10 pomysłów na dekorowanie ścian

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 pomysłów na dekorowanie ścian

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Projekty, Ściany zaprojektowane przez homify, Rustykalny
Loading admin actions …

W przypadku ozdabiania ścian mamy naprawdę sporo możliwości – sam dobór koloru ścian jest już pewnym wyznacznikiem, a do tego możemy dodać wzory, tapetę, ozdobić dziełami sztuki, odpowiednio oświetlić lub… zostawić zupełnie puste! Istnieje jeszcze jedna możliwość, ale będzie wymagała od nas małego remontu – stworzenie wnęki, która będzie stanowić dodatkową przestrzeń użytkową i jednocześnie ożywi i urozmaici wnętrze naszego domu. Panele poliuretanowe to fantastyczny pomysł na dodatek, ale zawsze możemy sięgnąć po naturalne materiały. Z resztą, zobaczcie sami!

1. Ciepłe drewno

Projekty, Ściany zaprojektowane przez homify, Rustykalny Płyta wiórowa

Ściany wyłożone drewnem tworzą przytulną, ciepłą i elegancką atmosferę. W zależności od użytego drewna możemy uzyskać różne odcienie – różnica dotyczy również budżetu. Jeśli chcesz dodać nieco drewna do wnętrza, ale ze względu na budżet nie możesz sobie na to pozwolić, to świetnym zamiennikiem są panele, które imitują drewno. Ściany pokryte takimi płytami są odporne, izolacyjne i łatwe do zainstalowania.

Jeśli zastanawiasz się nad drewnianymi dodatkami do wnętrza, to przeczytaj ten artykuł: Pomysły na dekorację ścian z drewna.

2. Kuchnia

Projekty, Ściany zaprojektowane przez homify, Rustykalny Płyta wiórowa

Chcecie dodać nieco drewna do kuchni? Panele mogą świetnie się w tym sprawdzić. W tym wypadku pokrywają front wyspy kuchennej dając jej nieco dziki, ale przy tym elegancki wyraz. 

3. Łupek

Projekty, Ściany zaprojektowane przez homify, Rustykalny Płyta wiórowa

Łupek jest materiałem, który stał się bardzo popularny ze względu na różnorodność barw, ciepło, które tworzy oraz różnorodność struktur. 

4. Dostępna różnorodność

Projekty, Ściany zaprojektowane przez homify, Nowoczesny Płyta wiórowa

Ten typ tekstury na ścianach jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie lubią nudy w aranżacji. Przypomina rustykalne wnętrza pod względem struktury, jednak dzięki różnorodności barw, możemy stworzyć wnętrze o bardziej klasycznym lub awangardowym wyrazie. Do tego mamy do wyboru również czerń, biel, złoto i srebro – wszystkie odcienie są niezwykle inspirujące.

5. Cegła

Projekty, Ściany zaprojektowane przez homify, Wiejski Płyta wiórowa

Ściany murowane są przedstawiane jako idealny wybór, ponieważ mają ciekawą teksturę i intrygującą osobowość. Tworzą wnętrze z charakterem!  Jeśli jednak nie mamy cegły jako budulca, możemy sięgnąć po jej imitacje.

6. Kamień

Kamień, podobnie jak wszystkie naturalne materiały, posiada charakterystyczną cechę – jest bogaty w barwy i odcienie, które ciężko odtworzyć.

7. Marmur

Projekty, Łazienka zaprojektowane przez homify, Klasyczny

Marmur jest jednym z najbardziej eleganckich materiałów na ściany w domu, jednak nie zawsze jest możliwy do zainstalowania. Na szczęście zawsze możemy sięgnąć po tańszą i o wiele prostszą metodę… panele imitujące marmur!

8. Elewacja

Projekty, Domy zaprojektowane przez homify, Klasyczny

Kamienne elewacje posiadają niepowtarzalny wyraz i uroczą osobowość – podkreślając otoczenie i nadając odpowiednią fakturę ścianie. 

9. Kamienie rzeczne w łazience

Projekty, Ściany zaprojektowane przez homify, Nowoczesny Płyta wiórowa

Do dekoracji łazienki są idealne – oddają elegancję i piękno niezależnie od wielkości, struktury, czy stylu. Po prostu zawsze świetnie pasują! 

10. Do każdego pomieszczenia

Projekty, Ściany zaprojektowane przez homify, Rustykalny Płyta wiórowa

Ściany poliuretanowe oferują bardziej przyjemny wygląd dekoracji wnętrz. Są one na tyle uniwersalne, że mogą być umieszczane na ścianach sypialni, salonie, a nawet łazience, oferując nowoczesny i elegancki wystrój.

Projekty, Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu