7 apartamentów o minimalistycznym wystroju

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 apartamentów o minimalistycznym wystroju

A.D. A.D.
Minimalistyczny salon od SMAG design Minimalistyczny
Loading admin actions …

Wzrost popularności skandynawskiego wystroju wnętrz oznacza również, coraz popularniejszy minimalizm i prostotę. Tworzenie minimalistycznego wnętrza, które wygląda doskonale wcale nie jest łatwe. Wymaga wiele umiejętności i poczucia estetyki.

Mieszkanie w stylu minimalistycznym jest czyste, niezagracone, przestronne. Poza ładnym wyglądem działa ono uspokajająco na nerwy wyciszając umysł i jest proste do sprzątania. Uzyskanie właściwej równowagi może być trudne, dlatego aby pomóc Wam zrozumieć, gdzie leży granica między prostotą a brakiem pomysłu, zebraliśmy siedem minimalistycznych apartamentów. A oto one…

1. Minimalizm z kosztownymi dodatkami

Ten salon jest w rzeczywistości częścią ogromnego domu zaprojektowanego przez grupę architektów ze Studio P – LUCA Porcu DESIGN. Opierając się na włoskim designie, projektanci stawiają na doskonałą jakość poszczególnych elementów, które są proste, ale eleganckie. 

Minimalna ilość mebli, płaskie powierzchnie są jednolite i gładkie z wyjątkiem jednej czy dwóch dekoracji. Nie ma tu miejsca na setki bibelotów i kolorowych dodatków. To minimalistyczny salon w którym czuje się ekskluzywną atmosferę.

2. Naturalny minimalizm

Inny przestronny salon, który również powstał w wyniku współpracy włoskiego zespołu projektowego (tym razem SMAG Design). Ten jest ciepły i przytulny, a jednocześnie elegancki i niezwykle stylowy. Skupiamy się tutaj na wszechstronność i praktyczność, a każda strefa ma przydzieloną funkcję. 

Jedną z głównych zasad minimalizmu jest traktowanie przestrzeni jak mebla – pokój jest cechą samą w sobie, a wszystko inne musi być proste. Skandynawska nuta jest tutaj widoczna w neutralnej palecie barw.

Koniecznie obejrzyjcie także ten katalog inspiracji: 30 fantastycznych salonów – wielkie projekty

3. Przestronnie i minimalistycznie

Korzystne, białe tło salonu potęguje poczucie wielkości. Meble tutaj są duże i odważne, ale wiążą się z ogólną harmonią pomieszczenia. Filary pokryte zostały teksturą miedzi, meble w odcieniach karmelu i kilka detali w kolorze ochry dodają niepowtarzalnej osobowości. Doskonale dobrane dzieło sztuki zdobi pustą ścianę.

 Ten dom ma swoje własne, unikalne spojrzenie na minimalizm -  trochę retro, ale i nieco futurystyczne jednocześnie.

4. Na różnych poziomach

Minimalistyczny salon od homify Minimalistyczny

Choć sam pokój jest dość skromne – nie ma grafiki na ścianach, światła są ledwo zauważalne, wszystko jest w neutralnych kolorach, ale wszystkie elementy połączone razem, robią wrażenie. Szczegóły, takie jak dywan ze skóry zwierzęcej oraz charakterystyczne stołki kuchenne są rzeczami, które sprawiają, że pokój nie wydaje się monotonny.

Szczególnie ciekawa jest tutaj różnica poziomów, do części salonowej trzeba zejść po schodkach w dół. Dzięki temu, strefa relaksu jest jeszcze  bardziej widoczna i wyodrębniona.

5. Kontrasty

Nowoczesny salon od BURO'82 Nowoczesny

Minimalistyczne wrażenie zostało uzyskane przez kontrastowe zestawienie kolorystyczne. Wszystko co widzimy w tym pomieszczeniu jest czarne lub białe. Ewentualnie marmurowe. Gra odgrywa się także na poziomie faktur i odbicia światła – mamy do czynienia z połączeniem matu, satyny i wysokiego połysku. To wszystko tworzy bardzo nowoczesna kompozycję.

Jeśli chcecie uzyskać poczucie minimalizmu, należy powstrzymać się od używania wszelkich sztuczek i zabiegów dekoratorskich. Jeśli stawiacie na przyciągające wzrok powierzchnie, jak ten marmur, wszystko musi być proste.

6. Minimalistyczne kształty

Wyrafinowane linie i bezbłędna geometria tego pomieszczenia sprawiają, że wyróżnia się ono doskonałym smakiem. Projektanci z Rachele Biancalani STUDIO mają oko do kształtów i form, a ta jadalnia / kuchnia naprawdę to potwierdza. 


Gdy przestrzeń nie jest ubrana w architektoniczne ozdobniki i detale, charakterystyczne meble lub wyraziste kolory, proporcje pomieszczenia muszą być doskonale wyważone i harmonijne. Tak stało się w tym wypadku, wspaniała symbioza barw i proporcji to przepis na idealny, minimalistyczny salon. Pamiętajcie o tym podczas meblowania własnych wnętrz.

7. Minimalizm z osobowością

Skandinavisch Einrichten in einem alten Holzhaus in Tallinn Skandynawski salon od Baltic Design Shop Skandynawski
Baltic Design Shop

Skandinavisch Einrichten in einem alten Holzhaus in Tallinn

Baltic Design Shop

A naszym ostatnim przykładem wybitnego minimalizmu jest stylowy i pełen wdzięku salon urządzony przez BALTIC DESIGN SHOP. Choć ważne jest, aby używać neutralnych kolorów i spokojnych tkanin, aby uzyskać osobowość podczas tworzenia minimalistycznego stylu, można jeszcze wzbogacić wnętrze o charakterystyczne elementy. Ta długa antracytowa kanapa jest prosty i wyrafinowana, a etniczny dywan ożywia wnętrze.  

Zamiast posiadania wielu różnych przedmiotów w mieszkaniu, minimalista wybiera ich kilka, jednak naprawdę dobrej jakości, które mu się podobają i będzie ich często używać. Warto tę zasadę pamiętać i korzystać z niej w trakcie aranżacji.

A Wy, za co kochacie minimalizm?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu