Zachwycający, rustykalny dom o nowoczesnym charakterze | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Zachwycający, rustykalny dom o nowoczesnym charakterze

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
od Studio Ph09 (progress house) Nowoczesny
Loading admin actions …

Rustykalne domy zawsze prezentują się wyjątkowo ciepło, przytulnie, a co najważniejsze uosabiają piękno domowego ogniska. Zestawienie ze sobą nowoczesnych i rustykalnych elementów oferuje właścicielom zupełnie nowy charakter wnętrz. Dzięki temu całość nabiera bardziej oryginalnego, nieszablonowego wyglądu. Nasz dzisiejszy bohater artykułu to fantastyczna, współczesna posiadłość zaprojektowana w duchu rustykalnego klimatu. Architektom świetnie udało się połączyć typowe elementy wiejskich konstrukcji z tymi nowoczesnymi, bardziej wyrazistymi pomysłami. Zobaczcie jak dom prezentuje się w całości!

Fasada z kamieni

Typowo wiejskim elementem w rustykalnych konstrukcjach są kamienne fasady. To szczegół, który każdej budowli dodaje niebanalnego i wyjątkowego wyglądu. Niezwykle pracochłonna i mozolna praca, wymagająca przede wszystkim cierpliwości i precyzji, bowiem perfekcyjny wygląd naszej fasady, będzie decydował o całym projekcie. Ściany zdecydowano się utrzymać w jasnej kolorystyce, tak by tekstura kamienia oraz ich różnorodny odcień były zauważalne na pierwszy rzut oka. Subtelności oraz delikatności dodają barwne kwiaty, które fantastycznie komponują się z jasną elewacją. 

Różne faktury

Wystrój salonu to istny festiwal faktur, różnorodne powierzchnie charakterystyczne dla poszczególnych materiałów świetnie kontrastują z gładką, jasną ścianą. Lewa ściana pokryta jest kamieniem, który wprowadza nieco chłodny i oziębły klimat, jednak skontrastowano ją z drewnianą ścianą w ciemnym odcieniu. W ten sposób udało się wprowadzić ogrom różnorodnych nawierzchni tworzących ciekawą i spójną kompozycję. Całość prezentuje się sielsko, przytulnie i elegancko, co zawdzięczamy jasnej i stonowanej kolorystyce wyposażenia. Na szczęście udało się również przemycić kilka nowoczesnych elementów, dzięki którym wnętrze nabrało współczesnego klimatu. 

Integracja środowisk

Mając do czynienia z otwartą przestrzenią musimy przede wszystkim zintegrować przestrzenie, tak by wizualnie ze sobą współgrały i dopełniały siebie. Pełna harmonia i równowaga są podstawą funkcjonalnie zaaranżowanego mieszkania. W tym przypadku o spójności zadecydował kolor, który charakteryzuje przestrzenie jako stonowane i spokojne. Różnorodne odcienie brązu wprowadzają przytulny, ciepły klimat do wnętrza, przez co całość prezentuje się przyjaźnie, łagodnie i przyjemnie. Jadalnia została utrzymana w nowoczesnym stylu – drewniany, rustykalny stół nabrał współczesnego charakteru dzięki stalowym, ciężkim nogom, natomiast oryginalne oświetlenie strefy jadalnianej dodało industrialnego klimatu.

Nowoczesna kuchnia

Zakrzywiona konstrukcja blatu prezentuje się zdumiewająco, wnosi dynamikę i ożywia przestrzeń. Jasne, pełne naturalnego światła, błyszczące wnętrze prezentuje się nowocześnie, z odrobiną minimalistycznego pazura. Szafki kuchenne pomalowano na ten sam kolor co ścianę, przez co są one niemalże niewidoczne dla oka. Bardzo ciekawe rozwiązanie, które dodało atrakcyjnego, niecodziennego wyglądu całości. 

Naturalne światło

Naturalne światło jest niezbędne do zbudowania ciepłej i przytulnej atmosfery. To dzięki niemu czujemy się swobodnie, komfortowo i przyjaźnie w naszej prywatnej przestrzeni. Przedpokój jako przestrzeń najczęściej zaciemniona i szara, w tym przypadku prezentuje się zachwycająco. Świetlik w suficie wpuszcza ogrom naturalnego światła, natomiast jasne ściany odbijają to światło powodując, że krąży ono po wnętrzu naszego domu. 

Sypialnia

Sypialnia jest odzwierciedleniem estetyki gospodarzy – żywe, soczyste kolory skontrastowano z ponadczasową, klasyczną bielą, przez co wnętrze prezentuje się nowocześnie i przytulnie. Całość dopełniają oryginalne, artystyczne dodatki wnosząc niebanalny klimat do przestrzeni. 

Jak Wam się podoba taka wersja stylu rustykalnego?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu