9 prostych kroków do perfekcyjnej sypialni ZEN

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

9 prostych kroków do perfekcyjnej sypialni ZEN

mszpakowska mszpakowska
Beds od Campbell Watson Nowoczesny
Loading admin actions …

Filozofia Zen wpłynęła na aranżację wnętrz i zagościła się w nich na dobre. Nawiązuje do spokoju i odetchnienia, dzięki czemu idealnie nadaje się do urządzania sypialni. Tylko w jaki sposób na co dzień ukoić nasze zmysły z pomocą prostych zabiegów? Cóż, wszystko sprowadza się do odpowiednich materiałów, oświetlenia i mebli. Dzisiaj przedstawimy Wam 9 prostych kroków, aby wyciągnąć ze swojej sypialni to, co najlepsze!

1. Oddychająca pościel

Łatwo jest dać się uwieźć wizualnym aspektom projektu, zapominając tym samom o znaczeniu sensorycznym. Odczuwamy z pomocą wszystkich pięciu zmysłów, dlatego też powinniśmy dobrze przemyśleć nasze wybory. W ten sposób możemy sprawić sobie przyjemność w najdrobniejszych sprawach. Pościel sypialniana jest więc dobrym przedmiotem na pierwszy krok. Unikaj materiałów syntetycznych i sięgaj po te, które zapewnią oddychanie ciała.

2. Przyjemne zapachy

Warm wishes Embrace Hurricane od PartyLite Nowoczesny
PartyLite

Warm wishes Embrace Hurricane

PartyLite

Zapach odgrywa dużą rolę w naszych pomieszczeniach. Pokojowy dyfuzor jest często dobrym pomysłem, tym bardzie, że nie wymaga od nas nakładu pracy, a skutecznie wypełni wnętrze piękną wonią. Pamiętaj, aby zadbać również o walory wizualne!

3. Stonowane kolory Ziemi

Spillo Bed od Campbell Watson Nowoczesny

Ziemiste, stonowane kolory natychmiast ukoją nasze zmysły i ciało. Żywe kolory ogranicz do minimum. Większe powierzchnie zachowaj w neutralnych kolorach, które wskażą na połączenie z naturą.

4. Proste akcesoria

dip glazed planters od Fate London Minimalistyczny
Fate London

dip glazed planters

Fate London

Spróbuj usunąć wszystkie zbędne rzeczy, które kojarzą się z nieładem świata zewnętrznego. Proste, organiczne akcesoria są dobrym pomysłem na dekorację. Unikaj wszystkie o wysokim połysku i wybieraj miękkie materiały o ziemistym wykończeniu.

5. Proste meble

Podczas meblowania kieruj się prostotą. Proste rozwiązania zawsze prezentują się niebanalnie i elegancko. Poza miękkim materacem możesz sięgnąć również po dodatkowe poduszki, które będą pełniły funkcje medytacyjnego centrum siedzenia. Przemyśl sięgnięcie po meble, które rozpościerają się nisko nad ziemią.

6. Materiały dźwiękochłonne

Stukot i hałas powinny być ograniczone do minimum w sypialniach zaaranżowanych według stylu Zen. Unikaj metalowych i szklanych materiałów, które wyostrzą dźwięki. Gruby dywan dodatkowo pozwoli na tłumienie odgłosów. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest zagłówek, który stanie się skuteczną barierą dźwięków.

7. Stłum światło

Ciepłe, złote światło ukoi Twoje oczy i zadba o uczucie spokoju. Pamiętaj o abażurach i kloszach, które przesłonią ostre światło.

8. Dodaj trochę natury

Natura nawiązuje do głębokich cyklów życia i śmierci. Skłania nas do zwolnienia i cieszenia się życiem oraz kontemplacji. Nawet jeśli nie masz miejsca na obszerne donice, regularna porcja świeżych kwiatów odpowiednio spełni swoją rolę.

9. Kąt do medytacji

Joga i medytacja są obecnie tak popularne, że dużą część z Was nie wyobraża sobie bez niej dnia. Czy istnieje w takim przypadku coś wspanialszego, niż własne miejsce do medytacji? Może to być oddzielny kąt z materacem lub po prosty kilka prostych poduszek.

Poszukaj swojej inspiracji i zajrzyj do katalogu 7 sypialni marzeń, w których się zakochacie!

Chciałbyś sypiać w sypialni zgodnej z naturą?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu