homify 360°: jak niedrogo wybudować dom? | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3648:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

homify 360°: jak niedrogo wybudować dom?

martt.st martt.st
Nowoczesne domy od KARL+ZILLER Architektur Nowoczesny
Loading admin actions …

Tanie budowanie? To bułka z masłem dla firmy architektonicznej Karl & Ziller. Przy budowie domu przedstawionego poniżej wykorzystano tanie materiały, zakupione u jednych z najtańszych dostawców po ówczesnym obeznaniu się w cenach na rynku materiałów budowlanych. Konstrukcja domu jest bardzo prosta, a stan końcowy wygląda dość surowo. 

Ten dom będzie spełnieniem marzeń dla wielbicieli modernistycznych projektów o geometrycznych kształtach i minimalistycznych wnętrzach. Przyjrzyjmy mu się zatem z bliska!

Fasada

Fasada domu została stworzona z  cementowych paneli o jasnym odcieniu, które stają się obecnie coraz bardziej popularne w budownictwie. Do jej budowy użyto paneli różnych rozmiarów, umieszczonych na różnych wysokościach, dzięki czemu całość nie wygląda nudno i monotonnie. Efekt końcowy jest  niezwykle modernistyczny. Ciemne obramowanie okien stwarza sztuczną głębię i jest ciekawie kontrastuje z jasną fasadą. Stawarza to wrażenie jakby okno było na dalszym planie niż fasada, która wygląda na lekko wysuniętą do przodu. W projekcie domu uwzględniono także dach nad miejscem parkingowym dla samochodu, który ochrania także wejście do domu. 

Lokalizacja

Punktem wyjściowym projektu była niewielka i bardzo wąska działka o 355 metrach kwadratowych w pobliżu jeziora. Nieprzesłonięty niczym widok na naturę i wiejską okolicę był kluczowym elementem przy wyborze terenu pod budowę. Bliskość natury będzie można także dostrzec we wnętrzach domu i surowości użytych materiałów. 

Jeśli lubicie surowy, minimalistyczny styl to koniecznie zerknijcie na te dwa ciekawe projekty niemieckich architektów: dom z betonu w Stuttgarcie oraz nowoczesny dom jednorodzinny w Niemczech.

Jadalnia

W jadalni króluje Industrialny szyk. Betonowy sufit stwarza surową atmosferę- idealną dla miłośników urbanistycznej architektury. W pomieszczeniu wyróżniają się białe krzesła o ciekawej formie. Przestrzeń powiększono optycznie dzięki montażowi przesuwanych drzwi. Ich ciemna kolorystyka kontrastuje z bielą ścian co tworzy ciekawy efekt. Dekoracje w jadalni są znikome. Całość wystroju utrzymana jest w prostym i minimalistycznym stylu.

Salon

Salon został jest otwarty i dobrze oświetlony dzięki dużym oknom. Parter łączy przestrzeń wypoczynkową z kuchnią, zaprojektowaną w modernistycznym stylu i utrzymaną w białej kolorystyce. Salon jest bardzo przestronny i jasny co stwarza przyjazną, zapraszającą do wypoczynku atmosferę. Całość utrzymana jest w w odcieniach bieli a inne kolory pojawiają się sporadycznie w niektórych dodatkach. 

Schody

Betonowe schody prowadzą do pierwszego piętra budynku. Pozostawione w niemalże surowym stanie są tanim sposobem na wykończenie domu, nadając mu przy tym lekko industrialnego stylu. Oświetlenie zamontowane w ścianie co któryś stopień stwarza ciekawy efekt. Parter pokrywa drewniana podłoga pomalowana na biało dzięki czemu przestrzeń wydaje się jaśniejsza i przestronniejsza. 

Najważniejsze fakty:

Koszt: 195,000 €

Designer: Charles & Ziller Architects

Lokalizacja: Leutkirch, Niemcy

Jak się Wam podoba ten tani, modernistyczny dom? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu