Wnętrza z efektem WOW! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Wnętrza z efektem WOW!

Alicja Olko Alicja Olko
Wind Nowoczesny salon od Archerlamps - Lighting & Furniture Nowoczesny
Loading admin actions …

Są takie domy i mieszkania, których wystrój, już po przekroczeniu przez nas ich progu, wprawia w nas w zachwyt, sprawiając, że z naszych ust wydobywa się szczery i niepohamowany okrzyk „wow”! Niekoniecznie muszą to być wnętrza zaaranżowane fachową ręką projektanta czy dekoratora wnętrz- często najczystszy zachwyt wywoływany jest przez pojedynczą dekorację, niekonwencjonalny pomysł aranżacyjny czy też element zaskoczenia.

Tych sześć projektów od naszych rodzimych polskich ekspertów zwróciło naszą uwagę właśnie tym, że cechuje je efekt WOW. Przyjrzyjcie się naszej selekcji i zobaczcie, czy w Was te wnętrza też wywołują czysty zachwyt!

Eklektyczny salon

Elegancja i wygoda, styl i klasa, funkcjonalność i nowoczesny design- wieloma superlatywami można określić wystrój tego salonu. Zarówno jak0 całość, jak i dzięki pojedynczym elementem wprawia w zachwyt każdego, kto się w nim znajdzie. Ciężko określić jest, co podoba nam się tu najbardziej- wygodny zestaw wypoczynkowy, designerski fotel w modnym kolorze tropikalnej zieleni, czy też industrialne lampy sufitowe? Wszystko to utrzymano w stonowanej kolorystyce, opartej na bieli i odcieniach kremowych, ożywionych gdzieniegdzie akcentami szarości, zieleni czy brązu. Elementy o zróżnicowanym pochodzeniu stylistycznym tworzą spójną, nowoczesną i stylową całość. Pomieszczenie to cieszy się z pewnością popularnością nie tylko wśród samych domowników, ale także wszystkich wkraczających do niego gości!

Dekoracja schodów

Kto powiedział, że schody mają być najnudniejszym elementem wystroju wnętrz, pełniąc w nim jedynie funkcję komunikacyjną, łącząc ze sobą różne poziomy? Z odrobiną wyobraźni z klatki schodowej stworzyć można wyrazisty akcent dekoracyjny, wprowadzając jednocześnie element zaskoczenia do wystroju wnętrz. Klasyczna barierka okalająca zazwyczaj schody została zastąpiona przez delikatną plecionkę z linki stalowej, którą przeciągnięto przez oczka na suficie i na schodach, tworząc napiętą konstrukcję. Bez względu na to, z jakiej perspektywy spojrzy się na te schody, za każdym razem obserwator zastanawia się, na co właściwie patrzy. Nasz zachwyt wywołuje nie tylko element zaskoczenia, ale także funkcjonalność takiego rozwiązania- a zwłaszcza sposób, w jaki wydziela przestrzeń.

Klimatyczna czerń

Istnieje wiele mitów dotyczących czerni w wystroju wnętrz. Są jednak tak urządzone pomieszczenia, które obalają każdy z nich! Ten salon jest jednym z nich- kolor czarny dominuje to nie tylko na ścianie, ale także na meblach i w dekoracjach. Fantastyczna ściana z niezwykle ostatnio modnego materiału- cegły- wprowadza natychmiastowo klimatyczny nastrój, co zostało dodatkowo spotęgowane nadzwyczajnym oświetleniem. Z oświetlonymi miejscami na ścianie komponują się żółte elementy na poduszkach dekoracyjnych- my jesteśmy zachwyceni, zarówno spójnością i logiką w wystroju, jak i odwagą w wyborze palety kolorów!

Kolorowa iluzja

Wchodząc do tej sypialni, każdemu wyrwać się może spontaniczny okrzyk „wow”! Białe ściany i sufit, meble o tej samej kolorystyce, jak i podłoga z jasnego drewna skontrastowane zostały z zupełnie wyjątkową ścianą za wezgłowiem łóżka, wprowadzającą do wnętrza nie tylko efekt trójwymiarowości, ale także optyczną iluzję. Niczym niezwykle popularne książki, których kartki pełne były wzorów i kształtów wywołujących złudzenia optyczne, tak i ta ściana wprawia nas w stan lekkiej hipnozy, nie pozwalając oderwać od niej wzroku. Niezwykle ożywia one to pomieszczenie, nie tylko kolorami, ale i wzorami. Dobrze, iż umieszczona została na tyłach łóżka, gdyż w innym wypadku z pewnością zakłócałaby spokojny sen.

Efekty świetlne

To, jak w tym pomieszczeniu pogrywa się światłem, może wprawić w osłupienie! Salon ten jawi się jako surrealistyczna kraina cieni, w której przenikają się one z promiennym blaskiem o różnym stopniu natężenia. Wszystko to za sprawą wyjątkowej lampy z kloszem o designerskim charakterze, który powycinano tak, aby na jego powierzchni powstały różne wzory. Dzięki tym otworom światło przenika przez materiał, wywołując na ścianach i suficie świetlne wizualizacje.

Idealna symetria

Współczesne łazienki coraz częściej przeistaczają się w pomieszczenia, w których rządzi nie tylko praktyczność i funkcjonalność, ale i artystyczny design. Zwłaszcza w mieszkaniach modnych i stylowych, ale o niedużym metrażu wykorzystuje się każdą dostępną powierzchnię,a by wyrazić swój aranżacyjny gust i wnętrzarski zmysł. Jesteśmy zachwyceni, jak na tej ścianie właściwości odbijające lustra kreują doskonałą symetrię, wprowadzając nas jednak na pozór w błąd i dając nam idealne złudzenie optyczne. Tym sposobem łazienka staje się pomieszczeniem o ciekawym i niekonwencjonalnym wnętrzu.

Więcej kreatywnych pomysłów od polskich ekspertów na wprowadzenie elementu „WOW” do Waszych wnętrz znajdziecie w Katalogu Inspiracji Dekoracje do domu dla kreatywnych.

Czy te wnętrza też wywołały w Was zachwyt? A może uważacie te pomysły za nieciekawe? Podzielcie się z nami swoimi opiniami!
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu