Projekty,  Salon zaprojektowane przez Designcubed

9 świetnych pomysłów na salon

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Loading admin actions …

Salon to miejsce spotkań wszystkich domowników, przyjmujemy w nim gości i spędzamy chwile relaksu z całą rodziną. Musi być wygodny i reprezentatywny. Urządzanie salonu w dużej mierze zależy od tego, jaką powierzchnią dysponujemy, czy jest to tylko salon, czy wspólna strefa dzienna, która łączy salon z jadalnią i kuchnią. W żadnym pokoju dziennym nie może zabraknąć wygodnej kanapy i małego stolika, do tego odpowiednie oświetlenie i podstawowe wyposażenie gotowe. W nowoczesnych salonach kładzie się nacisk na funkcjonalność, przede wszystkim odpowiednie ustawienie mebli – które cechują się wytrzymałością i zastosowaniem nowoczesnych, ekologicznych materiałów.

Dużo przestrzeni

Dużo wolnej przestrzeni to coś wyjątkowo pożądanego w aranżacjach, o ile chcemy otrzymać perfekcyjny, nowoczesny salon. Nie każdy ma taką możliwość, ale ten kto posiada nieco większy pokój, ma idealne warunki do urządzenia salonu sygnowanego prostotą, jasnością i minimalizmem. Ilość mebli i dekoracji zredukowana do absolutnego minimum potęguje wrażenie przestrzenności. Od dobrego zagospodarowania powierzchni będzie zależeć, czy pokój wyda się pusty, czy w przemyślany sposób zaaranżowany.

Ukryte oświetlenie

Chociaż często nie zdajemy sobie z tego sprawy, światło odgrywa ogromną rolę w naszym życiu. Nieodpowiednie lub za słabe oświetlenie (jak też zbyt intensywne), może diametralnie zmienić nasze samopoczucie.

Nowocześnie i przytulnie

Otwarty plan salonu, dużo naturalnego światła, szkła oraz widoczne metalowe belki tworzą bardzo nowoczesną, nieco futurystyczną aranżację salonu. Całość utrzymano w grafitowym odcieniu oraz zestawiono ze śnieżnobiałymi ścianami. Wyrazistości i oryginalności dodaje ultranowoczesny kominek wolnostojący.

Eklektycznie

Każde wnętrze jest inne i do każdego powinniśmy podejść zupełnie inaczej. Zależnie od wielkości, przeznaczenia i ilości naturalnego światła powinny zostać dobrane kolory, które będą dominować we wnętrzu. Jeśli chcemy mieć jasną przestrzeń, oczywiście sięgniemy po biel i jasne barwy – w przypadku dużych pomieszczeń możemy sobie pozwolić na ciemniejsze kolory. Jednak jak powinniśmy dobierać intensywne barwy? Jeśli stanowią one wyłącznie dodatek, czy dekorację – nie musimy się martwić. Dopiero przy dominującym kolorze powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy wnętrze nie zostało zdominowane przez daną barwę. Jak widać, nawet klasycznie urządzone wnętrze z eklektyczną nutą może świetnie współgrać z intensywną żółcią i mocnym różem.

W bieli

Biel to ponadczasowy i klasyczny kolor. Bardzo często decydujemy się na niego w naszych domach, ponieważ gwarantuje nam świetny, świeży wygląd, jasność oraz możliwość dopasowania niemalże każdego odcienia, dzięki czemu przestrzeń staje się bardziej kolorowa, żywa i energiczna. Na zdjęciu powyżej zdecydowano się na minimalistyczną aranżację zestawiając ją z drewnianymi elementami wyposażenia.

Strefa dzienna

Otwarta strefa dzienna pozwala domownikom na spędzenie większej ilości czasu we wspólnym gronie, sprawia, że mieszkanie wydaje się przestronniejsze i łatwiej jest się w takiej przestrzeni komunikować. W mniejszych mieszkaniach, w których każdy centymetr jest ważny, połączenie kuchni z salonem jest często stosowanym zabiegiem. Oddzielać je może barek, inna faktura podłogi, czy też kolor ścian – wszystko zależy od dostępnej przestrzeni i miejsca do zagospodarowania. W większych domach i przestronnych mieszkaniach łączenie kilku pomieszczeń w jedną strefę dzienną jest wykorzystywane głównie do stworzenia wspólnej strefy dla domowników, którzy w ciągu dnia są zajęci pracą i zajęciami szkolnymi, więc chcieliby jak najwięcej czasu spędzić razem w domowym zaciszu.

Z widokiem na ogród

Dom z dużymi oknami prezentuje się wspaniale, a gdy z wnętrza mamy taki widok na naturę – nawet cała konstrukcja mogłaby być ze szkła! Wielkopowierzchniowe okna są niezwykle eleganckie, zapewniają maksymalne doświetlenie wnętrza i pozwalają na podziwianie okolicy z wygodnego fotela w naszym salonie. Do wyboru mamy okna panoramiczne i tarasowe, których konstrukcja zależy głównie od powierzchni na jakiej chcemy je zamontować.

W czerni

Nowoczesne aranżacje nie boją się ciemnych kolorów – jeśli mamy pomieszczenie większych rozmiarów i sporą dawkę naturalnego światła, nie powinniśmy ich omijać szerokim łukiem!

Przykłady na świetnie urządzone mieszkania z czernią w roli głównej znajdziecie w tym artykule: Czerń i drewno – ponadczasowe klasyki do Twojego mieszkania i domu!

Cegła i kamień

Surowa cegła już od kilku sezonów jest jednym z najpopularniejszych aranżacyjnych hitów. Nie można się temu dziwić – zawsze dobrze się prezentuje, podkreśla charakter pomieszczenia i tworzy niepowtarzalny klimat. Innym materiałem z chęcią wykorzystywanym w aranżacji jest naturalny kamień, który kusi swoją surowością i pięknem.

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu