12 korytarzy do skopiowania

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

12 korytarzy do skopiowania

Aśka Warchał Aśka Warchał
Klasyczny korytarz, przedpokój i schody od NM Mimarlık Danışmanlık İnşaat Turizm San. ve Dış Tic. Ltd. Şti. Klasyczny
Loading admin actions …

Ostatnio na łamach naszego magazynu wiele miejsca poświęcamy przestrzeniom, których wystrój często traktowany jest po macoszemu. Korytarze z pewnością zaliczyć można do tej grupy. W wielu domach mają one jedynie spełniać swoją funkcję, budować jak najbardziej praktyczny ciąg komunikacyjny. A przecież same w sobie też mają potencjał! Gołe ściany, całkowity brak dekoracji… nawet jeśli się na nie zdecydujemy, to powinna być to właśnie decyzja, świadomy wybór, a nie przeoczenie. 

Dlaczego tak przekonujemy Was, że warto poświęcić czas na projekt wystroju korytarza? Te 12 wspaniałych projektów od naszych architektów wnętrz będzie najlepszą odpowiedzią!

Mix materiałów i kolorów

Rozpoczynamy od korytarza, w którym każdy szczegół został przemyślany. Prawda, że to widać? Dywan o geometrycznym wzorze pokrywa piękną podłogę z litych desek. Przeciwległe ściany kontrastują ze sobą kolorystycznie. Białe drzwi i odrzwia usytuowane są na wprost ciemnobrązowych, a szare ściany wokół nich odpowiadają białym murom.

Barokowy przepych

Chociaż zwykło się mawiać, że mniej znaczy więcej, ta reguła nie zawsze się sprawdza: czasem więcej to po prostu więcej! Niektórzy z nas skłonni są do przesady i jeśli dobrze czujemy się w bogato wyposażonych przestrzeniach, nie ma powodów dla których nie powinniśmy tak właśnie urządzić nawet korytarzy naszej rezydencji.

Elegancja minimalizmu

Po ostentacji czas na skromność godną mnicha z zamiłowaniem do współczesnego designu. W tym minimalistycznym korytarzu królują proste linie. Najbardziej rzucającą się w oczy dekoracją są lampy ze szkła i metalu, choć znalazły się tutaj także kompozycja z suchych roślin oraz oprawiony rysunek.

Nuta zieleni

Było o stroiku z suchych roślin, teraz czas na żywą zieleń. Monumentalne doniczki flankują wejście do korytarza. O zamiłowaniu mieszkańców do natury świadczą również widoczne w głębi po lewej ozdobne drzwi z rzeźbionym motywem liścia.

Piękno drewna

Drewno jest materiałem, który nigdy nas nie znudzi. W każdym stylu, w każdym pomieszczeniu będzie wyglądać świetnie. W tym wspaniałym korytarzu łączy się ono z betonem w minimalistycznej aranżacji.

Domowa biblioteczka

Kto powiedział, że mole książkowe nie mają charakteru? Powyższy korytarz z fantazyjnymi oknami w kształcie trójkątów naprzeciw regału pełnego książek będzie najlepszą odpowiedzią na te oszczerstwa! Oraz dowodem na to, że nawet w wąski korytarz może być pełen pozytywnej energii.

Z zamiłowania do tradycji

Klasyczny korytarz, przedpokój i schody od homify Klasyczny

Jeśli kochacie meble minionych wieków, to niezwykle ciekawe okazy możecie znaleźć właśnie do korytarzy. Kredensiki, ławy, lustra o bogato zdobionych ramach… Korytarz może być po prostu spektakularny! Spójrzcie tylko na tę podłogę…

Magia retro

Powyższy projekt wygląda niczym z filmu Davida Lyncha! Nie obawiajmy się, że ktoś może zarzucić nam ekstrawagancję i realizujmy swoje pomysły. Podłoga w biało-czarną kratę zawsze będzie wyglądać świetnie, ale w połączeniu z silnym akcentem intensywnej czerwieni to już gwarancja udanej aranżacji.

Delikatnie i klasycznie

Niektórzy zamiast poszukiwać ekspresji indywidualności, w domu chcą raczej budować atmosferę spokoju, wypoczynku, relaksu… Jeśli należycie do tej grupy, to kolory neutralne, delikatne brązy i beże sprawdzą się doskonale w Waszych korytarzach. Wystrój ożywią zawieszone na ścianach – z umiarem – obrazy.

Nastrojowe oświetlenie

Oświetlenie buduje klimat panujący w pomieszczeniach, nie zapominajmy o tym także w przypadku korytarzy. Udając się wieczorem na wypoczynek do sypialni nie chcemy chyba być rażeni przez zbyt mocne światło. W przypadku tego korytarza zachwyciło nas nie tylko oświetlenie, ale także wspaniały dywan o nietypowym kształcie.

Magazynowanie

Była już mowa o domowej biblioteczne w korytarzu, wróćmy jednak na chwilę do pomysłu na magazynowanie wzdłuż jego ścian. Wykorzystanie pełnego potencjału tej przestrzeni odbywa się także w taki sposób: przez montaż regałów i szaf. Nie chodzi tylko o miejsce. W korytarzu wszystko możemy mieć pod ręką. W salonie, na widoku, mogłoby nas nieco przytłaczać!

Ceglany mur

Mieszkanie w kamienicy Skandynawski korytarz, przedpokój i schody od Mint&Brisk Skandynawski
Mint&Brisk

Mieszkanie w kamienicy

Mint&Brisk

Nie mamy wiele miejsce w naszym korytarzu? Może sam mur może stać się ozdobą? Odsłonięta cegła wygląda świetnie w aranżacjach rustykalnych oraz industrialnych. W ceglanym korytarzu na pewno poczujemy się domowo.

A co powiecie na białą cegłę? Biała cegła – najgorętszy trend w aranżacji wnętrz!

Który z korytarzy skopiowalibyście u siebie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu