7 sposobów na oszczędzanie miejsca

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 sposobów na oszczędzanie miejsca

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Nowoczesna kuchnia od ROMERO DE LA MORA Nowoczesny
Loading admin actions …

W wielu domach, szczególnie jeśli dotyczy to mieszkań w bloku, każdy centymetr jest na wagę złota. Aby odpowiednio zagospodarować przestrzeń, która będzie się prezentować w estetyczny sposób, czasem musimy się naprawdę natrudzić. Również w większych metrażowo mieszkaniach wolimy, aby były bardziej przestronne, a jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie dodatkowego miejsca, jest znalezienie różnych dodatkowych sposobów na przechowywanie.

Meble modułowe

Meble modułowe w kuchni znajdują się już praktycznie w każdym  nowoczesnym wnętrzu. Dzięki temu zamiast dopasowywać cały aneks kuchenny do wielkości kuchni, możemy się zabawić formą i skompletować własny zestaw. Znając dokładnie nasze potrzeby możemy w ten sposób w maksymalnie funkcjonalny i ergonomiczny sposób wykorzystać  miejsce w kuchni. Jest to niezwykle istotne podczas jej aranżacji, ponieważ ma ogromny wpływ na późniejszy komfort użytkowania. Wybierając modułowe szafki nie jesteśmy też skazani na nudę, ponieważ możemy dobrać do siebie szafki w różnych kolorach, odcieniach, czy nawet kształtach! Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Schowaj to, czego nie używasz

W kuchni cenimy sobie ład i porządek, a oprócz regularnego sprzątania, pomoże nam w tym dobrze rozplanowany system przechowywania garnków, patelni, naczyń, akcesoriów i wszystkich produktów, których używamy każdego dnia. Niektóre kuchnie są małe i musimy postarać się zagospodarować wystarczająco dużo miejsca na przechowanie wszystkich niezbędnych naczyń i garnków, a w niektórych mamy tyle miejsca, że ciężko jest się zdecydować. Wybierając miejsce przechowywania garnków i patelni, pamiętajmy, żeby odpowiadało naszym potrzebom. Jeśli często gotujemy, to lepiej, jeśli znajdują się pod ręką. Patelnie możemy zawiesić, a garnki schować w szafkach – jest to najprostsze rozwiązanie.

Potencjał pod schodami

Przestrzeń pod schodami możemy zagospodarować w różny sposób. Powinien on odpowiadać naszym potrzebom. Jeśli nie macie wystarczająco dużo miejsca na książki w salonie – zrób dodatkowy regał właśnie tutaj! A może szafa na okrycia wierzchnie?

Zagospodaruj garaż

An Extraordinary Garage Makever with wall cabinets and bike storage Klasyczny garaż od Garageflex Klasyczny
Garageflex

An Extraordinary Garage Makever with wall cabinets and bike storage

Garageflex

Jeśli garaż jest przestronny to nawet trzeba go (re)organizować, co jakiś czas, abyśmy przypomnieli sobie, co tak naprawdę tam trzymamy! Zazwyczaj do garażu wrzucamy wszystko, na co nie ma miejsca w domu. Oczywiście, trzeba pozostawić wystarczającą ilość miejsca dla samochodu, aby uniknąć skomplikowanych manewrów samochodem. Spróbuj zostawić mniej więcej pół metra między różnymi stronami i na otwarcie drzwi. Skoro wszystko się zmieściło, to w garażu można zorganizować również przestrzeń dla rozwoju zainteresowań, jak np. stworzyć garażowy zespół!

Wnęki i nisze w ścianach

W niektórych domach mamy ich pod dostatkiem i nie wiemy za bardzo, jak je wykorzystać. Nisze i wnęki powinniśmy wypełnić – czy będzie to regał, szafa, czy miejsce na dekorację! Wykorzystajmy tę dodatkową przestrzeń.

Różne sposoby na wykorzystanie wnęk w ścianach znajdziecie w tym artykule: Nowoczesne ściany: 14 różnych pomysłów na wnęki.

Pod łóżkiem

Wystarczy kilka pudełek i gotowe! Niektóre łóżka w mają dodatkową skrzynię lub szufladę, która jest jednolitą częścią ramy – w ten sposób mamy od razu przygotowane miejsce na pochowanie drobiazgów i innych szpargałów. Jeśli jest to duża skrzynia, możemy w niej trzymać dodatkową pościel, koce, czy poduszki.

Wykorzystaj przestrzeń od podłogi po sufit

Często zapominamy, że przestrzeń do przechowywania nie kończy się tam, dokąd sięgają nasze ręce. W ten sposób pozbawiamy się możliwości gromadzenia rzeczy tuż przy suficie. Mogą to być szafy, łóżko piętrowe, czy wysokie regały na książki, a mogą sekretne schowki, które będą przechowywać to, czego akurat nie potrzebujemy, np. ubrania zimowe w lecie lub dekoracje świąteczne.  Regały na książki mogą również dodawać blasku wnętrzu, niezależnie od tego, czy jest to salon, czy nasza sypialnia. Pokaźny zbiór książek wymaga odpowiedniej oprawy, a dla tych, którzy mają kilka ulubionych i to je chcą postawić na półce, znajdą się też skromniejsze regały pod względem wielkości, ale w interesującej formie. Regały i półki na książki mogą wyglądać równie designersko, co pozostałe meble i dekoracje.

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu