12 błędów projektowych, których lepiej unikać | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

12 błędów projektowych, których lepiej unikać

homify.Pl homify.Pl
Wiejska chata Wiejskie domy od Studio Projektowe RoRO interior + design Wiejski
Loading admin actions …

W niniejszym Katalogu Inspiracji postanowiliśmy zaprezentować Wam 12 błędów, które niestety  dość często popełniamy przy projektowaniu wnętrz. Każdy marzy o domu idealnym, a błędy zdecydowanie nas od realizacji owego marzenia odsuwają i dodatkowo narażają na zbędne koszta i marnowanie cennego czasu. Mamy nadzieję, że dzięki naszym drobnym wskazówkom, Wasz perfekcyjny dom będzie choćby o krok bliżej. Nikt nie lubi popełniać błędów, jednak niewłaściwie jest je ignorować, jak czynią niektórzy. Zwracanie uwagi na błędy to niepowtarzalna okazja na ich – po pierwsze – dostrzeżenie, po drugie – naprawienie, a po trzecie – ustrzeżenie przed nimi innych. Do lektury zatem!

Mieszanka stylów

Coraz rzadziej na obszarach wiejskich można dostrzec tradycyjny dom. Za to nie brakuje na nich ultra-nowoczesnych, luksusowych rezydencji w stylu górskich willi lub zamków. Nie każdy styl pasuje jednak do każdego otoczenia, a czasem – co gorsza – wręcz dosłownie „gryzie się” z nim. Najważniejsze, aby skupić się na terenie wokół domu i wybrać taki styl, który dobrze komponuje się z najbliższą okolicą. Jeżeli nasz ulubiony styl nie pasuje do otoczenia, może warto w ogóle zastanowić się nad zamieszkaniem w wybranym miejscu…

Żadnych wymówek

Istnieją pewne pomysły, które są na pierwszy rzut oka trudne do wdrożenia w rzeczywistym świecie. Co gorsza, dotyczą często akurat najbardziej lubianych części domu. Jednak z drugiej strony, dlaczego rezygnować z marzeń i trudność w realizacji podawać jako wymówkę oraz usprawiedliwienie własnego lenistwa? Do najczęstszych wymówek należą te związane z klimatem (dom nie będzie pasował do strefy klimatycznej) lub z wielkością okien (duże okna są trudne do mycia). Z pomocą w dzisiejszych czasach przychodzą na szczęście nowoczesne technologie, które w mgnieniu oka eliminują wszelkie niedogodności. Wasze marzenia są na wyciągnięcie ręki!

Zbyt duży nacisk na salon

Salon to często serce domu, dlatego jego wnętrze powinno zostać zaplanowane z należytą starannością. Jednak nie zapominajmy przy tym o pozostałych pomieszczeniach! Piękny salon, ale niespecjalna łazienka, kuchnia i sypialnia to zdecydowanie efekt wysoce niepożądany!

Uwaga na złe zakupy!

Częstokroć kupujemy rzeczy pod wpływem impulsu. Niektóre z nich mogą dodać wnętrzu uroku, inne niestety je oszpecić lub zagracić. Dlatego zastanówmy się zawsze przed otworzeniem portfela. Czy dany przedmiot jest nam naprawdę potrzebny? Czy pasuje do docelowego pomieszczenia?

Tapeta

Amazonia Light Wallpaper od Witch and Watchman
Witch and Watchman

Amazonia Light Wallpaper

Witch and Watchman

Tapeta to z reguły dobry pomysł, gdyż dodaje przytulności pomieszczeniu. Jednak czasami może wyrządzić więcej szkód niż przynieść pożytku. Powinna zostać tak dobrana, aby nikt nie wątpił w nasz dobry wzrok i gust. Na pewno należy stronić od zbyt pstrokatych wzorów i tych, które kolorystycznie nie będą współgrać z otoczeniem. Jasne barwy to zazwyczaj strzał w dziesiątkę. Dobrze również o tapetowych zamiarach już na wstępie współpracy powiadomić zatrudnionych architektów.

Wewnątrz i na zewnątrz

Descender Fronts installed at an Events Venue od homify Nowoczesny
homify

Descender Fronts installed at an Events Venue

homify

Wystrój wnętrza powinien komponować się z otoczeniem rezydencji. W każdym innym przypadku harmonia zostanie zaburzona, a cieszenie się widokami z domowego zacisza zdecydowanie się skomplikuje.

Mała przestrzeń

Nawet niewielka przestrzeń ma swoje uroki i nie powinna zostać zapomniana podczas aranżacji domu. Świetnie sprawdza się zwykle jako garderoba lub domowe biuro.

Oryginalne rozwiązanie

APARTMENT “VERBI” Minimalistyczny salon od Polygon arch&des Minimalistyczny
Polygon arch&des

APARTMENT “VERBI”

Polygon arch&des

Pozwólmy naszej wyobraźni rozwinąć skrzydła. Dodatkowa ściana dzieląca przestrzeń to często rozwiązanie niekonwencjonalne i godne rozważenia. Niekonwencjonalne zwłaszcza dlatego, że można ją ozdobić na wiele sposobów, na przykład wyłożyć drewnianymi elementami.

Minimalistyczny nie znaczy nudny

Istnieje znaczna różnica pomiędzy minimalizmem a nudnością. Nawet przy ograniczonym budżecie można pokusić się o jakąś zabawną dekorację, która ożywi przestrzeń.

Dobry plan to podstawa

Dobry plan to chyba najważniejsza wskazówka, jeżeli chodzi o urządzanie domu. Cokolwiek robicie – zaplanujcie to najpierw. Zastanówcie się, co chcecie zmienić, zanim udacie się na zakupy. Czy osiągnięcie celu wymaga zakupu nowych rzeczy, czy może nowy wygląd da radę uzyskać reorganizując to, co już posiadamy?

Profesjonaliści

Często błędnie wydaje nam się, że znamy się na wielu kwestiach. Jednak profesjonaliści z jakiegoś powodu posiadają odpowiednie dyplomy, certyfikaty oraz doświadczenie. Z pewnością ciężko na nie zapracowali i ich wiedza może okazać się nieoceniona w naszym przypadku. Na pewno uchroni przed zbędnymi wydatkami i stratą czasu!

Priorytety

Pokój chłopca- realizacja Minimalistyczny pokój dziecięcy od Orange Studio Minimalistyczny
Orange Studio

Pokój chłopca- realizacja

Orange Studio

Nikt nie posiada nieograniczonego budżetu, dlatego ustalenie priorytetów jest bardzo ważne. Co jest istotne? Z pewnością nie wszystko trzeba zmieniać, aby osiągnąć pożądany efekt. Zróbcie listę rzeczy, które chcecie zmienić i wybierzcie spośród nich pięć. To będą Wasze priorytety.

A czy Wam kiedyś zdarzyło się popełnić jakiś z tych błędów?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu