6 rzeczy, których należy unikać w przytulnym domu | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

6 rzeczy, których należy unikać w przytulnym domu

Alicja Olko Alicja Olko
Minimalistyczny salon od Pop Arq Minimalistyczny
Loading admin actions …

Idealny dom to taki, który swoją aranżacją oddaje styl życia swoich mieszkańców. Odzwierciedla ich przyzwyczajenia i charakter, oczywiście bez przesady. Wielu z nas marzy o domu gościnnym, zapraszającym, w którym każdy czuć będzie się swobodnie i wygodnie. Efekt przytulności łatwo jest osiągnąć, ale równie prosto można w procesie aranżacyjnym popełnić kilka błędów, niwecząc włożony w niego wysiłek. Zobaczcie, czego unikać, urządzając przytulny, ciepły i klimatyczny dom.

Błąd #1: za dużo kolorów

Dobór kolorów do domu może wydawać się zadaniem prostym i przyjemnym, ale wcale takim nie jest. Niezwykle łatwo jest popełnić kardynalne błędy, owocujące okropnie zaaranżowanymi wnętrzami. Ilość kolorów może przytłaczać, dlatego czasami warto zdecydować się na pomoc profesjonalnego projektanta wnętrz. Chcąc jednak samodzielnie stworzyć przytulny dom, należy pamiętać, aby nie przesadzić z ilością kolorów- lepiej sprawdzą się barwy neutralne bądź te ciepłe, ale nie kontrastujące ze sobą- jak brązy czy beże.

Błąd #2: zupełnie niedopasowane meble

Zakup mebli to świetna zabawa. Zanim jednak udacie się do sklepów meblarskich czy rozpoczniecie ich kupno online, zastanówcie się, jakich mebli dokładnie potrzebujecie. Chodzi głównie o ich rozmiar, materiał i ilość. Przytulne wnętrza to takie, w których jest sporo elementów wyposażenia, ale nie aż tyle, aby stały się kompletnie niefunkcjonalne.

Błąd #3: telewizor w nieodpowiednim miejscu

Nie ma nic gorszego, niż wieczorny relaks przed telewizorem, który znajduje się w nieodpowiednim miejscu, wymagając od nas ciągłego wykręcania głowy. Projektując salon należy najpierw rozważyć, gdzie najlepiej umieścić telewizor, a następnie do niego dopasować inne elementy wyposażenia.

Błąd #4: za dużo mebli

Minimalistyczny salon od Pop Arq Minimalistyczny

Zbyt dużo mebli i dodatków to nie tylko aranżacyjny chaos, ale i mieszkaniowy koszmar. Przepełnione pomieszczenie będzie nieestetyczne i niewygodne w użytkowaniu. Nie ma nic przytulnego we wnętrzu, po którym nie można się swobodnie przemieszczać.

Błąd #5: źle dobrane oświetlenie

W przytulnych wnętrzach odpowiednie oświetlenie odgrywa niezwykle istotną rolę. To właśnie ono odpowiada za wytworzenie wyjątkowego klimatu. Najlepszym rozwiązaniem będą lampy umożliwiające regulację mocy emitowanego światła- takie, które będą w stanie przyciemnić lub rozjaśnić wnętrze, zgodnie z potrzebą domowników i porą dnia.

Błąd #6: niewygodne meble

Nie dajcie się złapać w pułapkę- niektóre meble wyglądają świetnie, ale nie mają nic wspólnego z wygodą i komfortem. Dotyczy to zwłaszcza elementów wyposażenia o współczesnym designie. W przytulnych wnętrzach konieczne są meble przyjemne w dotyku, miękkie, komfortowe w użyciu.

Jakie błędy najczęściej popełniacie dekorując wnętrza?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu