Mała kuchnia: 7 pomysłów na maksymalizację przestrzeni

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Mała kuchnia: 7 pomysłów na maksymalizację przestrzeni

Alicja Olko Alicja Olko
Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Concepto Taller de Arquitectura, Nowoczesny
Loading admin actions …

Macie małą kuchnię i skończyły Wam się pomysły na to, jak praktycznie ją urządzić? Nie musicie się już martwić! Mamy dla Was kilka pomysłów na to, jak na niewielkiej powierzchni zmieścić wszystko, co w każdej kuchni niezbędne. Czasami niewielka doza kreatywności i odrobina wyobraźni mogą zdziałać cuda podczas procesu aranżacji. Zobaczcie, jak praktycznie urządzić małą kuchnię!

1. Wielofunkcyjna wyspa

Wyspa kuchenna w małej kuchni? Dlaczego nie! Ważne, aby spełniała wiele funkcji i pozwoliła naprawdę zaoszczędzić przestrzeń. Poza powierzchnią roboczą, wyspa kuchenna ma także liczne miejsca na przechowywanie i spełnia także rolę stołu z wysokimi krzesłami barowymi. Co za fantastyczny mebel!

2. Kuchnia z jadalnią

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez arQing, Nowoczesny

Jednym z najlepszych rozwiązań na zagospodarowanie małego pomieszczenia jest połączenie kuchni z jadalnią czy salonem. Jak Widać na zdjęciu, wąska kuchnia otwiera się na jadalnię- na niewielkim obszarze zdołano zatem urządzić dwa pomieszczenia. Projekt ten udowadnia także, że mała kuchnia w czerni to także dobry pomysł.

3. Z wielofunkcyjnym blatem

Chcąc zaoszczędzić cenne metry w kuchni, jak i na całym obszarze strefy dziennej, warto ją od salonu oddzielić wielofunkcyjnym blatem. W tym przypadku spełnia on rolę powierzchni roboczej, miejsca na palnik gazowy oraz stołu z miejscami do siedzenia. A do tego prezentuje się wyjątkowo stylowo!

4. Rola światła

W każdym małym pomieszczeniu światło odgrywa kluczową rolę. Jest w stanie optycznie powiększyć nawet najciaśniejszą przestrzeń. Naturalne światło, które swobodnie wpada przez okno w tej kuchni, odbija się od jasnych powierzchni ścian i frontów mebli, potęgując wrażenie jasności. Kuchnia, choć wciąż niewielka, prezentuje się przestronniej.

5. Kompaktowy design

Jeżeli pomieszczenie, które przeznaczacie na kuchnię, jest niewielkie, lub chcecie urządzić ją na obszarze wchodzących w skład otwartej strefy dziennej, warto rozważyć kompaktowy design. Niewielka zabudowa i praktyczny układ mebli na kształt litery U pozwoliły zaoszczędzić tu cenną przestrzeń. Wszystko się zmieściło, a dodatkowo udało się stworzyć miejsce do siedzenia. Poza rozmiarem zachwyca także odważna kolorystyka.

6. W kształcie litery L i na wymiar

Innym dobrym rozwiązaniem w kuchni jest układ mebli na kształt litery L. Jest to opcja praktyczna, która sprawia, że pomieszczenie staje się wygodne w użytkowaniu. W tym przypadku udało się dodatkowo zaoszczędzić przestrzeń dopasowując meble do kształtu sufity i ścian, wykorzystując każdą z wnęk.

7. Detale

Nie tylko projekt, układ mebli i rodzaj materiałów, ale i detale czynią korzystanie z małej kuchni o wiele przyjemniejszym. jeżeli marzy Wam się nowoczesny design o innowacyjnym charakterze, pomalujcie jedną ze ścian farbą tablicową. Można po pisać kredą, tworząc nie tylko kolorowe dekoracje, ale i listy zakupów czy ważne terminy.

Jakie są Wasze sposoby na aranżację małej kuchni?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu