian i podziałów we wnętrzach o małym metrażu zawsze powoduje, że przestrzeń wydaje się być większa i przestronniejsza.

Elementy wystroju utrzymane zostały w stonowanej kolorystyce, z dominacją bieli i szarości. Zarówno prostota ich kształtu, jak i neutralność kolorystyczna czynią z tego wnętrza przestrzeń stylową i elegancką.

Jadalnia

Przytulny obszar pełniący rolę jadalni bazuje na ciekawej kombinacji bieli i drewna. Duży stół o przyjemnej barwie miodu pięknie komponuje się z designerskimi krzesłami, których białe siedziska połączone zostały z drewnianymi nogami. Ława po drugiej stronie stołu to w rzeczywistości część niewielkiej ścianki działowej, która po drugiej stronie ma liczne szafki i półki, idealne do przechowywania.

Kuchnia przed…

Znów przenosimy się w czasie do apartamentu przed remontem. Na tym zdjęciu widzimy drzwi prowadzące do małego, ciasnego i przygnębiającego pomieszczenia, które w poprzednim wcieleniu pełniło rolę kuchni. Wszystko tu aż razi staromodnością i sztampą- poczynając od obdrapanych drzwi, poprzez nudne białe kafelki, aż po nijaki kolor farby pokrywający ściany i framugi drzwi.

… i po

Gdzie się podziały białe kafle? Na szczęście zniknęły, a zastąpiono je farbą w modnym kolorze grafitu. Dzięki otwarciu kuchni i połączeniu jej z salonem i jadalnią, może ona czerpać z naturalnego światła wpadającego przez okna.

Tak jak i w jadalni, także i w kuchni dostrzegamy subtelne połączenie drewna i białych mebli. Sprawia to, że wnętrze apartamentu nabiera harmonijnego i spójnego charakteru. Rozkład mebli w kuchni jest logiczny i funkcjonalny, zapewniając wygodną przestrzeń do pracy, ale i do relaksu przy niewielkim stoliku otoczonym barowymi krzesłami.

Łazienka przed…

Jest to z pewnością najbardziej drastyczne zdjęcie przedstawiające stan mieszkania sprzed remontu. Łazienka znajdowała się w kompletnie opłakanym stanie, prezentując sobą obraz nędzy i rozpaczy. Ciężko jest sobie wyobrazić, że można ją przeobrazić w pomieszczenie o charakterze funkcjonalnym, wygodnym i stylowym. A jednak, zobaczcie na zdjęcia poniżej.

… i po

Jedynie okno przypomina nam o tym, że jesteśmy dokładnie w tym samym pomieszczeniu, widocznym na poprzednim zdjęciu. Łazienka stała się kolejnym pomieszczeniem w tym domu, które przeszło niewyobrażalną transformację. Nadano jest niezwykle elegancki charakter, opierając jej wystój na kolorystyce opartej o kombinację różnych odcieni brązu. Zmieniano rozmieszczenie armatury łazienkowej, czyniąc przestrzeń wygodniejszą w użytkowaniu i bardziej funkcjonalną. Choć pomieszczenie to wciąż jest niewielkie, to zdaje się być przestronniejsze, a to dzięki otoczeniu prysznica przeźroczystymi drzwiami.

Innym elementem, który został zachowany w oryginale, są drzwi- nadano im jednak odnowiony wygląd, odrestaurowując kwadratowe przeszklenia i na nowo je lakierując.

Sypialnia przed…

Niektórych elementów wnętrza niestety nie udało się odratować. Jednym z nich jest drewniana podłoga, która w pomieszczeniu przeznaczonym na sypialnię po prostu się zapadła. W pokoju tym także inne elementy wymagały natychmiastowej interwencji- obdrapane ściany, wystające kable, czy też poszarzałe drzwi.

… i po

Sypialni nadano zupełnie nowy wygląd, oparty na ciepłych i przytulnych kolorach oraz eleganckich wykończeniach. Czekoladowe ściany pięknie komponują się z białymi dodatkami oraz odnowionymi oryginalnymi elementami, takimi jak okno. Od zewnątrz udekorowano je zielonymi roślinami, co współgra z akcesoriami w tym samym kolorze.

Chcecie obejrzeć inne wyjątkowe remonty i przebudowy? Zajrzyjcie do sekcji przed i po naszego magazynu!

Co myślicie o efekcie po?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu