12 korytarzy do skopiowania

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

12 korytarzy do skopiowania

Aśka Warchał Aśka Warchał
Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez NM Mimarlık Danışmanlık İnşaat Turizm San. ve Dış Tic. Ltd. Şti.
Loading admin actions …

Ostatnio na łamach naszego magazynu wiele miejsca poświęcamy przestrzeniom, których wystrój często traktowany jest po macoszemu. Korytarze z pewnością zaliczyć można do tej grupy. W wielu domach mają one jedynie spełniać swoją funkcję, budować jak najbardziej praktyczny ciąg komunikacyjny. A przecież same w sobie też mają potencjał! Gołe ściany, całkowity brak dekoracji… nawet jeśli się na nie zdecydujemy, to powinna być to właśnie decyzja, świadomy wybór, a nie przeoczenie. 

Dlaczego tak przekonujemy Was, że warto poświęcić czas na projekt wystroju korytarza? Te 12 wspaniałych projektów od naszych architektów wnętrz będzie najlepszą odpowiedzią!

Mix materiałów i kolorów

Rozpoczynamy od korytarza, w którym każdy szczegół został przemyślany. Prawda, że to widać? Dywan o geometrycznym wzorze pokrywa piękną podłogę z litych desek. Przeciwległe ściany kontrastują ze sobą kolorystycznie. Białe drzwi i odrzwia usytuowane są na wprost ciemnobrązowych, a szare ściany wokół nich odpowiadają białym murom.

Barokowy przepych

Chociaż zwykło się mawiać, że mniej znaczy więcej, ta reguła nie zawsze się sprawdza: czasem więcej to po prostu więcej! Niektórzy z nas skłonni są do przesady i jeśli dobrze czujemy się w bogato wyposażonych przestrzeniach, nie ma powodów dla których nie powinniśmy tak właśnie urządzić nawet korytarzy naszej rezydencji.

Elegancja minimalizmu

Po ostentacji czas na skromność godną mnicha z zamiłowaniem do współczesnego designu. W tym minimalistycznym korytarzu królują proste linie. Najbardziej rzucającą się w oczy dekoracją są lampy ze szkła i metalu, choć znalazły się tutaj także kompozycja z suchych roślin oraz oprawiony rysunek.

Nuta zieleni

Było o stroiku z suchych roślin, teraz czas na żywą zieleń. Monumentalne doniczki flankują wejście do korytarza. O zamiłowaniu mieszkańców do natury świadczą również widoczne w głębi po lewej ozdobne drzwi z rzeźbionym motywem liścia.

Piękno drewna

Drewno jest materiałem, który nigdy nas nie znudzi. W każdym stylu, w każdym pomieszczeniu będzie wyglądać świetnie. W tym wspaniałym korytarzu łączy się ono z betonem w minimalistycznej aranżacji.

Domowa biblioteczka

Kto powiedział, że mole książkowe nie mają charakteru? Powyższy korytarz z fantazyjnymi oknami w kształcie trójkątów naprzeciw regału pełnego książek będzie najlepszą odpowiedzią na te oszczerstwa! Oraz dowodem na to, że nawet w wąski korytarz może być pełen pozytywnej energii.

Z zamiłowania do tradycji

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez homify

Jeśli kochacie meble minionych wieków, to niezwykle ciekawe okazy możecie znaleźć właśnie do korytarzy. Kredensiki, ławy, lustra o bogato zdobionych ramach… Korytarz może być po prostu spektakularny! Spójrzcie tylko na tę podłogę…

Magia retro

Powyższy projekt wygląda niczym z filmu Davida Lyncha! Nie obawiajmy się, że ktoś może zarzucić nam ekstrawagancję i realizujmy swoje pomysły. Podłoga w biało-czarną kratę zawsze będzie wyglądać świetnie, ale w połączeniu z silnym akcentem intensywnej czerwieni to już gwarancja udanej aranżacji.

Delikatnie i klasycznie

Niektórzy zamiast poszukiwać ekspresji indywidualności, w domu chcą raczej budować atmosferę spokoju, wypoczynku, relaksu… Jeśli należycie do tej grupy, to kolory neutralne, delikatne brązy i beże sprawdzą się doskonale w Waszych korytarzach. Wystrój ożywią zawieszone na ścianach – z umiarem – obrazy.

Nastrojowe oświetlenie

Oświetlenie buduje klimat panujący w pomieszczeniach, nie zapominajmy o tym także w przypadku korytarzy. Udając się wieczorem na wypoczynek do sypialni nie chcemy chyba być rażeni przez zbyt mocne światło. W przypadku tego korytarza zachwyciło nas nie tylko oświetlenie, ale także wspaniały dywan o nietypowym kształcie.

Magazynowanie

Była już mowa o domowej biblioteczne w korytarzu, wróćmy jednak na chwilę do pomysłu na magazynowanie wzdłuż jego ścian. Wykorzystanie pełnego potencjału tej przestrzeni odbywa się także w taki sposób: przez montaż regałów i szaf. Nie chodzi tylko o miejsce. W korytarzu wszystko możemy mieć pod ręką. W salonie, na widoku, mogłoby nas nieco przytłaczać!

Ceglany mur

Mieszkanie w kamienicy: styl , w kategorii Korytarz, przedpokój zaprojektowany przez Mint&Brisk
Mint&Brisk

Mieszkanie w kamienicy

Mint&Brisk

Nie mamy wiele miejsce w naszym korytarzu? Może sam mur może stać się ozdobą? Odsłonięta cegła wygląda świetnie w aranżacjach rustykalnych oraz industrialnych. W ceglanym korytarzu na pewno poczujemy się domowo.

A co powiecie na białą cegłę? Biała cegła – najgorętszy trend w aranżacji wnętrz!

Który z korytarzy skopiowalibyście u siebie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu